Temat: Kalibracja głowicy w CA2001

Potrzebuję zrobić kalibrację głowicy w stacji CA2001. W stacji pękła taśma przenosząca napęd z silnika krokowego na wózek głowicy. Okazało się, że prawie identyczna jest taśma ze stacji 1050 - udało się zdobyć takową "na części" i tasiemkę dopasować. W chwili obecnej stacja formatuje i zapisuje dane a potem bez problemu je czyta - ale tylko swoje. jeśli włożę do niej moje dyskietki nagrywane na innych napędach, stacja nie może ich odczytać albo wcale, albo z ogromnymi kłopotami.

Szukam jakiegoś manuala, jak głowicę ustawić. Przyjrzałem się samemu napędowi i widzę, że będzie trzeba poluzować śruby silnika krokowego a potem nim delikatnie obracać. Ale jak mógłbym - inaczej jak na zasadzie "czyta/nie czyta" potwierdzić poprawność ustawienia? Powiedzmy, że wezmę dyskietkę "referencyjną" (cokolwiek to miałoby znaczyć), wezmę oscyloskop (?) i chciałbym go podpiąć... gdzieś w celu obserwacji procesu kalibracji i stwierdzenia, że już jest dobrze. Z góry dziękuję za konstruktywne podpowiedzi.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Kalibracja głowicy w CA2001

Napisz do Jer-a...

3

Odp: Kalibracja głowicy w CA2001

Do Jurka to mogę zadzwonić ale nie chcę mu zawracać głowy taką pierdołą - może ktoś ma namiar na opis albo co.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Kalibracja głowicy w CA2001

Posiłkowałem się tym https://www.google.pl/url?sa=t&rct= … CUWkMnJOYy jak robiłem indusa.
Ale i tak żeby ustawić według tej instrukcji musiałbyś mieć dysk testowy, dziś nie do dostania.
Ja kalibrowałem "na oko", trochę zeszło, ale działa.
Edit;
Oczywiście na początek obroty ustawić co do 1rpm i zestroić WD2797, stacja "wygrzana" tak z godzinę w prądzie...

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2022-08-05 07:36:25)