76

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Lol

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

77

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

tatqoo napisał/a:

Dobry wieczór. Oficjalnie wracam. Zapraszam do słuchania moich przyszłych utworów.

Zapraszam innych dinozaurów :)

f**k yeah! :)

78

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

"scena" dryfuje, zrob jakis stream i wyznacz kierunek kapitanie :D

Zrobił

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

79

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

no moze oprocz jednego multiplatformowego zlotu gdzie ta dewiza nie obowiazuje :D

Mówisz o Silly Venture? :) .. no nie, multi-kulti byly jednak dwa przypominam :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

80

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

FujiNet connected demos :)

I am the systems guy behind IRATA.ONLINE. http://irata.online/

81

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

jak to co ze scena? czas leci, naturalne procesy doprowadzily do specjacji takze na tym polu... i dobrze

nie wiem czy Scena Renowacji i Prawc Konserwatorskich juz otwiera swoje osrodki ale przydaloby sie aby moja sfatygowana zyciem Atarynka odwiedzila jakies weekendowe spa... bo normalnie na sam widok co czas zrobil z jej obudowa to nie che sie wyciagac joysticka zeby zarwac noc w boulder dasha

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

82

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

ostatnio oprocz typowych koderow, grafikow, muzykow itd, scene wzbogacila nowa kategoria - spoleczni aktywisci, ktorych celem ma byc dokumentacja martyrologii sceny wiec i ja doloze swoj racjonalizatorsski pomysl:

wiem, ze Wild Compo rzadzi sie swoimi prawami, taka kategoria dla tiktokerow lat 90, i bardzo chetnie jade 700km aby zobaczyc parasolki lgbt albo obejrzec film o facecie w lodce, ale czy nie moznaby przesunac takiej intelektualnej uczty na koniec konkursow na party?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

83

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Wiesz co ale to moim zdaniem nic złego - naturalna ewolucja sceny , przez internet, nowe możliwości techniczne dotyczące napędów czy sposobu przekazywania informacji jak choćby strony internetowe , serwery ftp zniknęli ludzie tacy jak Swaperzy a pojawili się dokumentaliści chcący uzbierać , usystematyzować , czy kolekcjonować dorobek scenowy i chwała im za to - robota skrybów jest znana od dawien dawna i dzięki temu mamy coś takiego co się nazywa spisaną historią wiec czemu odnośnie sceny nie miałoby nastąpić takie zjawisko ?

Co do Wild Compo czy samych compotów to zgodzę się i mam nadzieję że Grey , którego osobiście lubię wyciągnie wnioski z ostatniego compo na SV - przed samym compo ktoś powinien przeglądnąć prace , ocenić ich poziom i tak ustawić compo żeby było ciekawe - niestety oglądając streama mało co nie poszedłem w kimę bo samo demo compo czyli to na co zazwyczaj wszyscy czekją było o 3 w nocy , na samy party sporo ludzi już przysypiało , to zamęczenie ludzi SAM Coupe Compo czy Crazy Compo gdzie gość przez 10 minut opowiadał o czymś po angielsku było istną katorgą. Myślę że takie rzeczy powinno się przenieść na koniec i kto będzie chciał niech to ogląda - taka moja sugestia odnośnie samego sposobu przeprowadzania compotów ;)

84

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

czyli metoda wrzuć do wora wymieszaj, pokaż, nie działa ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

85

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

swiety napisał/a:

Co do Wild Compo czy samych compotów to zgodzę się i mam nadzieję że Grey , którego osobiście lubię wyciągnie wnioski z ostatniego compo na SV - przed samym compo ktoś powinien przeglądnąć prace , ocenić ich poziom i tak ustawić compo żeby było ciekawe - niestety oglądając streama mało co nie poszedłem w kimę bo samo demo compo czyli to na co zazwyczaj wszyscy czekją było o 3 w nocy , na samy party sporo ludzi już przysypiało , to zamęczenie ludzi SAM Coupe Compo czy Crazy Compo gdzie gość przez 10 minut opowiadał o czymś po angielsku było istną katorgą. Myślę że takie rzeczy powinno się przenieść na koniec i kto będzie chciał niech to ogląda - taka moja sugestia odnośnie samego sposobu przeprowadzania compotów ;)

Niestety, masz tu sporo racji. Ja np. już "nie dożyłem" do demo compo (na które też najbardziej czekałem), po prostu równo o 2:00 się zwinąłem (tym bardziej, że dwie poprzednie noce spałem po 4h i zwyczajnie dalsze szaleństwo byłoby ostrym narażaniem zdrowia). Myślę, że Grey to po prostu... za dobry człowiek. Serio. Ma za miękkie serce. Zamiast wymusić deadline o konkretnej godzinie i powiedzieć "Sorry Folks, kto nie zdążył, ten ląduje na Winter Edition i papa", najpierw obiecał, że będą przerwane dowolne aktywności, żeby composy ruszyły o 18:00, a potem... przejmowano ciągle nowe prace i ruszyliśmy o 22:00. Czyli w chwili startu już wiedziałem, że nie dociągnę do końca. Innym kwiatkiem było to, że STE zamordowało compo muzyki na YM-a. "Pierdzenie" przesterowanego YM-a spowodowało, że kilka znanych mi osób wyszło (i mówili: "dajcie znać, gdy to się skończy"), ja wytrwałem akurat, ale nie dałem ocen w tym compo, bo jakość odtwarzania mogłaby wpłynąć na ocenę, ze szkodą dla autorów. Niemniej., wiadomo, problemy techniczne wszędzie mogą się zdarzyć, ale start o 18:00 a 22:00 to jednak spora różnica, szczególnie, jeśli jest dużo kategorii i naprawdę sporo prac...

Ostatnio edytowany przez UnDead (2022-08-16 09:57:29)

Co to jest? Co to jest?.... To przecież... Atari! :)

86

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Wyszłam w trakcie compo na YM właśnie. Nie dotrwałam do prezentacji mojej własnej gry. Powtórzenie 3 razy gfx compo to jakieś totalne nieporozumienie. Powinno się wprowadzić dedlajn na dosyłanie prac - funkcjonuje to na innych parties. Kto się nie wyrobi, praca przechodzi na kolejną edycję. Dodatkowo był bałagan z votkami, bo dostałam zarówno papierową, jak i mogłam głosować online, czyli mogłam w zasadzie głosować podwójnie.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

87

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

I jak tu wydac powazne demo na takim party, jezeli bigscreen opusci wiekszosc osob z party w polowie competitions?
No chyba nie po to sie nad demkiem pol roku/rok pracuje?
Te cale 128bajt / 256bajt to jakies przeklenstwo, chyba za bardzo ostatnio programisci polubili
pozamykac sie w klatkach.
Po raz pierwszy nie doczekalem konca competitions, a demoscenuje z 30lat.

88

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

innuendo napisał/a:

czyli mogłam w zasadzie głosować podwójnie

nie moglas. jesli kod byl uzyty w glosowaniu online to papierowa votka z tym kodem laduje w koszu jesli sie pojawi.

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-08-16 18:30:26)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

89

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

A czy wyjściem z sytuacji byłoby podzielenie kompotów na dwa dni i rozstrzelenie ich na cały dzień? Dla przykładu, w piątek od 12 do 14 gfx/msx compo, od 17:00 intra, koniec około 19. W sobotę odsypianie i parowanie alkoholu, dla chętnych imprezy dodatkowe (np. zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy, wizyta na strzelnicy, w salonie gier, kościele - wg zapotrzebowania), a o 17:00 - wisienka na torcie, czyli demo compo. Oczywiście w tzw. międzyczasie crazy compo, game compo, wódka compo, sudoku compo, co tylko sobie organizator wymarzy.

Podsumowując pytanie - może taka rozstrzelona formuła byłaby lepsza? Mnie po dwóch godzinach boli dupa od siedzenia.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

90

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:
innuendo napisał/a:

czyli mogłam w zasadzie głosować podwójnie

nie moglas. jesli kod byl uzyty w glosowaniu online to papierowa votka z tym kodem laduje w koszu jesli sie pojawi.

