76

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Chłopaki, ciężko się to czyta.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2022-11-15 18:48:27)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

77

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

zaxon napisał/a:

zaraz wpadnie Zenon i nam , amatorom,  pokaże co sie kynarem  robi .  Kto jego robotę widział to wie co on potrafi

Nie tylko widziałem, ale posiadam i używam od 2007r:

https://drive.google.com/drive/folders/ … share_link

Po otwarciu zdjęcia polecam F11 na cały ekran i powiększyć przez "+" u dołu ekranu, na środku. Niestety nie mam zdjęcia drugich stron płytek, ale można sobie wyobrazić patrząc ile 'drutów' przechodzi na drugą stronę płytki.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-11-15 19:01:50)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

78

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

ZuluGula napisał/a:

@tOri, jak pisałem ze teraz juz nikt nie trawi plytek w domu, to wlasnie konkretnie myślałem o tobie. Przegladajac twoja strone widac ze plytki do starszych projektow masz robione własnoręcznie, masz wiertarke do wiercenia otworów a te nowsze projekty sa juz na płytkach zamawianych z Chin. To co pokazaliście wyzej to etap projektowania i testow, wiec druty sa ok, ale prototyp plytki jest chyba obecne od razu zamawiany z Chin.

W sumie to prawie tak wygląda :) Niektóre tylko prototypy jadę na jakichś cudacznych wynalazkach jeżeli nie mam pewności co do ich działania. Wiele zaś w zasadzie robię "na pewniaka" bo wiem, że są dobre. Najwyżej się poprawkę wrzuci i będzie już super. W Chinach wychodzi sakramencko tanio w porównaniu z Polską i innymi no i pewnych rzeczy się w domu nie zrobi, ponieważ ścieżki 10mils trudno ogarnąć metoda termotransferu, chociaż mi to wychodziło. Brak możliwości wykonania prawdziwie dwustronnego druku (przelotki) zmusił do rozejrzenia się za możliwie tanią alternatywą dla domowych PCB. W razie czego sprzęt do DIY mam...

edit:

-> μicr0Bee - ło matko bosko...

Ostatnio edytowany przez tOri (2022-11-15 19:48:02)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

79

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Ja od czasu do czasu robię sobie coś starymi metodami.
Mam swoje sentymentalne Atari, w którym staram się utrzymać klimat robienia rozszerzeń jak bym je robił 25 lat temu i normalnie rysuję płytki pisakiem i trawię sobie oraz wiercę ręcznie dziurki małą wiertarką. Robię to z sentymentu i dla zabawy. Jasne że mogę u chińczyka zamówić, ale czasem chcę mieć coś po oldschoolowemu. Ostatnio bawiłem się tak z pół roku temu, kiedy to zbudowałem sobie kopię preampu ze wzmacniacza gitarowego Marshalla. Stylizacja sprzętu na DIY z lat 80/90-tych:-) Płyta wiórowa, dechy, blachy, wszystko z odzysku, płytki ręcznie robione, elementy elektroniczne też z odzysku lub z zapasów. Mam radochę jak zrobię coś ze śmieci, z niczego, nie inwestując ani grosza. Jasne że się nie opłaca (kuuuupa godzin, masa roboty), jasne że nie wygląda jak z fabryki, ale to jest właśnie fajny klimat który lubię.

Ostatnio edytowany przez Mq (2022-11-15 19:36:06)

80

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Uff...wątek przeradza się w mile offtopową jazdę :)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

81

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Oj, bo rozkręcę swoje SIO2SD robione przez Zenona... Wtedy dowiecie się, co to znaczy robienie na drutach... (kynar).

Sikor umarł...

82

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Ło.... ja to robiłem?
Sikor pochwal się bo pamięć zawodzi.
Właśnie siedzę nad TURBO I.S.PLATE.
Schemat już jest, polutować (oczywiście Kynarem), odpalić. Może ruszy.
Są fotki w sieci, to schemat sobie wymęczyłem. Nie było łatwo.

83

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Sikor, rozkręcaj i zrób fotki to warto pokazać przecież ;) To w końcu jest kawałek historii który powinien być uwieczniony i doceniony. 

Co do tematu, pewnie lada dzień dostanę kolejne pismo ;)  Zastanawiam sie czy wyciągać zaskórniaki ? Czy zorganizować zbiórkę na zrzutka.pl.  Tym razem nie na wyjazd do Lizbony ale na adwokata ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

84

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Ja we wczesnych latach '00 polutowałem sobie na płytkach uniwersalnych i kabelkach dwa rozszerzenia 1088KB na podstawie schematu ideowego od Jera ;-)

85

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Ok, rozkręcę ;) W czwartek lub w piątek ;)

Sikor umarł...

