51

Odp: Atari Last Party 2023

Mateoos: nie.

52

Odp: Atari Last Party 2023

VLX napisał/a:

Jak jest biała, to i tak można napisać na niej ksywkę. Sam mam problem z kojarzeniem twarzy i patrzę na identyfikatory. Często dopiero po powrocie dowiaduję się, że ktoś był na party, bo na miejscu był w trybie "stealth". ;)

Tu raczej o to chodzi.

Vasco/Tristesse napisał/a:

nie.

Dosko!

53

Odp: Atari Last Party 2023

Dobra, dobra. Pojechałem do Steffana i nie byłem nawet biały tylko przezroczysty: https://demozoo.org/productions/311148/

54

Odp: Atari Last Party 2023

Party timeline:

* czwartek, 5 stycznia:
- 15:00 - otwieramy drzwi (jeśli ktoś zapuka wcześniej, to nie będziemy drobiazgowi...)
- 20:00 - oficjalne otwarcie
* piątek, 6 stycznia:
- 12:00 - turniej "International Karate" / "World Karate Championship" (zabierzcie swoje ulubione joysticki!)
- 18:00 - obiad
- 19:10 - "Wszystko, co uważamy, że chcielibyście wiedzieć o M.U.L.E." - Lewis & krap
* sobota, 7 stycznia:
- 12:00 - deadline dla prac zgłaszanych do konkursów
- 15:00 - obiad
- 16:00 - "Pisma retrokomputerowe - Atari Fan oraz Grel" - Kaz
- 20:00 - compos
* niedziela, 8 stycznia:
- 10:15 - ogłoszenie wyników

55

Odp: Atari Last Party 2023

Startujemy o 10:12 z Krakowa, zabieramy po drodze od Grzybsona projektor. Mówię, coby jasność była.

Edit:

....w czwartek :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2023-01-03 22:48:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

56

Odp: Atari Last Party 2023

Grzybsona zabierzcie, a nie tylko monitor.

57

Odp: Atari Last Party 2023

Pin napisał/a:

Startujemy o 10:12 z Krakowa,

  To jakaś specjalna godzina?

58

Odp: Atari Last Party 2023

Grzybson nie może, ale nie skoro obiecał projektor, to nie zamierza wyślizgać ekipy ;)

grzybson/SSG^NG

59

Odp: Atari Last Party 2023

As, taka sama jak codziennie o 10:12 :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: Atari Last Party 2023

https://last-party.pl/2023/img/varia/medusa.jpg

Główną nagrodą będzie Medusa Retro Scandoubler (https://lotharek.pl/productdetail.php?id=135), więc jeśli zastanawiacie się, czy kończyć swoją pracę na compo, to mam nadzieję, że zostaliście przekonani.

61

Odp: Atari Last Party 2023

Streamy:

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2023-01-07 19:59:08)

62

Odp: Atari Last Party 2023

https://last-party.pl/2023/img/varia/sic.jpg

Ekipa ArtiFX, Yolk i Stryker przekazali 4 carty jako nagrody dla... głosujących.

Tak więc wśród wszystkich, którzy zagłosują w konkursach na Last Party 2023 rozlosujemy powyższe carty. Dotyczy to oczywiście tak samo głosujących na party place jak i uczestników online.

Serdecznie dziękujemy sponsorom!

63

Odp: Atari Last Party 2023

Rozesłałem wszystkim uczestnikom online (i tym, którzy z różnych przyczyn nie dojechali i nie przenieśli biletu na kolejny rok) kody do głosowania przez Internet.

Jeżeli ktoś nie otrzymał maila/messengera, to proszę pilnie o kontakt!

64

Odp: Atari Last Party 2023

65

Odp: Atari Last Party 2023

Wyniki:

Music compo:
1. The Chip Tangle: A Unified Theme Remix - New Generation - 282 p.
2. Zolt - ZoltarX/NG - 260 p.
3. Follow the invoices - LiSU/Tristesse/NG - 225 p.
4. SIOSHT - Mateoos - 211 p.

Gfx compo:
1. Portrait of Wakagi, The Last of the Deer Men - pépé/Hemoroids - 320 p.
2. Atari Rulez -  Tiger/NG - 300 p.
3. Kto bardziej zaskoczony? - Kaz/Rohar - 226 p.

VBXE compo:
1. Footballer - Innuendo/DLT - 113 p.
2. Mocchi Teddy Bear - Innuendo/DLT - 96 p.

Wild compo:
1. Dżuma Puma - Raf, PeBe - 106 p.

256 B intro compo:
1. Spiral Grawitacja - koala/Agenda - 307 p.
2. Just Regular Polygons - gorgh/Agenda, Piesiu/Agenda - 278 p.
3. Dancing drunk M.U.L.E. friends - koala/Agenda - 189 p.

Game compo:
1. Last Ninja - Jakub Husak / Peter Scott - 305 p.

