Temat: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Na zimowej edycji spotykamy się w dniach od 8-go do 11-go grudnia (czwartek-niedziela) w Gdańsku :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-09-20 13:07:08)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Miejscówka zimowa tradycyjna?
Rzucam się do kodzenia :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

3

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

@sun: brane są dwie opcje pod uwagę :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

się nie sklonujemy, co tu się wyprawia :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

5

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszą invitkę (platforma ATARI JAGUAR) na zimową edycję Silly Venture 2022:

Od najbliższej, zimowej edycji SV nastąpią pewne zmiany. Nasi koledzy i przyjaciele z innych scen nadal są i będą mile widziani (także ze swoimi platformami), natomiast całkowicie odchodzimy od kategorii konkursowych na inne platformy spoza Atari.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-08-15 21:38:14)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

6

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

brane są pod uwagę 2 opcje - obie to tradycyjna miejscówka :)

Greyu - jak działa to nei rusz! :)

Onizuka róla ! :)

7

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Tiger/NG napisał/a:

jak działa to nei rusz! :)

Gedanus ma jeden plus - sprawdzone, dobrze działające nagłośnienie i akustyka - tu na pewno nie będzie niespodzianek (w Olivia Star niestety poza imponującym nagłośnieniem, problemem okazała się brak dostępu do ustawień miksera - tylko głośniej/ciszej, a boleśnie wyszło przy małym Atari spłycenie separacji kanałów - nic się nie dało z tym zrobić :( )

Minusem był tam słaby, "wbudowany" Internet, który nie nadaje się do streamingu ;) Z trzeciej strony jednak - problemy są dobrze znane więc można je łatwo wyeliminować (np. przynosząc Internet ze sobą, jak ostatnio ;) )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Plusem też jest Dom Muzyka :)

Onizuka róla ! :)

9

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

grey/msb napisał/a:

natomiast całkowicie odchodzimy od kategorii konkursowych na inne platformy spoza Atari.

I tutaj zgadzam się w pełni :)

10

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Raczej pomysły niż jakieś krytyczne uwagi:

1) Chyba już kiedyś o tym wspominałem ale dla kompletu kompotów muzycznych zawsze brakuje mi streamed msx. Jeśl kogoś to by jeszcze interesowało to weźcie to proszę pod uwagę.

Szkoda że ten potencjał twórczy musi się gnieździć w wildach gdzie zresztą bywa doceniany, ale musi konkurować z pracami z całkiem innej bajki.

2) Fajnie by było, żeby ciemności egipskie (wyłączone światło) zapadały od momentu rzeczywistego a nie planowanego początku konkursów, szczególnie jeśli na big screenie nic się nie dzieje.

3) Niezależnie od opóźnienia, kiedy już jesteśmy pewni że jest wszystko gotowe do rozpoczęcia kompotów, dobrze by było dać jakiś licznik na 5-10 minut przed, odliczający do rozpoczęcia. W tym czasie prawie każdy ma szanse powrócić na salę lub się obudzić - ostatnio reakcja publiczności przy pierwszym kompo byla ledwo zauważalna, dopiero potem ludzie się trochę ożywili.

11

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

wieczor napisał/a:

Minusem był tam słaby, "wbudowany" Internet, który nie nadaje się do streamingu ;) Z trzeciej strony jednak - problemy są dobrze znane więc można je łatwo wyeliminować (np. przynosząc Internet ze sobą, jak ostatnio ;) )

Internet mobilny NIE nadaje się do streamingu. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że wszystko jest ok (zwykle wyrabia max 720p), to jeśli w okolicy przybędzie userów sieci to będziesz miał wieczną huśtawkę transferu i lagi przy których stream zdechnie, lub co chwilę będzie przycinał. Wielokrotnie sprawdzałem to z przeróżnymi LTE i różnymi usługodawcami. No chyba, że w 5G coś się zmieniło na "plus".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Grey, tak z ciekawosci - a coz to sie stalo, ze taka decyzja odnosnie innych platform? Brak prac, a sprzet trzeba miec? Kurde,szkoda bo w zimie nie ma innych eventow 8bit.
Kenji, a Ty czemu popierasz takie dzialania?  Zdrajca! C64 rulez!!!! :)))

13

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Luke napisał/a:

coz to sie stalo, ze taka decyzja odnosnie innych platform? Brak prac, a sprzet trzeba miec? Kurde,szkoda bo w zimie nie ma innych eventow 8bit.

SV szczyciło się wiele lat tytułem największego atarowskiego zlotu w Europie (a może i na świecie).
Teraz niestety już nie może tak się twierdzić, bo "mleko się wylało".... :P
Podejrzewam, że taka_sobie_jakoś produkcji "gościnnych" (przynajmniej niektórych) plus problemy z przy/od-lączaniem "nieatarowskich" kompów (co jeszcze bardziej wydłużało czas przygotowań do composów) są jedną z przyczyn tego "powrotu do korzeni".

BTW. Czy należysz do grupy commodorowskiej grupy ARISE? Kiedyś chyba się widzieliśmy przez moment na UG-andzkiej sali internetowej w Mat-Fizie i coś tam narzekałeś, że Cię "suszy" (hehehe). ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2022-08-21 11:48:08)

14

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Mysle, ze zadne mleko sie nie rozlalo, wrecz przeciwnie coraz wiecej ludzi bedzie sie zjezdzac takze z innych platform. :)
Tego typu oficjalne info o zamknieciu competitions dla c64 czy zx troche psuje sytuacje. Imo troche mozna by wprowadzic selekcje tych malych prac, lub podzielic te kompoty na dwa dni.

