1

Temat: Jak zrobić ATR-a

No właśnie .. mam pare atarowskich exeków na PC i chcialbym z nich zrobic ATR-a ..jakies sugestie...


ewentualnie który DOS udostępnia urządzenia H: (definiowane w emulatorku) tak żeby można było skopiować z H na np. D1:*.*

a może po prostu nie potrafię obsługiwac już atarowskiego DOSa...

no i oczywiście skąd to wszystko ściągnąć ...

.,.. a najlepiej jak mi to ktoś wyśle emailem ....

aha ... no i jeszcze potrzebjny jest link do poprawionego emulatorka z dżwiękiem.


Dzięks

mailto://piotrs@cron.pl

All I hear is the sound of me falling on the ground

2

Odp: Jak zrobić ATR-a

Jest do tego kilka ladnych windowsowych narzedzi (nie podam teraz nazw bo nie pamietam :) )...
A co do czesci drugiej, to kazdy DOS ... pewnie siem zapomnialo jednak :)
Polecam np w DOSIE II+ komende:
DIR M:*.*
i
COP M:nazwa,D:nazwa (w przypadku kopiowania z uzadzenia M: obie nazwy wpisuj w calosci).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Jak zrobić ATR-a

Jest do tego kilka ladnych windowsowych narzedzi (nie podam teraz nazw bo nie pamietam :) )...
A co do czesci drugiej, to kazdy DOS ... pewnie siem zapomnialo jednak :)
Polecam np w DOSIE II+ komende:
DIR M:*.*
i
COP M:nazwa,D:nazwa (w przypadku kopiowania z uzadzenia M: obie nazwy wpisuj w calosci).

Tak też robiłem ..ale mi wywalał jakiś błąd ...spróbuję potem jeszcze raz

All I hear is the sound of me falling on the ground

4

Odp: Jak zrobić ATR-a

Isnieje bardzo pożyteczne narzędzie do radzenia sobie w takich sytuacjach. Nazywa się ArtUtil. Można je pobrać bezpośrednio stąd. Obsługa tego narzędzia jest stosunkowo prosta, niemniej wypada chyba wspomnieć o pewnych dość istotnych sprawach z tym związanych. ArtUtil oferuje tworzenie czystej ATReki, trzeba jednak zdecydować jak ten wirtualny dysk ma być sformatowany: poza gęstością zapisu trzeba określić w jakim "systemie" ma być ten dysk po sformatowaniu. Są do wyboru jednak tylko dwie opcje: albo zgodnie z dosem MY DOS albo z żadnym. Ponieważ brakuje możliwości sformatowania go zgodnie z dosem II+, pozostaje wybór jednej z tych dwu opcji i konieczność dalszego przygotowywania ATRki do umieszczenia w niej danych, już pod emulatorem. Niezbędny będzie jednak do tego celu jeden dysk z dosem II+. Jeśłi go mamy, to wkładamy go do stacji nr.1 i odpalamy emulator. Po wczytaniu dosu. Zmieniamy numer stacji na ten z ATRką,  którą zamierzamy na razie sformatować, a w przyszłości zapełnić interesującymi nas pikami. Przypomnę, że robi się to komendą n: (n = numer stacji z tą ATRką). Teraz musimy zastosować jedną z tych trzech komend dosu w zależności od wybramnej gęstości ATRki: #FS, #FM, #FD. Po tym możemy dodać do dysku już tylko dos II+ komendą #IN i jesteśmy gotowi do ponownego użycia ArtUtil. Teraz wystarczy otworzyć dysk i umieścić w nim rządane pliki.

5

Odp: Jak zrobić ATR-a

A ja nadal pracuje nad swoim programem do tworzenia plikow *.ATR. Heh. Utknalem w jedym momencie i nie wiem jak sobie poradzic. Powiem tylko, ze w zamierzeniach maja byc obslugiwane formaty dosow: 2.5, MyDOSa oraz Dosa II+. Kiedy wypuszcze wersje jakas sensowna nie wiem. Obecnie obrazy sa formatowane w gestosci pojedynczej i podwojnej. Nad rozszerzana pracuje  :D  :)  :D  :) . I tyle. Jesli ktos chce pomoc, to maila to me.

Nazywam sie Milijon, dla przyjaciol banka ;)

6

Odp: Jak zrobić ATR-a

Wszystko pięknie ..tylko gdzie jest help do DOSa ... bo zapomniałem jak się w nim dyski formatuje


help plz ...

ale wstyd ...ale co zrobić.

All I hear is the sound of me falling on the ground

7

Odp: Jak zrobić ATR-a

Oki ...wszystko już jasne ...

dzięki za pomoc ....jutro się okaże czy sobie dałem radę.

All I hear is the sound of me falling on the ground

8

Odp: Jak zrobić ATR-a

wlasnie wlasnie,przydalby sie jakis szybki kombajn do ATR-ow,uprosciloby mi to robote z przerzucaniem dyskow na grzybka :)

gep/lamers^dial

9

Odp: Jak zrobić ATR-a

Jak zrobic Atr'a ??  Samurai zapomniales ??   przeciez juz zrobiles sobie jednego malego atr'a ...  (i to dziewczynke)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor