151

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

ha ha i bardzo dobrze.
Folia to mnie :P
Grałem na "filu", a jak gra bardzo dobra to czemu nie wesprzeć autora :)

p.s.
Ciekawe jak to zadziała z 1200xl, z którym to nic prawie nie działa :)

152

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Na 1200XL nie sprawdzałem, ale myślę, że powinno zadziałać, bo po pierwsze obudowa kartridża od Sikora podobno wchodzi dobrze w 1200XL, a po drugie sama gra jest dostosowana zarówno do PAL, jak i do NTSC. Tak że myślę, że zadziała poprawnie wszystko.

153

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

The last działa :) Awięc będzie dobrze.

154

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Cześć,
Dorzucam wersję gry w pliku .atr. Gra nie wymaga karta, działa na 64kb i zapisuje sobie stan na dyskietce.

Podczas testów na 1050 objawił mi się jeden raz mały glicz wizualny na ekranie intermission, ale gra działała dalej, więc na razie nie drążę tematu :)

Post's attachments

tensor.atr 130.02 kb, liczba pobrań: 11 (od 2022-06-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

155

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Swietna gra. Zakupiłem już jakiś czas temu ale dopiero wczoraj udało mi się odpalić i nie moglem przestać grać. Przeszedłem cała grę. :)
http://atari.pl/hsc/hsc.php?i=1.115
Mam jedno pytanie do autora. Czy jest możliwość wyzerowania stanu zapisów na carcie?
Pozdrawiam serdecznie. :)

156

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Nie ma opcji zerowania wyników z poziomu programu, ale zawsze można od nowa zaprogramować kartridż czystym wsadem, wtedy jest jak nowy. Tylko chyba Rafał zapomniał udostępnić gry w formie pliku z wsadem kartridża i pliku do zaprogramowania kartridża:-) Na pewno zrobi to niebawem:-)

PS. Ale po co w sumie zerować? Pobijasz rekordy na poszczególnych planszach i wynik Ci się poprawia, a w kodzie QR masz zawsze wynik swój aktualny. Jak wyślesz nowy wynik na HSC, to stary się tam nadpisze, więc wynik możesz wysyłać sobie wielokrotnie, nie ma potrzeby przechodzenia gry w całości ponownie.

Ostatnio edytowany przez Mq (2022-07-14 12:47:14)

157

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Mq napisał/a:

Nie ma opcji zerowania wyników z poziomu programu, ale zawsze można od nowa zaprogramować kartridż czystym wsadem, wtedy jest jak nowy. Tylko chyba Rafał zapomniał udostępnić gry w formie pliku z wsadem kartridża i pliku do zaprogramowania kartridża:-) Na pewno zrobi to niebawem:-)

PS. Ale po co w sumie zerować? Pobijasz rekordy na poszczególnych planszach i wynik Ci się poprawia, a w kodzie QR masz zawsze wynik swój aktualny. Jak wyślesz nowy wynik na HSC, to stary się tam nadpisze, więc wynik możesz wysyłać sobie wielokrotnie, nie ma potrzeby przechodzenia gry w całości ponownie.

Chce zrobic lajwa z tej gry i dlatego chcialem go wyzerowac aby nie bylo widac moich pierwszych wynikow. :)
Jezeli sie nie da to trudno. Bedzie jak jest :)

158

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Da się, tak jak mówiłem trzeba przeprogramować kartridż świeżym wsadem. To się robi z poziomu Atari, więc każdy może samodzielnie to zrobić, tylko Rafał musi udostępnić pliki, nie chcę mu tu mieszać, bo mówił, że sam udostępni.

159

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Mq napisał/a:

Da się, tak jak mówiłem trzeba przeprogramować kartridż świeżym wsadem. To się robi z poziomu Atari, więc każdy może samodzielnie to zrobić, tylko Rafał musi udostępnić pliki, nie chcę mu tu mieszać, bo mówił, że sam udostępni.

Czyli to cos takiego jak we FloBie. :)
Ok to czekam w takim razie na udostępnienie opcji. :)

160

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Tak, Tensor jest wydany na takim samym kartridżu jak FloB.

161

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Hej,
Potwiedzam, udostępnię odpowiednie pliki, być może nawet dziś wieczorem.

PS. Inną opcją zerowania jest zakup kolejnego egzemplarza gry :D

162

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

mgr_inz_rafal napisał/a:

Hej,
Potwiedzam, udostępnię odpowiednie pliki, być może nawet dziś wieczorem.

PS. Inną opcją zerowania jest zakup kolejnego egzemplarza gry :D

Super dzieki. Czekam na pliki w takim razie. :)
Co do zakupu nastepnego carta to z checia kupie drugą część gry jak powstanie. :)

Ostatnio edytowany przez ravenollo (2022-07-14 14:19:25)

163

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Hej,
Po pliczki zapraszam na zaprzyjaźnione forum, o tutaj: https://atarionline.pl/forum/comments.p … ent_160028

Nie dodaję załączników drugi raz, bo trochę ważą i szkoda zapychać internet :)

164

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Przeszedlem całą grę i zacząłem poprawiać wyniki. Najwiekszy problem mam z przedostatnią planszą. Czyli nr 57. :)
Nie wiem jak udało mi się ją przejść tak naprawde. Teraz za Chiny ludowe nie udaje mi sie.. Jakieś drobne podpowiedzi może otrzymam od Was? Czym sie kierować? :D

165

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Gratuluję! Niezły wynik!
Odnośnie podpowiedzi to niestety nie pomogę. Jak widać w HSC, mój wynik jest daleki od podium :)

Ale może zajrzy tu autor leveli i coś podpowie.