@Dracon: Tak, jestem z Arise z c64. I faktycznie mam/miałem cos wspolnego z mat-fizem UG. A w ktorym roku to bylo? :)

15

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

@Luke. Kojarzę Cię pewnie bardziej niż Ty mnie. ;)
Wtedy widzieliśmy się przy terminalach uniksowych na parterze mat-fizu, siedząc prawie obok siebie, bo też byłeś na IRC_#atari8 i chwaliłeś się, że sprawdzasz umiejętności Foxa (czy coś w tym stylu). Pamiętam też, że z aluzji czy zaproszenia do "ugaszenia pragnienia" akurat nie skorzystałem....   Było to około 2004-2005 roku, już po premierze "Numena" a ja kończyłem naukę na UG w budynku naprzeciwko (=Wydz. Hum.) więc daleko nie miałem na darmowy net. ;]
Nadal mieszkam w Gdańsku, ale dotąd chyba tylko jeszcze raz gdzieś mi mignąłeś w realu (oprócz ww. sytuacji). ;o

BTW. Widziałem trochę dem z ARISE, w tym z Twoim udziałem i masz mój szacun za umiejętność kodowania na takim poziomie!!

Ostatnio edytowany przez Dracon (2022-08-22 14:10:00)

16

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

@Dracon: Faktycznie, siedzialem tam na tych terminalach :) To byly złote czasy. A na browar faktycznie sie chodzilo. Byly ananasy z roku co pili bezczelnie na zewnatrz budynku za szyba sali wykladowej podczas wykladu na ktorym powinni byc :)
Dzieki za mile slowa, ale troche tu offtopujemy Greyowi w temacie, trzeba stad wygumiac gdzies na prv. Bede mial troche pytan o ograniczeniach sprzetowych i trybach malego atari to do Ciebie napisze. Troche Cie wystalkowalem w necie- nie wiedzialem, ze w Gdansku jest bardzo dobry grafik z małego atari. Pozdrawiam.

17

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Ehhh te terminale pod wodzą HP-UX oraz Wanteda ;) Znaaamy znamy ;)

18

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Na zimowej edycji SV, która odbywać się będzie w dniach od 8-go do 11-go grudnia 2022 (czwartek-niedziela) skład "compo staff'u" wyglądał będzie następująco:

KK (Atari 2600)
Wiecz0r, Jakub Husak (Atari XL/XE)
Piter, RJ1307, Grey (Atari ST/STe, Falcon)
Piter, RJ1307 (7800, Lynx, Jaguar)
Grey (Wild) 

Jeśli zaś chodzi o streaming z party, to mamy support od Grzegorza Pancherza (Paskud), który przyjedzie z kamerami PTZ, systemem vMix itd. Trudno wyobrazić sobie większego specjalistę w tej dziedzinie.

Co do jakości dźwięku puszczanego w streamie, to do pomocy mamy Kubę Husaka - osoby, której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać :) Legendarny muzyk ze sceny Atari XL/XE, który jest autorytetem sam w sobie.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-08-23 17:19:01)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

19

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

czy czlonek stuff ekipy moze brac udzial w compo i nie wygrac?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

@xxl: dołącz się to sprawdzisz :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

@grey/msb, compo na duże Atari miał prowadzić Kroll. Pamiętam, jak rozmawiałeś z nim na letnim SV. Nie rozumiem, dlaczego nagle ze stuffu zniknęła osoba, która na dużym Atari zna się jak mało kto.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

22

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

@Innuendo: zgadzam się z Tobą, że Kroll ma przeogromną wiedzę na temat dużych Atari (mam na myśli hardware), pewnie nawet o wiele większą od mojej. natomiast nie skonsultowałem wszystkich zmian z chłopakami i to był błąd. dzwoniłem do Krolla i wyjaśniłem sytuację, spotkamy się na zimowym SV i jeszcze pogadamy.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-08-23 17:55:35)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

23

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Tak jak wspominałem wcześniej, na letniej edycji Silly Venture zostały zaprezentowane dwa video zaproszenia na zimową edycję naszej imprezy, która (dla przypomnienia) odbędzie się w dniach od 8-go do 11-go grudnia tego roku.

Po wersji na konsolę Atari Jaguar nadszedł czas zaprezentować wersję na Falcon'a, którego 30-lecie obchodzić będziemy na 15-ej edycji SV w grudniu!

Video nagrane z real HW dzięki uprzejmości Evl'a/DHS.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

24

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

= offtop ==

Luke napisał/a:

@Dracon: Faktycznie, siedzialem tam na tych terminalach :) To byly złote czasy. A na browar faktycznie sie chodzilo. Byly ananasy z roku co pili bezczelnie na zewnatrz budynku za szyba sali wykladowej podczas wykladu na ktorym powinni byc :) Dzieki za mile slowa, ale troche tu offtopujemy Greyowi w temacie, trzeba stad wygumiac gdzies na prv. Bede mial troche pytan o ograniczeniach sprzetowych i trybach malego atari to do Ciebie napisze. Troche Cie wystalkowalem w necie - nie wiedzialem, ze w Gdansku jest bardzo dobry grafik z małego atari. Pozdrawiam.

OK, zapraszam do kontaktu.
Dziękuję również  za komplement. :)
Z góry mówię, że aż takim ekspertem od graficznych niuansów nie jestem, po prostu używałem tego, co swego czasu było dostępne, a zagłębiłem się nieco tylko w jeden program, który pozwalał nieco bardziej podkolorowywać grafikę bez interlace - "Ged".
Pzdr.
= offtop ==

25

Odp: Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary!

Zmieniony został tytuł wątku, ponieważ na SV2022WE (8-11 Grudnia 2022) obchodzić będziemy 30-lecie Falcon'a, ale również 45-lecie konsoli Atari 2600!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)