51

Odp: Popatrzcie co fajnego znalazłem.

Hejka!

Dzięki uprzejmości RZóG-a który wydrukował mi te elementy które polecił Zgrd:

http://seban.pigwa.net/aa/3d_printed_atari_joy.jpg

... udało się doprowadzić do porządku oba Joye... co prawda była jeszcze walka z blaszkami, ale koniec końców na chwilę obecną wszystko działa poprawnie... była co prawda jedna drobna poprawka... trzeba było trochę rozwiercić i pogłębić centralny otwór od spodu, gdyż bez tej poprawki nie udawała się przegiąć wajchy w żadnym kierunku (nawet blaszki nie pykały), ale po poprawkach wszystko wydaje się działać na dobrze, zobaczymy jak długo to wytrzyma... RZóG stwierdził że wydrukował to z PLA aby nie było to zbyt twarde ... gdyby PLA nie wytrzymywało próby wydrukuje mi z czegoś twardszego. Będę dawał w razie czego znać jak coś takiego znosi próbę czasu... na razie pare rund w pac-mana, moon-patrol i megablast i joye żyją. chociaż mam wrażenie że w jednym z nich kierunek "góra" wymaga trochę więcej siły aby zadziałał.

52

Odp: Popatrzcie co fajnego znalazłem.

Miło, że moja grzebanina w różnych dziwnych miejscach na coś się przydała :D
PLA powinno wystarczyć, to jest naprawdę mocny materiał i wiele potrafi znieść, poza temperaturą.

chociaż mam wrażenie że w jednym z nich kierunek "góra" wymaga trochę więcej siły aby zadziałał.

Możesz mieć dobre, chińska baza to raz, a dwa to wydruki (czy raczej projekty) nie zawsze są w 100% zgodne z oryginałem, ale coś za coś.

53

Odp: Popatrzcie co fajnego znalazłem.

seban napisał/a:

Hejka!

Dzięki uprzejmości RZóG-a który wydrukował mi te elementy które polecił Zgrd:

http://seban.pigwa.net/aa/3d_printed_atari_joy.jpg

... udało się doprowadzić do porządku oba Joye... co prawda była jeszcze walka z blaszkami, ale koniec końców na chwilę obecną wszystko działa poprawnie... była co prawda jedna drobna poprawka... trzeba było trochę rozwiercić i pogłębić centralny otwór od spodu, gdyż bez tej poprawki nie udawała się przegiąć wajchy w żadnym kierunku (nawet blaszki nie pykały), ale po poprawkach wszystko wydaje się działać na dobrze, zobaczymy jak długo to wytrzyma... RZóG stwierdził że wydrukował to z PLA aby nie było to zbyt twarde ... gdyby PLA nie wytrzymywało próby wydrukuje mi z czegoś twardszego. Będę dawał w razie czego znać jak coś takiego znosi próbę czasu... na razie pare rund w pac-mana, moon-patrol i megablast i joye żyją. chociaż mam wrażenie że w jednym z nich kierunek "góra" wymaga trochę więcej siły aby zadziałał.

Cześć Seban, to mój pierwszy komentarz na forum ponieważ niedawno odkurzyłem swoje Atari po 30 latach. Zanim tutaj trafiłem nabyłem dwa takie ustrojstwa i pograłem może kilka godzin do awarii na pierwszym. Drugi jeszcze działa. Ponieważ chcę naprawić pierwszy mam pytanie czy joy na wydrukach działa dalej ok, czy może były jakieś poprawki lub masz jakieś wskazówki?

Ostatnio edytowany przez krzysztof2610 (2024-02-21 07:57:14)

54

Odp: Popatrzcie co fajnego znalazłem.

Cześć!

Prawdę mówiąc to mam mieszane odczucia... bo jeden z joyów po naprawie działa nieco gorzej niż drugi ... i nie wiem czy to dlatego że jeden z wydruków wyszedł gorzej czy też dlatego że był bardziej "męczony", zaraz po wymianie oba sprawowały się znakomicie ... a po jakimś czasie jeden z nich zaczął wyraźnie "mulić", tzn. czuję że wymaga większego wkładu siły aby dany kierunek załapał, szczególne odczuwalne są "skosy".

Potem czasu na hobby ubyło i nie miałem okazji więcej srogo męczyć tych joyów, a że nadarzyła się okazja i tanio dorwałem oryginał (CX-40) to przesiadłem się na niego. Po jakimś czasie RZóG podrzucił mi do testów obecnie produkowany CX-40+ ... i początkowo myślałem że ten CX-40+ zupełnie nie będzie mi leżał, bo zamiast blaszek ma po prostu klasyczne rozwiązanie oparte o "gumki przewodzące"... ale koniec końców spodobało mi  się to na tyle że obecnie używam właśnie CX-40+, a tamte chińskie produkty gniją gdzieś na dole szuflady... więc testy wytrzymałościowe na razie zostały odłożone... ale być może przy najbliższej partyjce Megablast-a czy Joust-a może wezmę je na warsztat ponownie.

CX40+ w środku wygląda tak (zdjęcie dzięki uprzejmości RZóG):
http://seban.pigwa.net/aa/CX40+.jpg

Ostatnio edytowany przez seban (2024-02-21 11:13:28)