101

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Adam Klobukowski napisał/a:
innuendo napisał/a:

Niczego nie skanowałam. Wypełniałam votkę tradycyjnie - dlugopisem :D

Żeby zagłosowac online trzeba podac kod który jest na votce albo który dostaje sie meilem (w przypadku sofa scenerów). Na votce był tez QR kod który był po prostu linkiem z od razu wpisanym kodem - tak więc aby zagłosowac przez apkę/stronę albo musiałaś zeskanowac ten kod, albo w przeglądarce wejść na podany na votce adres strony i wpisać kod ręcznie.

Tak czy tak, jedna votka oznacza jeden kod i jeden głos. Widać coś namieszałaś pomiędzy votką papierową a głosowaniem online. Jako że to jednostkowy przypadek, to nie widzę problemu.

Dostałam osobno votkę papierową, a w trakcie compo w mailu, który wysłał Wieczór, dostałam drugą. Mogłam głosować podwójnie, ale tego nie robiłam.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

102

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Mateoos napisał/a:

A czy wyjściem z sytuacji byłoby podzielenie kompotów na dwa dni i rozstrzelenie ich na cały dzień? Dla przykładu, w piątek od 12 do 14 gfx/msx compo, od 17:00 intra, koniec około 19. W sobotę odsypianie i parowanie alkoholu, dla chętnych imprezy dodatkowe (np. zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy, wizyta na strzelnicy, w salonie gier, kościele - wg zapotrzebowania), a o 17:00 - wisienka na torcie, czyli demo compo. Oczywiście w tzw. międzyczasie crazy compo, game compo, wódka compo, sudoku compo, co tylko sobie organizator wymarzy..

https://xenium.rocks/pl/timetable pokazuje że się da. Tyle, że trzeba by organizacja ogarniała organizację.

103

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

tiaaaa ... na papierze to wszystko dobrze wygląda

.

104

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Wszystko się da, potrzebna jest tylko ogarnięta i doświadczona ekipa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

105

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

pablozp napisał/a:

tiaaaa ... na papierze to wszystko dobrze wygląda

Fakt, że produkcje są wcześniej zgrane ze sprzętu do wideo dużo pomaga. Organizatorzy mają więcej roboty ale za to kompoblok nie ma "a teraz XYZ minut przerwy bo musimy inne Atari podłączyć".

Na party przyjeżdżam obejrzeć produkcje na kompotach i pogadać z ludźmi. A nie by męczyć się przez noc bo Grey znów nie ogarnął.

106

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Ja bym nie zgrywał do video. Zabija to radość odpalania realnego sprzętu.

Wymądrzam się, bo zrobiłem w ten sposób trzy zloty motoryzacyjne - trzy doby zróżnicowanych w przestrzeni atrakcji, zasadniczo bez opóźnień. Fakt, wymagało to bardzo sprawdzonej, samodzielnej ekipy ale udało się praktycznie wszystko. Nigdy za to nie organizowałem zlotu komputerowego więc moje doświadczenie być może nie ma przełożenia.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

107

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Hrw napisał/a:

Fakt, że produkcje są wcześniej zgrane ze sprzętu do wideo dużo pomaga. Organizatorzy mają więcej roboty ale za to kompoblok nie ma "a teraz XYZ minut przerwy bo musimy inne Atari podłączyć".

Poprawne zgranie obrazu z naszych wspaniałych komputerków to nie taka łatwa sprawa i najbliżej ideału być może są chłopaki z Xenium ALE - wystarczy ustalić konkretny deadline i sprawdzić wszystko po kolei przed kompo i nic nie stoi na przeszkodzie by jechać z oryginalnego HW. Łatwiej to wówczas "dobrze wyświetlić". To się "da" i tak to było zrobione na ostatnim Lost Party.

Co do zmiany platformy, to potrzeba na to zero czasu. Wystarczy odpowiedni mixer audio i Hydra od Pana Lotharka ;)

... i nie, cobym się tu wymądrzał ale niestety, jeśli ktoś chce zrobić kompo dobrze to musi mieć odpowiednie doświadczenie i odpowiedni hardware i musi umieć go używać :). Może kiedyś dojdę do tego etapu, bo jak na razie to jestem na to wszystko zbyt biedny ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-08-25 20:33:04)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

108

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Ten wariant z video jest akurat dobry. Robiąc grę na Atari Portfolio z rozszerzoną pamięcią, zdawałam sobie sprawę, że mało kto ma PoFo. A już z rozszerzoną pamięcią to w ogóle.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

109

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Niszowe platformy można nagrać. Ale główne kategorie powinny być na żywo.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

110

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Taaa... Video... To jak muzyka z maliucha puszczana u Paskuda z kasety, kto był, kojarzy i nie chce tego powtarzać. Zamysł był dobry w założeniu, ale...
Nie robię od dawna party, ale tak jak powiedzieli przedmówcy - dobra organizacja. Ja bym zaproponował ze swojej strony na początku dawać msx compo, bo tu światło dzienne nie przeszkadza. Późne godziny compo szkodzą pracom - ale co ja tam wiem, skoro nawet jak jeżdżę to nie głosuję...

Sikor umarł...

