51

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Zajrzę tam w przyszłym tygodniu po pracy. Mam po drodze. :-)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

52

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Daj znać kiedy, to też przyjadę.

53

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Ok.
Jak wspomniałem na początku tego posta, całe to przedsięwzięcie ma na celu propagowanie i zainteresowane coraz to większej rzeszy ludzi, do zainteresowania się klimatem retro sprzętu komputerowego.
Wystawę obejrzało już dużo osób, z czego jestem bardzo zadowolony.
Reklamowana była tylko we własnym zakresie, bez żadnych nakładów finansowych, na kilku forach dyskusyjnych, oraz na fb.

23.09.2022 na moją wystawę zajrzała telewizja TVP :), Byłem bardzo zadowolony z tego faktu, co jeszcze bardziej udowodniło mi, że zainteresowane retro tematem jest dość duże i nie skupia się tylko na wąskiej grupie ludzi z branży.
Pani redaktor, jak słusznie kolega Lizard zauważył, jest młodsza od większości prezentowanego sprzętu, a że w ocenie kolegi, nie wzbudziła zainteresowania, to już każdego indywidualna sprawa.
Ja będąc w kontakcie osobistym ponad godzinę i nagrywając ten materiał, jestem całkowicie odmiennego zdania.
Pani redaktor jak i Pan kamerzysta, to profesjonaliści, z którymi współpraca to wielka przyjemność.
Jedynym amatorem tego nagrania to jestem ja. No ale tak właśnie jest.
Poniżej link do samego nagrania, które zostało wyemitowane w TVP Info w programie " W Tyle Wizji" około 22.50" w tym samym dniu.  Jak wyszło to wyszło, ale fajnie że jest. Nic nie było aranżowane, wycinane itp. 
Wszystko poszło na żywo.  :)  :)
Oczywiście jest to tylko mały fragment z nagrania.
Tyle puścili, to to tyle puścili,  ja i tak dziękuję ze było w TV.




https://www.youtube.com/embed/jf4mbXhKEig

https://www.facebook.com/RetroAkcja/

Wystawa trwa jeszcze przez najbliższy tydzień.
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2022-09-25 01:31:10)

54

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

AS... napisał/a:

Daj znać kiedy, to też przyjadę.

To umówmy się od razu na wtorek. Jestem wolny od 16. Która Ci pasuje?

Atari-User napisał/a:

Pani redaktor, jak słusznie kolega Lizard zauważył, jest młodsza od większości prezentowanego sprzętu, a że w ocenie kolegi, nie wzbudziła zainteresowania, to już każdego indywidualna sprawa.

Nie mogłem inaczej napisać - żona patrzyła. Teraz śpi, więc mogę zdementować swoją wypowiedź. ;-)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

55

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Lizard to ustawieni :P Będę 16:30

56

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

No i git.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

57

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Udało się wpaść ostatniego dnia. Super wystawa i niezwykły wystawca-przewodnik ;). Tylu zabytków (i to takich!) naraz nigdy nie widziałem.

Bardzo fajny pomysł z udostępnieniem kilku sprzętów do gry. Z tego powodu to dzieciaki były głównymi hamulcowymi z wychodzeniem z wystawy.  Nie spodziewałem się, że gry-zabytki tak się spodobają i przez to trochę wcześniej zastanawiałem się czy to wystawa również dla dzieciaków. Ale miło się rozczarowałem.

No i te wspomnienia z czasów giełdy na Grzybowskiej...

Świetny pomysł, super zbiory. Mam nadzieję, że uda się jeszcze to powtórzyć w jakimś miejscu :).

58

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

świetny pomysł, świetna wystawa,

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

59

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Wystawa świetna. Udało mi się dotrzeć ostatniego dnia :) Po raz pierwszy miałam możliwość pograć na 5200, Falconie i ST. Dzieciaki przyklejone do sprzętu.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

60

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Szanowne forumowiczki i szanowni forumowicze.

Chciałbym już dzisiaj poinformować, że i w tym roku odbędzie się moja wystawa retro komputerów i konsol.

Retro-Akcja na Grójeckiej Second Edition.   :)

Na tą chwilę mogę potwierdzić miejsce i termin.

Grójecka 79,  Ośrodek Kultury Ochoty  (OKO. lokal obok tego z zeszłego roku.
21.08.2023  -  1.09.2023  (2 tygodnie)

Całość organizuję sam  i we własnym zakresie, Pro Bono,  dlatego jakby ktoś chciał pomóc w organizacji, również Pro Bono, to zapraszam do kontaktu.
Może miałby ktoś na wypożyczenie kilka składanych stołów, to również z chęcią by się przydały.
Jakiś transport busem..

Może jakieś pomysły na urozmaicenie wystawy, również jestem otwarty.
Dodam jeszcze że przybyło parę ciekawych perełek przez ten rok. :)

@   agent005@wp.pl

https://www.facebook.com/RetroAkcja/


To na razie tyle. 
O dalszych przygotowaniach będę informował na bieżąco.   
Cześć

61

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Ogarnałeś Falcona ;)  ..?
Pamiętasz jakie zainteresowanie robił Falcon.

-Chętnie się tam pojawię, jakiś Sztab trzeba by zorganizować.
Stołów nie ma, ale może $$ wspomogę ?

62

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Może tym razem się uda i znowu zawitam....

Stołu niestety nie mam, z transportem obecnie też problem, ale jak chińczyk się wyrobi z dostawą to będę miał 1 lub 2 sztuki z-joya do użyczenia ( http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 78&p=3 ).

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-07-29 22:06:06)

63

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

@As...
Sztabik jak najbardziej wskazany  :)
A co do wspomożenia, to każda pomoc sie przyda  :)

@Zgrd
Joye to ja mam, ale tego Twojego Z-joya z chęcią bym po testował.  Ja Ci się uda mieć to  proszę bardzo.
Sprawdzimy go pod którąś Atarynką :)

64

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Z Ursusa pamiętałem, że z joyami dla gości było kiepsko, ale teraz widzę bogactwo na zdjęciach ;)
Z testami nie widzę problemów, w końcu muszę się też ustawić z Sikorem, więc można konsultacje (jak zrobić aby joy podpasował nie tylko mi) zrobić w szerszym gronie.

Jeśli tylko terminy wszystkim podpasują :)

65

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

No i zaczęło się zwożenie i ustawianie sprzętów.
Dzisiaj cały dzień, ale efekty już jakieś widać.

Przypomnę, jeszcze terminy i adres

Grójecka 79,  Ośrodek Kultury Ochoty  OKO

Wystawa zaczyna się w poniedziałek

21.08.2023  -  1.09.2023  (2 tygodnie)

1


1


1


1


1


1


1



Kto może i ma ochotę zapraszam do odwiedzenia

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2023-08-17 05:58:19)

66

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Przybędę, teraz mam totalnie po drodze z pracy ;)

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Chętnie odwiedzę :)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

68

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

piękny zestaw.

to co, może jakiś sztab na Grójeckiej?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

69

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

bardzo dobry pomysł

70

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Stoliczku nakryj się i stoliki się nakrywają.

Kolejny ciężki dzień, ale efekty już widać. :)


1



1



1



1

71

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Polecam każdemu kto tam nie był to sztos!

72

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Elegancko. Miejsca to chyba trochę więcej niż w Ursusie?

73

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Echh... żeby w domu mieć tyle placu na "wystawę stałą" :)
Daję znać znajomemu z pracy, z W-wy. Pewnie się wybierze, tak jak i w ub roku.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

74

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

Zgrd napisał/a:

Elegancko. Miejsca to chyba trochę więcej niż w Ursusie?

@Zgrd
Miejsca więcej, ale i eksponatów więcej.

75

Odp: Rerto-Akcja na Grójeckiej

uicr0Bee napisał/a:

Echh... żeby w domu mieć tyle placu na "wystawę stałą" :)
Daję znać znajomemu z pracy, z W-wy. Pewnie się wybierze, tak jak i w ub roku.

@uicr0Bee
Kurcze, też chciałbym mieć gdzieś miejsce żeby zrobić taką wystawę na stałe.
Na razie tylko pomarzyć mogę o takim stałym lokalu, ale dobrze że i tak raz w roku mogę taką wystawę zorganizować prawie w centrum Warszawy  :)