86

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Ja nie pisałem o tym co było 10 czy 20 lat temu, tylko teraz. Po tym co tu pokazujecie, to az mnie korci zeby przerysować płytkę Ultimate pisakiem. W technikum miałem piątkę z rysunku technicznego i robiłem rysunki dla kolegów za kase.

87

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Kolejny offtop. Płytki trawię do dzisiaj. Małe prasuje, a większe robię metodą fotochemiczną.
Ponieważ wszedłem w posiadanie lampy VFD IW-18, ostatnio zrobiłem płytkę pod zegar z jej zastosowaniem.
A do atari rozszerzenia kupuję ;)

Ostatnio edytowany przez JLS (2022-11-16 07:25:12)

Post's attachments

IMG_1.JPG 754.54 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_2.JPG 466.25 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

88

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Jest takie powiedzenie, którym moja mądra babcia opisywała pewną grupę ludzkich zachowań.
"Wyżej ^%$ niż &^%$ ma". Uniwersalne i ponadczasowe.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

89

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Jak ona wymawiała te krzaczki? Toż to trudniej niż w japońskim. ;)

90

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Przecież od zawsze wiadomo, że babcie mają supermoce.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

91

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Nie wiem czy obie strony 'konfliktu' zdają sobie sprawę jak fatalne świadectwo sobie wystawiają i jak to się odbije na ich przyszłych dochodach - bo oczywiście że chodzi o pieniądze :) hobby juz w tym nie ma. Czekam na akcje ocieplania wizerunków!

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

92

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Syscall, masz dziwną, oldschool-ową stopkę, taką trochę... retro...
Przy okazji, ktoś poleca jakiegoś dobrego prawnika?

// ps: jest szansa, że ten wpis będzie ostatni w tym wątku bo gorzej już chyba być nie może...

/l\tari

93

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

hehe. Ponoć MkBOSS1 będzie na Silly Venture ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

94

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

dynamike2010 napisał/a:

// ps: jest szansa, że ten wpis będzie ostatni w tym wątku bo gorzej już chyba być nie może...

Stara prawda mówi: Nieważne czy dobrze czy źle mówią.. ważne, że pamiętają. Tak więc autorowi i bohaterowi głównemu wątku gratuluję przebiegłości.. teraz to już możecie do polityki się pchać - znają was, wszędzie.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

95

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

ponoć na SillyVenture Lotharek będzie sprawdzał legalność Waszych Atarek ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

96

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

no i jako klient nie wolno zapominac o sprawdzeniu przelewow wychodzacych od Lotharka do autorow:

On 10/9/2022 at 10:08 PM, candle said:
Please take this into consideration when you buy stuff from Lotharek - make sure if he has the rights to do so, and if he is paying royalities back to the authors, because without them, there will be no new projects for your system.


ciekawe jak ten swiat lutosceny krecil sie wczesniej gdy nie bylo Lotharka, wedlug slow Candla nie powinno byc niczego :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

97

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

"Biznes to wojna. Wychodzę tam, chcę zabić konkurencję. Chcę uprzykrzyć im życie. (....)  Chcę, żeby się mnie bali i chcę, żeby wszyscy w moim zespole myśleli, że wygramy."
https://www.brainyquote.com/quotes/kevin_oleary_424984
Niby przypisuje się to (szczególnie pierwsze) zdanie Tramielowi:
https://www.atarimagazines.com/v3n10/JackTramiel.html
a tu jednak inny gość - Kevin O'leary - jest bardziej ponoć z tego znany. ;-o

Ostatnio edytowany przez Dracon (2022-11-17 14:39:21)

98

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

xxl napisał/a:

no i jako klient nie wolno zapominac o sprawdzeniu przelewow wychodzacych...

Bo jak mawiał klasyk "najwyższą formą zaufania jest kontrola".

99

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

xxl napisał/a:

ciekawe jak ten swiat lutosceny krecil sie wczesniej gdy nie bylo Lotharka (...)

Kilometrowa kolejka do Pasia Stołówki (TM) na parties?

100

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Dostałem dzisiaj  kolejne pismo wzywające mnie do usunięcia poprzedniego pisma, co niniejszym uczyniłem.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993