1

Temat: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Forum w ustawieniach profilu ma opcję "Korekcja DST - Włącz korekcję czasu letniego (przesunięcie o 1 godzinę do przodu)". Czy tylko u mnie to nie działa jak trzeba?

Tak dla przypomnienia, bo sam nigdy nie pamiętam i zawsze muszę sprawdzać: mamy UTC+1 zimą i UTC+2 latem.

Ustawiłem "(UTC+01:00) Central European, West Africa" i opcja "Korekcja DST" w lecie działa dobrze (dodaje godzinę), ale w zimie również dodaje mi godzinę, a nie powinno. Jak ten przysłowiowy zepsuty zegar - popsuta funkcja przez pół roku działa dobrze. ;)

W efekcie co pół roku przy przestawianiu zegarków w domu, muszę na forum zaznaczać albo odznaczać tę funkcję. ;) Nie, żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało, po prostu jestem ciekaw.

2

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

u mnie działa to dokładnie tak samo jak opisałeś. muszę zmieniać ustawiania w profilu na forum gdy następuje zmiana czasu.

Ostatnio edytowany przez seban (2022-11-12 13:56:45)

3

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

"Korekcja DST" nie jest automatyczną zmianą czasu, tylko zgodnie z nazwą korektą czasu letniego.

AtariArea to obecnie jedyne miejsce, gdzie muszę przestawiać czas. Nawet mój zegar na ścianie - chociaż wskazówkowy - sam się przestawia. :-)

Ostatnio edytowany przez Lizard (2022-11-12 14:26:33)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Panowie, chyba za bardzo się tu wczuwacie... Serio, aż tak zwracacie uwagę na godzinę i chce się (!?) Wam to ręcznie regulować ??? ;o

5

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Jak jest licytacja, to jest w sumie ważne ;)

6

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Wadzi mi, gdy coś jest i działa nie tak jak powinno, albo nielogicznie. ;) A licytacja to bardzo dobry argument. Stąd moje pytanie czy to ma tak być, czy może dałoby się coś z tym zrobić. Jak pisałem, mogę to sobie co pół roku przestawiać razem z mikrofalówką i kuchenką, tylko po prostu kompy są trochę bardziej zaawansowane niż AGD i mogłyby tego pilnować same. ;)

7

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Czyli są dwie możliwości:
.1. albo to ktoś to naprawi, by uniknąć bajzlu w "systemie aukcji" i wątków jak ten...
.2. albo dać post: "czas forum - nie da się zmienić - koniec tematu" i przypiąć taki post to w dziale "sprawy forum" :-P

/l\tari

8

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Wszystko jasne. Czyli albo będzie działać, albo nie będzie. :D

9

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

dynamike2010 napisał/a:

Czyli są dwie możliwości:

Jest jeszcze trzecia możliwość. Dely będzie co pół roku przypominał w specjalnym wątku o zmianie czasu. :-D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

10

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

No i masz... teraz pewnie na mnie jako wątkodawcy spadnie obowiązek przypominania Dely'emu (Delemu?) o przypomnieniu.

11

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Lizard napisał/a:

Jest jeszcze trzecia możliwość. Dely będzie co pół roku przypominał w specjalnym wątku o zmianie czasu. :-D

A to nie jest tak, że od trzech lat co pół roku zmienia silnik forum, i dlatego nie ma poprawek :D

Sikor umarł...

12

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

To by znaczyło, że siadła synchronizacja i zimową wersję forum wrzuca wiosną, a letnią wersję jesienią. I to dlatego te zegary źle działają. ;)

13

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Panowie, niestety forum samo z siebie nie potrafi uwzględniać korekty. Trzeba sobie zmieniać własnomysznie. Ze względu na to, że i tak $niedługo zmieniamy silnik na inny, to nie sądzę żeby był sens pisania jakichś protez.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

A jednak, miałem rację :D http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 04#p302204

Sikor umarł...

15

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

dely napisał/a:

Panowie, niestety forum samo z siebie nie potrafi uwzględniać korekty. Trzeba sobie zmieniać własnomysznie. Ze względu na to, że i tak $niedługo zmieniamy silnik na inny, to nie sądzę żeby był sens pisania jakichś protez.

"własnomysznie" :D

Rozumiem, że ten znak $ oznacza takie skrzyżowanie palców za plecami? ;)

16

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Oczywiście jestem jedną z osób, które tego nie zrobią, tylko se pogadać lubią:-), ale myślę, że stosunkowo łatwo było by na serwerze dodać w cron-ie prosty skrypt, który by co pół roku odpalił się i przestawił wszystkim użytkownikom tą opcję jednym updatem bezpośrednio w bazie:-)

17

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Nie wiem czy da sie to zrobic automatycznie. Co z tymi co zmieniają czas w innym terminie?

18

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Jak najbardziej da się taki skrypt zrobić, tylko czy wszyscy chcą? :D

Bardzo dziękuję za potencjalną pomoc :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Myślę, że z dużym przybliżeniem można oszacować, że więcej jest  takich co chcą niż co nie chcą. Ale mi tam osobiście to nie przeszkadza - co roku po jakimś czasie od zmiany trafiam na jakąś licytację, albo inny post, w którym jest napisane, że coś tam się wydarzy do którejś tam godziny i wtedy coś mi nie pasuje z czasem, więc wchodzę w opcje i przestawiam, choć nigdy nie mogę sobie przypomnieć, czy ta nazwa opcji oznacza, że coś ma być automatycznie, czy że coś ma być po letniemu, czy po zimowemu, więc przestawiam po prostu na odwrotnie niż było. To trochę jak kiedyś zawsze w starych samochodach, że trzeba coś tam było ręcznie przestawić, albo przytrzymać, żeby coś innego dało się jednocześnie włączyć. W sumie fajne są takie różne patenty:-)

20

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

VLX napisał/a:

teraz pewnie na mnie jako wątkodawcy spadnie obowiązek przypominania Dely'emu (Delemu?) o przypomnieniu.

Jak to mówią... przychodzisz z pytaniem, wychodzisz z zadaniem :D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Automatyczne uwzględnianie zmiany czasu

Kto pyta ten się później nie nudzi ;)