66

Odp: Atari Last Party 2023

Vasco, podziękowania za party! Bardzo fajna atmosfera :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

67

Odp: Atari Last Party 2023

Pełna profeska Panie Vasco. Podziękowania dla całego zespołu organizacyjno-prowadzącego.
Atmosfera, jakich mało

68

Odp: Atari Last Party 2023

Było super. Fajne party, fajni ludzie, świetna miejscówa, dobre jedzenie...
Miałem przyjemność poznać parę nowych osób, parę osób miało nieprzyjemność poznać mnie... ;)

Czekam na LP summer edition. ;)

69

Odp: Atari Last Party 2023

Jak zwykle najwyższy poziom! Dziękuję organizatorom ale również uczestnikom :-) Świetna zabawa! VLX przesadza.. nie jest taki nieprzyjemny na jakiego wygląda :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

70

Odp: Atari Last Party 2023

Ekstra było. Pensjonat bardzo kulturalny podobnie jak towarzystwo.
Organizacja bez zarzutu, wszystko o czasie i pomysł z cateringiem na miejscu - dla mnie bomba.
W końcu przydał się szlafrok.
BABABOBU!

71

Odp: Atari Last Party 2023

Dzięki za zlot! Ekipa jak złoto, miejsce odpowiednie.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

72

Odp: Atari Last Party 2023

Vasco - dzięki za to wspaniałe party, oraz dziękuję wszystkim za miłe doborowe towarzystwo. Miejscówka pod zimową edycję SUPER, pokoje blisko ;) ... choć ponoć w nocy jednak zbyt blisko. Muszę niestety napisać też co mi się nie podobało.

Na początek pytanie: co się stało z dźwiękiem na compo???

https://youtu.be/KQTLifehQF0?t=900

Problem był zdaje się od samego początku, olaliście. Nie sprawdziliście nawet, że wam Atarka na streamie charczy. Gorzej, bo nie tylko na streamie. Połowa pierwszej muzyczki na compo poleciała dodatkowo w MONO, bo mieliście panoramę na audio zrzuconą na zero. Pofatygowałem się.

Druga sprawa - zabrałem wam od Grzybsona dobry projektor, który dodatkowo wyświetla obraz z Atari prawidłowo, w 50fps, no i poprawnie wyświetla tryby z przeplotem (RIP, HIP, CIN, TIP ... itd). Podłączyliście to zdechnięte SANYO ... i to w trybie 60fps. Podobno kabla brakło by podłączyć wspomnianego grzybsonowego Epsona. Brak przygotowania.

Następna rzecz, to jak jest jakaś prelekcja, to kamerę lepiej ustawić przed przemawiającym, a nie za nim ;)

No powiem tak. Szczęście, że to małe party było i prac symboliczne ilości, bo dla takiego LOSTA to by była katastrofa. No ale tym, to się nie musicie martwić.

Lewis - mam nadzieję, że nie odbierzecie tego zbyt osobiście, mówię co widziałem i nie jestem w stanie tego odusłyszeć i odzobaczyc.

Ostatnio edytowany przez Pin (2023-01-09 00:24:27)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

73

Odp: Atari Last Party 2023

Podsumowując... "Mógł zabić ale tylko się wyrzygał". Nic nie odda klimatu i wrażeń jak jesteś na miejscu.. żaden stream w najwyższej nawet jakości. Oczywiście rozumiem, że nie każdy może czy chce przyjechać ale nie wszyscy są profesjonalistami i zawsze coś może pójść nie tak... I tak było zaje.iście.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

74

Odp: Atari Last Party 2023

Pin, ja wiem, rozumiem - nie mogłeś się zmieścić ze swoim sprzętem za bigscreen i teraz musisz pomarudzić

Projektor był zabudowany na suficie i podłączony do atarki zdaję się przez Meduzę - nie marudź
obraz był, nagłośnienie było, a prelekcja była przygotowana merytorycznie bardzo dobrze i przedstawiała treść tak, aby była interesująca dla przeciętnego zjadacza chleba - przynajmniej dla mnie była bardzo ciekawa - w tyłku mam z której strony krap z lewisem będą nagrani - przez tyle lat naoglądałem się ich z każdej strony :P

Ja tam bawiłem się wspaniale i proszę o więcej ;)

przechodze na tumiwisizm

75

Odp: Atari Last Party 2023

Po co te wojenki? Pin podał konkretne rzeczy i nie ma co się obrażać. Mnie też zdziwiło że kamera jest skierowana na salę, do tego w czasie prelekcji poprosiłem o zmniejszenie niskich tonów, bo głoski wybuchowe za bardzo dudniły. Nie było idealnie, Pin wypunktował (trochę po swojemu, ale rzeczowo) rzeczy które uważa za warte poprawienia. Sam bym raczej nie obrażał się, tylko skorzystał z paru informacji, bo np. przypomnienie o sprawdzeniu dźwięku w streamie czy ustawienie panoramy to konkretne rady. Tu moim zdaniem Pin ma rację. O takich detalach się zapomina i warto zrobić listę.

Tu dam przykład z mojego lokalnego ogródka: sam zapomniałem o tym, że mam za krótki przewód audio do Atarki i przez nie podłączyłem sobie głośniczków. Zabrakło doświadczenia i pozostał smuteczek.

Co do rzutnika jak dla mnie był trochę wyprany z kolorów. Fajnie by było jednak mieć ten przewód i sprawdzić chociaż, który rzutnik wyświetla lepszy obraz. Nie było źle, ale być może mogło być lepiej, bo sprzęt był na miejscu, tylko nie było jak go podłączyć.

Czytając post Pina odbieram go raczej jako rady, a nie ataki. Wyluzujcie. :)