Temat: Atari 7800 joysticki

Cześć
Dotychczas używałem mojej konsolki z grami na 2600 i zwykłymi joystickami typu QuickJoy, QuickShot. Wszystko działało dobrze. Ostatnio dostałem grę Karateka w wersji na 7800 i nie mogę nic zrobić. Żaden joystick nie działa z tą grą. Mam też oryginalne Atari, te z dwoma przyciskami po przeciwnych stronach obudowy i z wystającym drążkiem, takie podłużne z dużą, srebrną płytką z napisem Atari i kolorowym paskiem (mam nadzieję, że wiecie o jakie mi chodzi) ale one też nie działają. Postać przybiera tylko pozycję gotowości do ataku i nic więcej nie da się zrobić. Kiedy włączę konsolę bez karta to uruchamia się Asteroids i tam używając joysticka atari mogę tylko obracać się w lewo, przyspieszać i się teleportować. Co może być nie tak?

Ostatnio edytowany przez TomekTRV (2022-12-25 18:32:21)

2

Odp: Atari 7800 joysticki

http://www.atari7800.org/7800list.htm

3

Odp: Atari 7800 joysticki

A odpal konsole bez karta, powinien sie uruchmic Asteroids. Sprobuj pograc joyem z przyciskami po obu stronach. Lewy powinien strzelac,prawy teleportowac statek. Dziala to?

4

Odp: Atari 7800 joysticki

Dzięki za odpowiedź ale napisałem na końcu mojego ostatniego posta co dzieje się grając joystickiem Atari w Asteroids.

5

Odp: Atari 7800 joysticki

po co ta lista bo nie bardzo rozumiem? Czyżby ten joy  Atari, o którym pisałem był niekompatybilny? Powinienem kupić pada?

Ostatnio edytowany przez TomekTRV (2022-12-31 22:17:52)

6

Odp: Atari 7800 joysticki

Z listy wynika ze musi byc joy 2 przyciskowy.
Najlepiej przetestowac na innym jak masz mozliwosc.

7

Odp: Atari 7800 joysticki

No to wyglada, ze nie dziala Ci po prostu kierunek w prawo. Skoro nie mozesz sie obrocic w Asteroids w prawo i zaczac isc w Karatece, gdzie cala gra polega na isciu w prawo... Moze cos jest z pinami portu joya?

Czy ten z dwoma przyciskami dziala nadal poprawnie z 2600?

8

Odp: Atari 7800 joysticki

No nie podłączałem go jeszcze do 2600 ale zwykłe joysticki działają dobrze z tym 7800 kiedy gran w gry z 2600. Muszę sobie kupić jeszcze tego oryginalnego pada Atari.

9

Odp: Atari 7800 joysticki

Aż mnie wzieło na testy ;), a więc tak, Karateka na 7800 odpala w pozycji do biegu.
Na standartowym sprawnym joyu można tylko biec w prawo aż do utraty życia, więc nie pogramy.
Na padzie od Atari z 2 fire można normalnie grać, kierunki-ciosy i chodzenie, drugi fire zmienia tryb bieganie/chodzenie.