111

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

kazda praca na kompo ma isc z video, jesli jest jakas niejasnosc ma byc konsultowana z autorem czy wystawia czy nie. to sa za wazne sprawy za duzo pracy autorow zeby ta poszla na marne przez niekompetencje obslugi jak to mialo juz miejsce z praca Heavena/TQA (jakis czas temu)... poza tym sa nowi autorzy, ktorzy nie maja prawdziwego sprzetu, jedyna szansa testowania to koledzy, ktorzy tez nie musza miec wszystkich mozliwych konfiguracji i np. na emulcu i u znajomych praca dziala prawidlowo a na kompomachine nie...
kolejna sprawa to ukladanie kolejnosci, trolololo kompo znaczy WILD musi isc PO glownym daniu, nie mowie na koncu ale PO demo compo, puszczanie tych wykwitow wczesniej zmusza polowe ludzi do opuszczenia sali... litosci

tak wyggladalem podczas WILD COMPO w polowie nocy:

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-08-26 08:29:11)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

112

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

to żeś grubo ponechał

.

113

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

poza tym sa nowi autorzy, ktorzy nie maja prawdziwego sprzetu, jedyna szansa testowania to koledzy, ktorzy tez nie musza miec wszystkich mozliwych konfiguracji i np. na emulcu i u znajomych praca dziala prawidlowo a na kompomachine nie...

Ale praca ma działać NA PRAWDZIWYM sprzęcie, co mnie obchodzi emulator, ze zmienioną paletą, dodaniem cykli, innymi parametrami. Emulator compo to sobie można online zrobić.

Sikor umarł...

114

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Ciekawe, że nawet Heaven nie wie o tym, że dysk w rozszerzonej ma 130k. Jak dla mnie to zamyka temat.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

115

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

Ale praca ma działać NA PRAWDZIWYM sprzęcie,

i dziala :-) co mnie obchodzi kompomachine compo ;-)

zreszta co to ma do rzeczy skoro bedzie video zgrane z prawdziwego sprzetu? gdzie masz problem :-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-08-26 10:41:17)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

116

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Pin napisał/a:

Ciekawe, że nawet Heaven nie wie o tym, że dysk w rozszerzonej ma 130k. Jak dla mnie to zamyka temat.

do dzis nie wiesz gdzie zrobiles blad. to nie ma nic wspolnego z dyskiem w rozszerzonej gestosci :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

117

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

zreszta co to ma do rzeczy skoro bedzie video zgrane z prawdziwego sprzetu?

A jaką masz pewność, że z prawdziwego? Jaką masz pewność, że graber odpowiednio ustawiony? Żadną.
======================
Edytka podpowiada jeszcze: to może samo VIDEO-compo? Autorzy podsyłają video i mają w żupie obecnych na sali. A jak zgrane - to już nieważne...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-08-26 11:43:04)

Sikor umarł...

118

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

A jaką masz pewność, że z prawdziwego?

trzeba miec jakies zaufanie do organizatora :-)

Sikor napisał/a:

Jaką masz pewność, że graber odpowiednio ustawiony? Żadną.

a jaka masz pewnosc ze rzutnik dobrze ustawiony ;-) litosci.

Sikor napisał/a:

Edytka podpowiada jeszcze: to może samo VIDEO-compo? Autorzy podsyłają video i mają w żupie obecnych na sali. A jak zgrane - to już nieważne...

ale jest cos takiego i nazywa sie to WILD, mozesz spobie poogladac np. faceta w lodce

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

119

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

O wild nie piszę. To powinno być zawsze na końcu lub w inny dzień :D

Sikor umarł...

120

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Żeby nie było wątpliwości, Grzybson nagrał video z Portfolio z odpaloną moją grą. Zresztą nie każdy sprzęt ze stajni Atari ma emulator.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

121

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Takie realia były. Ale jak można podłączyć, to podłączamy real sprzęt.
=================================================
@Innuendo, EDYTA mówi, że od MAME 0177 PoFo jest emulowane - nie mam, więc nie potwierdzę w 100%...
https://wiki.mamedev.org/index.php/MAME_0.177

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-08-26 20:41:57)

Sikor umarł...

122

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

=================================================
@Innuendo, EDYTA mówi, że od MAME 0177 PoFo jest emulowane - nie mam, więc nie potwierdzę w 100%...
https://wiki.mamedev.org/index.php/MAME_0.177

Dobrze wiedzieć. Dzięki!

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

123

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Sikor napisał/a:

Takie realia były.

ciekawa logika, real sprzet, jak nie ma to emulator... zeby tylko nie video z realnego sprzetu ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

124

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Future of XE/XL demoscene (2023/2024):
- More demos using VBXE or Rapidus or both
- Probably Melody Opl3 and OPM / YM-AY or Midi interface and Dreamblaster music disks also in game or in demo music.
- Probably music and effects using PokeyMax Quad or real QuadPokey interface using TMC2 in demo or game
- FujiNet voting system for demoparty both for online parties and real parties
- Probably VBXE tracker using hires interface (pokeys or melody)
- Maybe VBXE paint for real Atari not PC (something like Grafx2 or Deluxe Paint)
- Maybe tracker using 65816 so 2x pokey (4x psg channels and 2x sample channels or quadpokey) with ability realtime sample playback or using 65816 for more complex effects like on Atari ST MaxYMiser FM effects or SID like. Atari ST got better YM than ZX due 68k.
- Probably another 3D game but now using VBXE and Rapidus or Numen2
- Maybe RPi compute module or RP2040 module or DSP chip (something similar to Falcon) cartridge as fpu for 3D objects or gpu matrix math or something like external 100mhz 6502 (PiStorm inspired Emu65)
- hope humanity will overcome all Pandemics and all Conflicts all Recessions and Crisis and there will be no Alien Invasion from Space so we will meet on Forever2023, SillyVenture2023 etc.

Ostatnio edytowany przez Matej (2022-09-03 20:23:35)

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

125

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Maybe also PokeyMax XEM with XEM synth in FPGA there are sources on net... After chip shortage.
Love You all keep strong.
Matej from Slovakia

Ostatnio edytowany przez Matej (2022-09-03 20:19:45)

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX