101

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@Pin: poleciałeś grubo? ani trochę :) nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć jedno i drugie :) na stadionie nie było większych problemów z compo, a jeśli były wtedy jakieś wpadki, to nie większe niż na innych parties. każdy za coś odpowiada w teamie, ja akurat biorę na barki całą logistykę i dopóki mi zdrowia i chęci starczy to będę to robił dalej. tak jak już napisałem wcześniej - mamy pewne zmiany w compo staffie, wyciągnęliśmy wnioski i powtórki nie będzie. co można więcej zrobić?

party w szkole to bardzo słaby pomysł - z oczywistych względów. pozdro :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-09-05 17:04:49)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

102

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Czy ja wiem czy Pin grubo poleciał? Rzekłbym raczej że ekipa SV grubo poleciała z kilkugodzinnym opóźnieniem kompotów.

Ja rozumiem, fajnie się pochwalić wypasioną miejscówką, filmikami z ludźmi ze świata itp. ale na party przyjeżdża się obejrzeć kompoty. Szczególnie jak się coś wystawia to chce się to zobaczyć, widzieć jak ludzie na to reagują. 22:00 w sobotę to dobra pora na demo kompo po którym jest koncert i dyskusje przy piwie. A nie na początek bloku kompotów który może trwać i do 4 rano bo taka jest (chora) wizja "osób organizujących party".

103

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@Hrw: przecież to nie ja napisałem, że Pin poleciał grubo, tylko On sam :D wnioski zostały wyciągnięte, ekipa compo staffu wzmocniona, efekty w grudniu :) do zo!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

104

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Sorki grey ale wniosków to Ty nie wyciągasz.

W 2013 wychodziłem ze szkoły koło 2 w nocy bo już padałem na twarz a tam dopiero demo kompo się zaczęło. Pamiętam jak wychodząc zagadałem się jeszcze z kimś w korytarzu po czym wróciłem na chwilę na salę bo usłyszałem dźwięki z Second Reality. Ale ta wersja na ST była zła i niedobra...

Ataventure na VCS obejrzałem dopiero na YT a to była chyba najciekawsza praca na tamtej edycji SV.

PS. W grudniu w okolicy 3city będę ale na SV nie wpadam.

Ostatnio edytowany przez Hrw (2022-09-05 18:52:09)

105

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

@Hrw: na stadionie compoty zaczęły się o ludzkiej porze i o ludzkiej skończyły :D i w grudniu będzie podobnie.

Dziękuję za uwagi, mimo iż są mało konstruktywne szczerze mówiąc. Napisałeś, że compoty były nie raz za późno, zgodziłem się z tym i obiecałem poprawę - sprawa nie jest prosta przy takiej ilości prac (zawsze ponad 100, na platformy od VCS po Jaguara), ale skoro udało się w 2021 w lecie, to uda się i tym razem :) Co mogę więcej napisać? Czego oczekujesz więcej? Sam tego nie ogarnę, wątpię abyś Ty też się zgłosił na ochotnika ;) :D

Szkoda, że nie będzie Ciebie na SV, ale życzę miłego pobytu "w okolicach 3city!"

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-09-05 19:30:09)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

106

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Zdublował mi się post, ale korzystając z okazji - w okolicach końca października/początku listopada ogłosimy Gościa Specjalnego :) Napisać legenda to jak nie napisać nic... :D Stay tuned!

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-09-05 19:18:09)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

107

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

grey/msb... napisał/a:

party w szkole to bardzo słaby pomysł - z oczywistych względów...

Ja tam sie nie dziwię ... bezeceństwa ...  i to bez zgłoszenia władzom? :)
https://logoblink.com/static/85f986d0cdd759a866810b5829d9c91c/3ad8d/atari-logo.jpg

108

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Miałem nic nie pisać, ale skoro dyskusja rozgorzała, to napiszę.

Edycja na stadionie była w mojej opinii totalną porażką. Nie będę wchodzić w szczegóły, bo każdy kto był, wie.

O Olivia Tower wypowiedzieć się nie mogę, bo mnie nie było, ale miejsce mi się nie podoba z definicji. Biurowiec w szczerym polu. Nie kręci mnie to.

To, czy wybiorę się na kolejne edycje zależy od tego, czy odbędą się w jakimś fajnym oldschoolowym miejscu. Szkoła i Gedanus to są w mojej opinii top miejscówki :) Jest klimat, jest retro. Za pałace i tym podobne grzecznie podziękuję.

109

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

miejscowka na stadionie byla rewelacyjna. cos pieknego.

miejscowka w oliwia tower byla top notch. brakowalo mi tylko bufetu (bo mialem bilet wersi bieda - za pozno sie zorientowalem) i musialem jezdzic winda do restauracji.

moze komus brakuje spiacych na ziemi zalanych meneli albo rozwalone kible to faktycznie tego nie znajdzie na SV...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

110

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

A może drobny wniosek racjonalizatorski.
Skoro wiadomo ile jest prac na daną platformę, to może zamiast pozycji:

18:00 compoty

dałoby się ustalić pewne ramy np.

18:00 intro 16-bit
18:15 intro 8-bit
18:30 msx 16-bit
19:00 msx 8-bit
...
itd.

W ten sposób jeśli wiadomo, że demo kompo 16-bit będzie w piątej godzinie, to ktoś zainteresowany tylko demo kompo 16-bit będzie wiedział, że jeśli pokaz rozpoczął się o 22:00 pójdzie spać i wstanie na 3:00 żeby zobaczyć demo compo. Albo w międzyczasie pójdzie na barszcz czy papierosa, albo się integrować z partyzantami.

Edit: Jeśli intro 16-bit skończy się po 10 minutach to 5min przerwy jest miłym ukłonem dla palaczy, albo choćby na toaletę. Prezentacja kompotów przez 6h cięgiem siłą rzeczy powoduje, że nie wiadomo nawet kiedy iść do przysłowiowego kibla żeby nie pominąć rzeczy na których mi zależy. Poza tym wiadomo też w jakiej kolejności co jest prezentowane - to też ułatwiłoby sporo.

Ostatnio edytowany przez mono (2022-09-05 20:38:22)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

111

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Edycja na stadionie była, moim zdaniem, najlepszą edycją Silly Venture. Super miejscówka, zwiedzanie stadionu, oglądanie dem na plaży, konkursy bez opóźnień, to jest TO! :)
Biurowiec nie zrobił już na mnie takiego wrażenia, ale i tak w porównaniu do ciasnych i beznadziejnych sal gimanstycznych to luksus.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2022-09-05 21:01:09)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

112

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

mono napisał/a:

A może drobny wniosek racjonalizatorski.
Skoro wiadomo ile jest prac na daną platformę, to może zamiast pozycji:

18:00 compoty

dałoby się ustalić pewne ramy np.

18:00 intro 16-bit
18:15 intro 8-bit
18:30 msx 16-bit
19:00 msx 8-bit
...
itd.

W ten sposób jeśli wiadomo, że demo kompo 16-bit będzie w piątej godzinie, to ktoś zainteresowany tylko demo kompo 16-bit będzie wiedział, że jeśli pokaz rozpoczął się o 22:00 pójdzie spać i wstanie na 3:00 żeby zobaczyć demo compo. (...)

Świetny pomysł, ale raczej mocno trudny do realizacji. Ja po którymś z-delay-owanym zlocie dałem sobie spokój. :|
Czasem nawet nie oddawałem votki, bo zwyczajnie nie dotrwałem do końca (jak byłem bezpośrednio na zlocie).
I tu taka ciekawostka, były osoby które pojawiły się na jednym SV i już nie wracały później, np. sławny Mustafa ze sceny Amigi. Zapewne gdyby wszystko było na czas, to kto wie... możliwość jego pojawienia się innym razem wzrosłaby znacznie.

Poza tym:
organizatorowi zwykle głównie chodzi o to , abyś był na WSZYSTKICH (a przynajmniej większości) konkursów, a do tego zagłosował.
Ciekawe, że najlepsze produkcje są zwykle puszczane przy końcu komeptyszyns, (jak ostatnio) nie? ;P

Ostatnio edytowany przez Dracon (2022-09-06 13:07:24)

113

Odp: Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland!

Akurat Mustafa to był na tym jednym SV po sporych namowach do spotkania. Fakt, ze problem z jego pracą nie pomógł.
Ja to proponuję nie jeździć na party na którym się nie chce być i po problemie :)