1

Temat: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Nie wiem, czy dobra kategoria ale z drugiej strony gdzie indziej? "Sprawy A.A"? "Miejsca w sieci"?

Cześć,
Na wstępie wielki dzięki dla Sebana - za to, że ogarniasz pięknie moje zdvpy wrzutki na atariki. I za piękne prowadzenie tejże.

Słuchajcie, koncepcja Atariki jest świetna. Możliwości bardzo duże. Cieszy mnie, że ostają się często wpisy folklorowo-luźne (jakieś smaczki, dodatki, plotki) i nie jest to tak skostniały twór jak Wikipedia...

Pomyślałem sobie jednak ostatnio, że fajnie byłoby móc "posortować" sobie ludzi z konkretnego miasta czy rejonu. Ot - żeby wiedzieć obok kogo się mieszkało czy zmotywować do napisania artykułu ("Co? Nie ma TurboMietka z klatki obok?"). Dodatkowo, mogłoby to służyć organizowaniu sztabów - na dłoni osoby potencjalnie zainteresowane. Czy też być pomocne podczas wizyt w danym mieście - będę przelotnie w Wąbrzeźnie - cyk, umówię z Elkabato na piwo.

A takze - przyziemnie - mając jakis interes w danym odleglym miescie mozna by poprosic lokalnego atarowca o przysluge, czy informacje...

Jaka jest Wasza opinia? I tak - wiem, że osoby mogły urodzić się i mieszkać za czasów swojej największej aktywności w danym mieście a później zmienić miejsce zamieszkania - i to tez trzeba by przemyśleć i ogarnąć.

PS. Jeszcze coś wpadło mi do głowy - brakuje podziału też na to, czym się dane osoby zajmowały, w stylu: koder, muzyk, grafik itp, ale też sprzętowiec (np. pasiu, stryjek, lotharek), archiwista (voy, lotek), twórca stron (dely, wiecz0r), redaktor (dely, tdc, kaz), forumowicz (ja :), itp... Oczywiście dane osoba mogłaby przynależeć do wielu kategrorii. Pomogłoby to skategoryzować osoby ale też ułatwiło kontakt i załatwienie spraw (np uderzenie do webdevelopera ws utworzenia jakiejś nowej, turbociekawej strony dotyczącej atari)

Ostatnio edytowany przez Azbest (2023-08-31 13:56:02)

2

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

jak pod-kategorii to może "podludzie"?

3

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

https://akapedia.pl/images/f/f4/10676230_541723395972151_2258921655255667427_n.jpg

4

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

I weź tu prowadź merytoryczną dyskusję na tym forum ;)

5

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Ciekaw jestem jak wyglądają nadludzie... no i kto by się znalazł w takiej kategorii.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

6

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

przeciez to jasne, zaszczepiony zielony unioeuropejczyk

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Gdzie się klika żeby zamknąć wątek?

8

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

To w sumie podwątek "Bałaganu"

9

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Kiedyś żeby dokumentować atari wystarczyło atariki i kilkanaście/kilkadziesiąt zaangażowanych osób. Dziś nikomu się nie chce :0
A i zapomniałbym, teraz do tego celu powołuje się fundacje ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

10

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Azbest napisał/a:

Na wstępie wielki dzięki dla Sebana - za to, że ogarniasz pięknie moje zdvpy wrzutki na atariki. I za piękne prowadzenie tejże.

Nie przesadzajmy... mój wkład jest minimalny. Atariki tworzyła masa ludzi, ja tylko "wtrącam" się chwilami jak mam możliwości i czas i zajmuję się niejako z doskoku. Jeżeli coś mogę poprawić to poprawiam, jak mam jakiś pomysł na artek/wpis lub akurat nad czymś pracuje, staram się po prostu to udokumentować i spisać przemyślenia, etc. Inaczej wszystko by ulatywało w niepamięć.

Ja jestem zwykłym użytkownikiem, każdy takim może zostać. Na pewno nie jestem żadnym "prowadzącym" ... Nie mam tam żadnych praw administracyjnych, etc. I jak widać nie jest to potrzebne. Po prostu jak mam okazję to jak pisałem wcześniej to się 'wtrącam" ;D

11

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Azbeście, nie denerwuj się.
Pomysł z mojego punktu widzenia jest wyśmienity czemu wyraz dałem w ankiecie. Ale wiem, że zaraz się znajdą miliony zatroskane o własną prywatność, którą chronią jak się tylko da przed tabunami paparazzich i urzędników skarbowych, komorników i aparatem państwowego przymusu. I ich święte prawo. Wiem że bywały drzewiej całe mapy z zaznaczonymi skupiskami atarowców i grup, kiedyś ludzie podawali adresy w demach i telefony, dzisiaj boją się własnego imienia i nazwiska do przelewu.
Będzie jak zawsze.
Chcesz to rób podkategorię, a nie pytaj o zdanie kogokolwiek. I tak dostaniesz maile od oburzonych.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

12

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

seban napisał/a:

mój wkład jest minimalny

seban napisał/a:

jestem zwykłym użytkownikiem

Sprzeciw! Wysoki Sądzie! :)

seban napisał/a:

każdy takim może zostać

Ale nie każdy został, nie każdy posiadł tyle wiedzy, wypracował tyle doświadczenia, nie każdemu się chce poświęcać tyle własnego czasu i środków aby tyle kontrybuować i pomagać Społeczności.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

mono napisał/a:

Wiem że bywały drzewiej całe mapy z zaznaczonymi skupiskami atarowców i grup, kiedyś ludzie podawali adresy w demach i telefony, dzisiaj boją się własnego imienia i nazwiska do przelewu.

A propos. Na której wersji i kiedy zakończył żywot Scene Register?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

14

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Ostatni jaki pamiętam to Vascowy 4.0.
Ale zdaje się że były 'zapisy' na 5.0 :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

15

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Ale tutaj ludzie są konstruktywni, no nie mogę :D

Co do propozycji takich jak "koder", "grafik" itp - niezły pomysł, najprościej dodać odpowiednie (sub) kategorie.

Co do map, zamiast dzielić po województwach czy krajach, można użyć plugina odpowiedniego, np tego i tego - wtedy kto chce może dodać do swojej strony odpowiednie property np "coordinates" i mapka się automagicznie wygeneruje.

: 404. Stopka not found

16

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

proponuje sie pospieszyc bo odpowiedni modul do hsc juz powstaje, brakuje juz tylko rzutowania do grafiki atari zeby mozna bylo przegladac z fujineta...

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=9573&amp;download=0

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-08-18 22:31:15)

Post's attachments

hsc.png 133.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

17

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Entuzjazm mi opadł.
Jeśli wróci, będę kontaktował się już osobiście z wybranymi osobami - już teraz dziękując im za rzeczowe wypowiedzi.

18

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

podoba mi sie pomysl ze kazdy user bedzie mogl wybrac jak sie identyfikuje ale czy w demokratcznym glosowaniu bedzie mozna to zmienic bez urazania uczuc?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

19

Odp: Atariki - propozycja pod-kategorii w "Ludzie"

Bardzo dobry pomysł. Jestem za dwiema kategoriami :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już