166

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Nie wiem czy na 57 poziom jest jakiś łatwy przepis. Przeszedłem go kilka razy, ale tak samo jak @ravenollo robiłem to metodą prób i błędów. Trzeba jakoś blokować te korytarze, żeby mieć po jednej stronie przeszkadzajki, a po drugiej znajdźki, wtedy wejść w taki korytarz i wyzbierać. Najpierw chyba trzeba się starać załatwić korytarze w środkowej części planszy, a na końcu dopiero zbierać znajdźki w zewnętrznych, a przynajmniej częściowo tak robić, bo jak się za dużo wyzbiera, to nie ma potem czym blokować środkowego przejścia, żeby się do tych wewnętrznych korytarzy dostać. Ja przynajmniej tak robię, ale i tak rzadko mi się udawało przejść ten level, dlatego mówię, że nie znalazłem metody i jest to raczej dla mnie kwestia przypadku czy się uda czy nie...

167

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

@mgr_inz_rafal Dzięki :)

@Mq Dzięki za podpowiedz. Mam nadzieje ze uda mi sie to rozpykać. :)

Tak przy okazji zapraszam na lajwa (cz.1) z Tensora ktory odbyl sie dziś na moim kanale RETRO RAVEN na YT. :)
Za tydzień kolejny lajw z Tensora na który oczywiście serdecznie zapraszam. :)

https://www.youtube.com/watch?v=s3iVqeyoXxQ

PS. Stwierdzilem jednak że nie bede kasowal wynikow do lajwa bo faktycznie szkoda. :)

Ostatnio edytowany przez ravenollo (2022-07-17 22:59:44)

168

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

Hej @Ravenollo,
Przegapiłem pierwszą część lajwa, niestety ostatnio "irl issues" nie zostawiają mi za dużo wolnego czasu. Ale właśnie nadrobiłem całość na prędkości 1.5 węzła, jak to mawia Rętą :-)

Dzięki za uwzględnienie naszej gry w harmonogramie lajwów i za walkę o pierwsze miejsce - ja też kiedyś spróbuję się szarpnąć, żeby zdetronizować Mq, ale póki co tyle się przy developmencie naobracałem, że jeszcze mam dość :D

Anyway, w niedzielę postaram się wbić na widownię na żywo.

169

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

mgr_inz_rafal napisał/a:

Hej @Ravenollo,
Przegapiłem pierwszą część lajwa, niestety ostatnio "irl issues" nie zostawiają mi za dużo wolnego czasu. Ale właśnie nadrobiłem całość na prędkości 1.5 węzła, jak to mawia Rętą :-)

Dzięki za uwzględnienie naszej gry w harmonogramie lajwów i za walkę o pierwsze miejsce - ja też kiedyś spróbuję się szarpnąć, żeby zdetronizować Mq, ale póki co tyle się przy developmencie naobracałem, że jeszcze mam dość :D

Anyway, w niedzielę postaram się wbić na widownię na żywo.

Hej @mgr_inz_rafal :)
Super że byłeś na lajwie. Dziękuje pieknie za przybycie i udzielanie sie na czacie. :)
Co do rankingu to spadlem z 2 na 3 bo mamy nowego mistrza (Salmax) :)
Mysle że bede chcial odzyskac chociaż to drugie bo na pierwsze raczej nie mam szans. :D
Gra super i na pewno bede do niej nie raz wracal. Zyczę powodzenia w poprawianiu wynikow. :)
Pozdrawiam serdecznie. :)

170

Odp: Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry

U mnie kiepsko trochę z czasem na granie ostatnio, ale będę na pewno próbował odzyskać tron:-)
A na razie gratuluję Salmax'owi dobrego wyniku i pierwszego miejsca.

Raven, na lajwie pytałeś Salmax'a ile czasu masterował itp. Mogę powiedzieć jak to było w moim przypadku.
Co prawda miałem wcześniej trening, bo przeszedłem poprzednią wersję gry, a także przeszedłem całość kilka razy w trakcie testów produkcji nowej wersji.
Z tym że wyniki na listę robiłem tak, że za pierwszym razem przeszedłem po prostu całą grę bez żadnych poprawek wyników i zrobiłem coś tam ponad 8tys - ten wynik wisiał przez pewien czas na liście.
Później znowu przeszedłem całość drugi raz za jednym razem i bez poprawek wyszło mi 7tys. z hakiem. Następnie poprawiłem jakieś tam dwie czy trzy plansze żeby zrobić ten bieżący wynik 6tys. z hakiem.
Przejście całości zajmowało mi z tego co pamiętam jakieś 2,5h.
Tak że jak znajdę czas, to będę próbował masterować jeszcze wyniki. Fajne jest to, że na liście wyników każdy zawodnik może zajmować tylko jedno miejsce i po prostu aktualizuje swój własny wynik, a nie wchodzi na wszystkie miejsca listy:-)