76

Odp: Informacje na temat AVG

jakby są dostępne AVG :)

tmp — Dziś o 21:42
by any chance anyone here who wants to buy avgcart and is from poland?

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

77

Odp: Informacje na temat AVG

coming in 0028

Ostatnio edytowany przez pajero (2022-09-24 09:33:13)

78

Odp: Informacje na temat AVG

cos pieknego

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

79

Odp: Informacje na temat AVG

jeszcze chwila i wyjdzie DOS dla AVG ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

80

Odp: Informacje na temat AVG

side leży i kwiczy

.

81

Odp: Informacje na temat AVG

Czekam - ogrom zmian i nowych funkcji mniam mniam!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

82

Odp: Informacje na temat AVG

Trzeba będzie aktualizować, pięknie to wygląda.

83

Odp: Informacje na temat AVG

pablozp napisał/a:

side leży i kwiczy

It laughs, since it's now the source of all design ideas which AVG copies. :D

84

Odp: Informacje na temat AVG

Pewnie wiecie, że oficjalnie jest nowy  firmware ae28

Plik rompack.rpk gdzieś na karcie SD (nie w root dir) wciskamy Return by zaflaszować na AVGcart

A po co jest opcja AutoSide?

85

Odp: Informacje na temat AVG

Już po aktualizacji... Piękna sprawa !!!

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

86

Odp: Informacje na temat AVG

Pytanko za 100pkt. Czy muszę posiadać kabelek PBI jeśli chcę korzystać z AVG i U1MB i opcji PBI Ultimate'a? Chciałbym to odpalać jako dysk IDE ale nie do końca rozumiem jak mam przygotować kartę SD? Dotychczas używałem SIO2SD. Będę wdzięczny za pomoc ;) Do carta kupiłem tylko kabelek SIO bo dodatkowe rozszerzenie pamięci z karta nie jest mi w zasadzie potrzebne mając U1MB. Czytałem instrukcję "Setting up APT on your SD card" na stronie https://atari8bit.net/tutorials/de-re-avgcart/ ale też nie do końca ją rozumiem. Jest ten program do partycji APT Toolkit od FJC ale musiałbym go najpierw jakoś odpalić tylko jak skoro mam jedną kartę pamięci używaną z SIO2SD a którą właśnie chcę wsadzić do AVG carta. No chyba żeby wrzucić ten program do U1MB?

Ostatnio edytowany przez TMK (2022-12-02 23:41:31)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

87

Odp: Informacje na temat AVG

Nie musisz. Kartę przygotowujesz najpierw na Atari tak jak na Side2 (popatrz na tutorial JFC na YouTube), potem na PC sformatuj sobie partycję DOS-ową na FAT16, żeby mieć dostep do plików z niej pod SDX (niestety, tylko odczyt). Dane z karty stracisz w pierwszym kroku więc najpierw ją zgraj na PC. Program APT jest w SDX, wystarczy, że to odpalisz z U1MB z włożonym AVG.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-12-02 23:45:06)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

88

Odp: Informacje na temat AVG

No ogarnąłem to tylko nie wiem jak dużą zrobić tą partycję ATP, mam kartę 2GB? Zależy mi na tym aby móc przenosić pliki z pc na tą kartę.

BTW strasznie ciasno wchodzi ten cart do mojego 65XE, musiałem użyć sporej siły aby wszedł tak, że z góry dolna krawędź nalepki AVG jest jakieś 2mm od krawędzi obudowy, dopiero wtedy przy bootowaniu cart się odpalił ale da się nim poruszyć w górę i dół, nie powinien sztywno siedzieć w slocie? Na pewno jak spojrzę spod spodu to obudowa nie wchodzi do końca. Nie chciałbym go uszkodzić czy czegoś złamać. Aby go teraz wyciągnąć, muszę użyć sporej siły.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

89

Odp: Informacje na temat AVG

Taka konstrukcja niestety. A w zasadzie obudowa. Jeśli masz XE w wersji bez ECI to że szlifuj trochę boczne płaszczyzny pudełka, żeby Cart stał się węższy. Tylko jakieś 1.5cm, od dołu, nie całą ściankę oczywiście. Wtedy będziesz mógł go lepiej wcisnąć. Obejrzyj to sobie na sucho najpierw.

A partycja APT nie musi być duża. Jakieś 128-256MB ci wystarczy.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-12-03 07:30:35)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

90

Odp: Informacje na temat AVG

TMK napisał/a:

ale nie do końca rozumiem jak mam przygotować kartę SD

* dane z karty SD skopiuj
* pod SDX odpalasz fdisk i jako pierwszą zakładasz partycje FAT16 (najlepiej) o wielkości 2GB
* partycje APT po 65535 sektorów, 256B/512B dla Sparta DOS X (zaleca się 512B), 256B na sektor dla Atari dos.
* wrzucasz kartę do PC i formatujesz FAT'a
* wracasz z kartę do carta i pod SDX wykonujesz po kolei format partycji APT poleceniem FORMAT ;)

... nie wiem jednak jak w przypadku takiego sprzętu wygląda procedura boot z takiego dysku APT i czy istnieje PBI bios dla U1MB który by zadziałał z AVG.

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-12-03 11:02:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

91

Odp: Informacje na temat AVG

Dziękuję, dam znać jak poszło ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

92

Odp: Informacje na temat AVG

Pin napisał/a:

... nie wiem jednak jak w przypadku takiego sprzętu wygląda procedura boot z takiego dysku APT i czy istnieje PBI bios dla U1MB który by zadziałał z AVG.

The standard SIDE/SIDE2 U1MB PBI BIOS works with AVG when the cartridge is in SIDE emulation mode.

93

Odp: Informacje na temat AVG

Nuż tragikomedia to być winna:

Ostatnio edytowany przez pajero (2022-12-08 19:39:06)

94

Odp: Informacje na temat AVG

odrazu widaz ze deepfejk AVG i C64... siur

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.