Temat: Gimp - help

Koledzy, ktoś z Was na pewno się zna na GIMP'ie, może mi coś podpowie...
Dłubię sobie pudełka na carty do A2600, mam jeden template z obrysem pudełka i drugi z częścią graficzną, ale tylko na 3 boki (przód, tył i bok między nimi. Chcę skopiować bok i dokleić go jako czwarty, ale po copy-paste ten bok jest niewidoczny (jest tylko jego obrys). Warstwa ta jest widoczna tylko na warstwie z częścią graficzną, ale na tle (obrysie) już nie... Jak to zrobić, żeby było widać wszystko?

Post's attachments

gimp.png 224.44 kb, liczba pobrań: 1 (od 2022-07-21) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Gimp - help

Powiększ warstwę albo samo płótno.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Gimp - help

Jest kilka sposobów wstawienia. Mi zwykle w takich sytuacjach działa Paste as New Layer.

4

Odp: Gimp - help

otworz sobie okienko z widokiem warstw... tam masz na spodzie warstwe tła... prawdopodobnie twoja warstwa tła jest mniejsza (w innym obszarze) nież twoja skopiowana nowa warstwa

- generalnie: tworzysz nową warstwę powyżej i wklejasz na nia skopiowany fragment....
tylko po co się tak męczyć? Łatwiej będzie Ci to zrobić np w Inkscape :-)

Jak coś namotałem to dlatego ze pisze z głowy nie otwierając GIMP-a.. zresztą z wersji na wersję inaczej to to wygląda...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

5

Odp: Gimp - help

Ja się często łapię na pewnym banale.... chcę coś skopiować/wyciąć i zaznaczam zła warstwę.
Efekt jest często taki, że kopiuje się właśnie tylko zaznaczenie lub wycinek "czegoś" lub kopiowany fragment wkleja się pomiędzy warstwy i jest przysłaniany przez te wyżej.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2022-07-22 19:38:21)

6

Odp: Gimp - help

tylko po co się tak męczyć? Łatwiej będzie Ci to zrobić np w Inkscape :-)

OK, posłuchałem się, zrobiłem już część pudełka, ale jak do jasnej %$#@&* zaznaczyć w Inscape część obrazka do skopiowania do innego obrazka? Wydawałoby się, że takie oznaczenie w formie skalowanego prostokąta, które jest nawet w Paint jest pospolite, ale ja w Inscape nie widzę takiej opcji... :-(

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2022-07-23 11:29:01)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

7

Odp: Gimp - help

Pokażesz, jak wyglądają (jeśli już jakieś masz gotowe) ?

8

Odp: Gimp - help

Javalonde napisał/a:

Pokażesz, jak wyglądają (jeśli już jakieś masz gotowe) ?

Taka sobie pierwsza wersja...

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2022-07-23 21:54:43)

Post's attachments

barnstorming.png 503.02 kb, liczba pobrań: 2 (od 2022-07-23) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

9

Odp: Gimp - help

bartdzo ładne - musisz to zwektoryzować by operować na wektorach :-) potem obiekty są juz rozdzielone...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

10

Odp: Gimp - help

Super, jak już wydrukujesz, to też wrzuć zdjęcie, chętnie zobaczymy jak się to prezentuje.

11

Odp: Gimp - help

I jeszcze dwa prototypy.
A to wektorowaniem, to będę miał w drugiej klasie, na razie muszę zerówkę zaliczyć...

Post's attachments

asteroids.png 357.56 kb, liczba pobrań: 2 (od 2022-07-24) 

MissileCommand.png 296.49 kb, liczba pobrań: 2 (od 2022-07-24) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

12

Odp: Gimp - help

Pierwsze pudełko skończone. Dwie warstwy: karton i twardy, papier z nadrukiem (lekki połysk, być może zrobię też lakier...). Do tego wkładka podtrzymująca cart'a i instrukcja wydrukowana w oryginalnym formacie. Jako, że pudełko wyszło dość grube, podczas składania krawędzi te trochę się wytarły, wygląda ciekawie - takie niezamierzone postarzenie ;-)

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2022-08-01 22:08:50)

Post's attachments

20220801_225409.jpg 129.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

13

Odp: Gimp - help

Super, z wytartymi krawędziami nawet fajniej wygląda :) Dobra robota.

14

Odp: Gimp - help

NetSerwer napisał/a:

Jako, że pudełko wyszło dość grube, podczas składania krawędzi te trochę się wytarły,

Bo przy grubym materiale przydałoby się je zbigować ;) Do Twoich zastosowań wystarczy taka: https://allegro.pl/oferta/vevor-bigowka … 2181567495

Sikor umarł...

15

Odp: Gimp - help

Sikor napisał/a:
NetSerwer napisał/a:

Jako, że pudełko wyszło dość grube, podczas składania krawędzi te trochę się wytarły,

Bo przy grubym materiale przydałoby się je zbigować ;) Do Twoich zastosowań wystarczy taka: https://allegro.pl/oferta/vevor-bigowka … 2181567495

Sikor, królu, na moje potrzeby starczy linijka! Fajnie jest mieć takie urządzenie, ale jak jesteś jedynym żywicielem rodziny, inflacja wynosi pierdyliard, a ja robię w porywach dwa pudełka w miesiącu, 400 PLN to ekstrawagancja przez duże EX ;-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

16

Odp: Gimp - help

po wakacjach mogę Ci zbigować w pracy, jakby co ;)

Sikor umarł...

17

Odp: Gimp - help

Sikor napisał/a:

po wakacjach mogę Ci zbigować w pracy, jakby co ;)

Dzięki Sikor, zawsze można na Ciebie liczyć!
Ale na razie - Missile Command!

Post's attachments

20220802_215250.jpg 233.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

18

Odp: Gimp - help

Ostatnie (na razie...) pudełko gotowe. I cały zestaw do kompletu. Moon Patrol oryginalny.

Post's attachments

20220807_221147.jpg 234.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20220807_221343.jpg 210.8 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior