376

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

No, ale jakie rozszerzenia były w latach 90? Jak pamiętam - pamięc, QMEG, Stereo, KMK miał HDD i ludzie ogólnie mieli różne stacje dysków. Wystarczyło nie bawić się brzydko w rejestrach na D3, Pokeya zostawić playerowi i było ok. Dziś połowy rozszerzeń sam nie ogarniam i nawet nie mam zamiaru się tutaj doktoryzować.

377

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

bo nie ma nad czym się doktoryzować. Technicznie od późnych lat '90 w zasadzie nic się nie zmieniło. Podstawą jest RAM i opcjonalnie stereo. A jakieś tam nowości, jeśli już występują w kompo to są wydzielane w oddzielny konkurs. Np. bywało tak z VBXE GFX.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

378

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Ale wy  jesteście strasznie nie cierpliwi!
Wystarczy poczekać pare lat i wszyscy zaczną umierać i problem się sam rozwiąże i kłótni nie będzie :D :D :D

379

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@drygol pozamiatał

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

380

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@drygol - ale najgorsze dziady i tak będą żyć najdłużej - na złość innym :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

381

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@drygol: to ja już się u Ciebie ustawiam w kolejce po restoration ;) jak da radę to po respawnie dożuć mi jakieś turbo i więcej pamięci ;)

382

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@drygol, Queen dociagnela do 96, wiec to moze sie jeszcze troche ciągnąć.

Na zdjeciu ponizej xxl i Pin.

https://static.wikia.nocookie.net/muppet/images/3/3d/TMS-Statler%26Waldorf-BalconyBox.jpg

383

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Prędzej te nasze złomy szlag trafi i emulatory tylko zostaną. I wtedy problem też się rozwiąże.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-09-22 13:24:06)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

384

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@perinoid, za niedługo będą produkowane nowe Atari 8bit. Nowe obudowy, klawiatury mechaniczne, FPGA itd.

385

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Czy to wciąż będzie Atari? ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

386

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

patari ;)

387

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@Szeryf dobra nazwa, przydało by się jeszcze jakieś fajne logo

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

388

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

swiety napisał/a:

Regulaminy są podobnie jak przepisy ruchu drogowego po żeby wszyscy użytkownicy byli poszanowani ... Żeby nie znalazł się jakiś purysta który kupi samochód "anglika" uznając że będzie jeździł pod prąd ponieważ dla niego naturalnym jest ruch lewostronny...

Ja jeżdżę anglikiem gdy jestem w Polsce i nie jeżdżę pod prąd :)

Ostatnio edytowany przez tatqoo (2022-09-22 16:24:57)

All I hear is the sound of me falling on the ground

389

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

tatqoo napisał/a:

Ja jeżdżę anglikiem gdy jestem w Polsce i nie jeżdżę pod prąd :)

Nawiązując do:

"Program działa na komputerze z fabrycznymi ograniczeniami oraz na komputerze z rozszerzeniami sprzętowymi"

@tatqoo: analogicznie Ty powinienes jeździć swoim anglikiem cały czas tyłem, lewym pasem ;)

390

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

"fabryczne ograniczenia" to jakieś poblokowane funkcje dostępne za dopłatą, czy ograniczenia jak blokada maksymalnej prędkości w motocyklach?

391

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

nie ma takiej mozliwosci aby na patoscenie zagoscil emulator sprzetowy zgodny z atari w 100%
zgodnie z zasadza ze mozna uzywac tylko tego co jest w oficjalnej dokumentacji juz predzej zobaczymy w roli atari dzawaskrypt emulujacy system operacyjn atari ladujacy program z "roznych urzadzen"

oczywiscie nikt tego nie lyknie dlatego trzeba bedzie przepchac kupe patoscenicznym zakleciem:


"z pozytkiem dla wszystkich"


:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

392

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

nowe wytyczne patosceny (zaciagniete z jakiegos multiplatformowego zlotu):


"należy dostarczyć także plik, którym można samodzielnie zaprogramować nośnik i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory,"

chcoalbys cos nowego? niestety, musisz dostarczyc program mozliwy do odpaleniu w emulatorze :)



"pliki .MOD: w formacie zgodnym z Protrackerem 1.5 MadTeamu lub możliwe do zaimportowania pod Neotrackerem, maks. 62 sample, pliki .NEO, maks. 62 sample."

- chcialbys cos nowego? niestety, tylko istniejace stare plajery.



----
zapomnialem zaklecia patosceny:

"z pozytkiem dla wszystkich"

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-09-28 18:49:43)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

393

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

Nie musisz się tym przejmować, przecież i tak nic nie wystawiasz. :)

394

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

@VLX - szach - mat :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

395

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

VLX napisał/a:

Nie musisz się tym przejmować, przecież i tak nic nie wystawiasz. :)

chcialem, ale niestety moja praca jest w formacie nieakceptowalnym przez emulator wiec nieregulaminowa :(

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

396

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

załóż maseczke

.

397

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

nowe wytyczne patosceny (zaciagniete z jakiegos multiplatformowego zlotu):
"należy dostarczyć także plik, którym można samodzielnie zaprogramować nośnik i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory,"

Znowu się wtrącę będąc osobą z boku.

Zapisy wszelkich regulaminów z czegoś na ogół wynikają, a raczej nie są jedynie hasłami rzuconymi bez przemyślenia.

Wydaje mi się, że w tym przypadku cytaty pochodzą z regulaminu Lost Party. W pełnym brzmieniu ten punkt ma taką treść:
"jeżeli nośnikiem jest cart, to należy dostarczyć także plik, którym można samodzielnie zaprogramować nośnik i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory".

W cytacie zabrakło początku, tj. "jeżeli nośnikiem jest cart.... Nie wiem czy to ma tutaj znaczenie, ale być może.

Ponieważ mam wrażenie, że przedstawiciele Lost Party są aktywni na tym forum (świadczy o tym wątek w dziale Zloty), to może warto, aby oni wyjaśnili skąd taki zapis w regulaminie. Zapewne nie jest on przypadkowy i jakiś powód takiego punktu jest.

Może ten element o "cartach" jest istotny? Tak się zastanawiam (ale lepiej jeśli przedstawiciele się wypowiedzą), że przyczyny mogą być co najmniej dwie:

1. Zapis regulaminu: "prace zgłoszone na niewyszczególnione niżej platformy są mile widziane i muszą spełniać wymagania powszechnie uznawane za standard na tej platformie - zastrzegamy sobie prawo do użycia emulatora".
Jest on zrozumiały ponieważ ktoś kto dostarczy pracę na komputer u nas całkowicie egzotyczny to może uniemożliwić sprawdzenie lub prezentację tej pracy. W tym przypadku zacytowana wcześniej treść regulaminu o plikach, które mogą być uruchomione na emulatorach wydaje się zabezpieczeniem przed taką sytuacją.

2. Jeśli nośnikiem dzieła jest zwykły plik, to taki program po zakończeniu zlotu może być np. umieszczony w bibliotece czy historii zlotu i może pokazywać co było prezentowane (i ew. co dostało nagrodę). Jeśli jedynym nośnikiem był cart, to życie takiego dzieła po zakończeniu zlotu się kończy i znika ono bezpowrotnie.

Pytam ciekawości, ale również dlatego, że co do zasady nie przepadam za krytykowaniem rzeczy, których nie znamy lub nie rozumiemy.

398

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

zle sie czuje tlumaczac takie rzeczy...

zobacz jak zbudowane jest to zdanie:

"jeżeli nośnikiem jest cart, to należy dostarczyć także plik, którym można samodzielnie zaprogramować nośnik i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory".

mamy tam:

"należy dostarczyć także plik, którym można samodzielnie zaprogramować nośnik"

do czego sie odnosisz i co jest zupelnie zrozumiale

oraz:

"i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory"

zwroc uwage na spojnik laczny. wymagaja pliku akceptowanego przez emulator. "scena"

ten regulamin pisala 13 letnia dziewczyna... za co wielkie brawa, aktywuja mlodziez.

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-09-29 09:00:33)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

399

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

xxl napisał/a:

zle sie czuje tlumaczac takie rzeczy...
(...)oraz:
"i plik/i w formacie akceptowalnym przez emulatory"
zwroc uwage na spojnik laczny. wymagaja pliku akceptowanego przez emulator. "scena"

No tak, pisałem przecież o punkcie regulaminu, w którym jest o emulatorach w kontekście "egzotycznych"/nietypowych komputerów. I wg mnie jest to rozsądne.
Więc nadal nie rozumiem oburzenia. Ale nie jestem "ze sceny" i może dlatego to oburzenie nie jest dla mnie zrozumiałe. Możesz to jaśniej wytłumaczyć?

xxl napisał/a:

ten regulamin pisala 13 letnia dziewczyna... za co wielkie brawa, aktywuja mlodziez.

To o 13 letniej autorce to jest stwierdzenie czy jedynie przypuszczenie?
Chodzi o to, że 13 letni chłopak byłby tutaj bardziej OK?

Ostatnio edytowany przez prz (2022-09-29 09:11:14)

400

Odp: co dalej ze sceną /|\ 8bit?

prz napisał/a:

No tak, pisałem przecież o punkcie regulaminu, w którym jest o emulatorach w kontekście "egzotycznych"/nietypowych komputerów. I wg mnie jest to rozsądne.

"egzotyczny"... jaki jest pierwszy punkt zasad szczegolowych? zreszta niewazne ;-)

prz napisał/a:

To o 13 letniej autorce to jest stwierdzenie czy jedynie przypuszczenie?
Chodzi o to, że 13 letni chłopak byłby tutaj bardziej OK?

13 letnia dziewczyna jest juz na tyle ogarnieta ze rozumie ze degeneracja osiagnela juz taki poziom ze czas aby to emulator pelnil role weryfikacyjna ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.