Nie wiem, czy kody się powtarzały. Miałam inny na papierowej votce i inny online.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

91

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

innuendo napisał/a:
xxl napisał/a:

nie moglas. jesli kod byl uzyty w glosowaniu online to papierowa votka z tym kodem laduje w koszu jesli sie pojawi.

Nie wiem, czy kody się powtarzały. Miałam inny na papierowej votce i inny online.

Ale jak to? ;-)

Przecież wchodząc on-line, podawało się w okienku kod z kartki i dopiero puszczało dalej, do samego głosowania...

Co to jest? Co to jest?.... To przecież... Atari! :)

92

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

innuendo napisał/a:
xxl napisał/a:

nie moglas. jesli kod byl uzyty w glosowaniu online to papierowa votka z tym kodem laduje w koszu jesli sie pojawi.

Nie wiem, czy kody się powtarzały. Miałam inny na papierowej votce i inny online.


to do kosza pojdzie votka tego komu zeskanowalas kod.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

93

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Niczego nie skanowałam. Wypełniałam votkę tradycyjnie - dlugopisem :D

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

94

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

innuendo napisał/a:

Dodatkowo był bałagan z votkami, bo dostałam zarówno papierową, jak i mogłam głosować online, czyli mogłam w zasadzie głosować podwójnie.

innuendo napisał/a:

Miałam inny na papierowej votce i inny online.

innuendo napisał/a:

Niczego nie skanowałam. Wypełniałam votkę tradycyjnie - dlugopisem :D


tak... balagan jest ewidentnie ...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

95

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Po prostu najprościej i najwygodniej ogłosić, że głosowanie jest przywilejem osób bezpośrednio na zlocie.
"Sofa-scenerzy" są sami-sobie-winni. :P

96

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

winni-czemu ?

97

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

albo komu i ile

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

innuendo napisał/a:

Niczego nie skanowałam. Wypełniałam votkę tradycyjnie - dlugopisem :D

Żeby zagłosowac online trzeba podac kod który jest na votce albo który dostaje sie meilem (w przypadku sofa scenerów). Na votce był tez QR kod który był po prostu linkiem z od razu wpisanym kodem - tak więc aby zagłosowac przez apkę/stronę albo musiałaś zeskanowac ten kod, albo w przeglądarce wejść na podany na votce adres strony i wpisać kod ręcznie.

Tak czy tak, jedna votka oznacza jeden kod i jeden głos. Widać coś namieszałaś pomiędzy votką papierową a głosowaniem online. Jako że to jednostkowy przypadek, to nie widzę problemu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

99

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

takron27 napisał/a:

winni-czemu ?

xXl napisał/a:

albo komu i ile

To było trochę żartobliwie... ;)
"Strim" na ostatnim, jubileuszowym zlocie (SV "50lat ATARI"),  to było nie lada wyzwanie, nie dotrwałem do końca...  Ciekawe - nie było selekcji, ale i tak - jak się okazało później -  najciekawsze rzeczy były na samym końcu. :P
Przesuwanie godzin konkursów to nic nowego ale tyle prac robionych "na odwal", czy "żartobliwe" to w sumie tylko szkoda czasu. Lepiej wtedy nic nie oddać, niż sztucznie "zapełniać kategorie", itp.
W całym tym zamieszaniu szkoda samego organizatora, że tyle się narobił, przygotował a potem ludzie podsyłają mu jakieś "compo-fillery" itp. (nie wszyscy ale jednak). :(

Tak czy siak, prawdopodobnie odpuszczę sobie oglądanie kolejnego "streama" w tym roku...

Ostatnio edytowany przez Dracon (2022-08-17 09:23:01)

100

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

ja rozumiem to tak, że innuendo wzięła papierową votkę i na niej głosowała, a prócz tego dostała maila od wieczora z linkiem do głosowania ,a tam (rzecz dla mnie jasna) był inny kod głosu.
ja papierowej nie brałem, głosowałem online z linku z maila.