Temat: Opłaty za paczke z UK

Może mi ktoś doradzić jak pokombinować aby nie ponieść dużych kosztów za paczkę z UK ( VAT, cło itp)
Ogólnie to jest sprzęt Atari ( jak sprowadzę to zdradzę co to ) o sporej wartości.
Pewnie jak wysyłający zadeklaruje niską kwotę to ubezpieczenia nie  będzie  ( ale godzę sia na to)
Ale jak będzie z cłem na miejscu  i VATem, może jest jeszcze coś .. Ma ktoś doświadczenie?

.

2

Odp: Opłaty za paczke z UK

z tego co wiem, to cło się płaci jeśli towar nie został wyprodukowany w UK

3

Odp: Opłaty za paczke z UK

Cła nie ma. Są opłaty celne oraz VAT. Niestety odkąd je wprowadzono dla przesyłek z UK, to jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby nie zostały doliczone. Płaci się u listonosza lub na poczcie. Jeśli płacisz w domu, to przygotuj się na gotówkę, ponieważ np. u mnie doręczyciele nie mają terminali.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Opłaty za paczke z UK

a jakiego rzędu wielkości są opłaty celne ? a jeżeli zadeklaruje wartość np 50 zl do dolicza mi vat 22% od 50 pln ?

.

5

Odp: Opłaty za paczke z UK

Za paczkę o zadeklarowanej wartości 100 GPB musiałem zapłacić 31.55  euro. Kasę pobrało DPD (Holandia). Vat jest naliczany od 25 euro.

Ostatnio edytowany przez Javalonde (2022-08-03 13:57:36)

6

Odp: Opłaty za paczke z UK

Nie wiem ile Ci doliczy UC ale wiem, że nasza "ukochana" Poczta Polska doliczy co najmniej 8zł za obsługę.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

7

Odp: Opłaty za paczke z UK

Poczta - Tak było. Zamówiłem w czerwcu używane CD z UK za 3,5Ł sprzedawca biznesowy. Myślałem, że się prześlizgnie, bo towar prawie bezwartościowy, ale nie. Na poczcie skasowali mnie 12zł (4zł VAT GB i 8zł obsługa przesyłki).

8

Odp: Opłaty za paczke z UK

Dawno nie byłem na poczcie, ale w poniedziałek musiałem... to powinno upaść dawno temu.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

9

Odp: Opłaty za paczke z UK

Od razu się przypomina scena z Co mi zrobisz jak mnie złapiesz gdzie babka na poczcie, w okienku wcina truskawki maczając je w cukrze a facet przed okienkiem nie wytrzymuje i mówi "co jest?! albo praca albo jedzenie!" :D A tak na serio... nasza PP dobrze musi na tym zarabiać kosząc 8 zł od każdej paczki dodatkowo.

Ostatnio edytowany przez TMK (2022-08-04 09:48:10)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

10

Odp: Opłaty za paczke z UK

@pablozp: A co chesz przeslac ?

11

Odp: Opłaty za paczke z UK

Masz w pierwszym poście, druga linijka ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

12

Odp: Opłaty za paczke z UK

Z tym deklarowaniem wartości to można się oszukać... jeśli kupujecie na ebayu to wiecie o co chodzi i nie będę tu nikogo uczył ;)....

Ostatnio edytowany przez leonlas (2022-08-05 00:00:02)

13

Odp: Opłaty za paczke z UK

nie na ebayu na szczęście :)

.

14

Odp: Opłaty za paczke z UK

@pablozp
Masz tam na miejscu jakiego znajomego do którego możesz przekierować paczkę z zakupem. Przeważnie przesyłki lokalne (na terenie UK) są tańsze (a czasami darmowe) niż bezpośrednia wysyłka do Polski. A od niego robisz wysyłkę do Polski. Kumpel wysyłał to z Londynu z firmy Blue Fenix o ile dobrze pamiętam. Przesyłka wyszła mnie około 100 zł ale cła żadnego nie zapłaciłem a paczkę przywiózł mi kurier prosto do domu. Cena za wysyłkę oczywiści jest uzależniona od wielkości paczki i wartości. Trzeba to sobie przekalkulować.