26

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Frasunek kojarzy mi sie z Vasco; jak z Justa bylismy na party (tylko nie pamietam czg LL1999 czy Quast2003) to cos kojarze, ze Justa n-razy "Vasco, frasunek!" nawijke robila dla beczki.

z innych jest jeszcze "To nara!" z Forevera, wypowiedziane przez LewiS'a. Osoby z tamtego stolu moze pamietaja;)

pol-mega-giga nie znalem, ahaha :3

27

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Na pewno wartościową lekturą dla poznania etymologii słowa "frasunek" jest to źródło ;)
http://ftp.pigwa.net/stuff/parties/prod … d/real.txt

grzybson/SSG^NG

28

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Hmm... Mi się wydaje, że w Głuchołazach, ale mogę się mylić, choć byłem przy tym...

- Dely, a jaki masz dysk w Atarce...
- pół giga... Mega...
Sikor umarł...

29

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

"pol giga mega" (c) Dely w Opalenicy, prawdopodobnie na Last 99
"to nara" (c) Drac030 jako toast przy piciu 70% absyntu na kieliszki na ktoryms Foreverze

30

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Dziękujemy za ciepłe słowa. Było parę spraw nie do końca fajnych ale przy całości wydają się pomijalne.

To kto pisze relację? Piguła? ;)

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2023-01-13 17:08:16)

31

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Vasco/Tristesse napisał/a:

Było parę spraw nie do końca fajnych ale przy całości wydają się pomijalne.

Sami maruderzy. Kolejny się czepia szczegółów. ;)

32

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

dely napisał/a:

To było na Last Party w Opalenicy, kiedy będąc "zmęczonym" na pytanie, jakiej wielkości mam kartę CF odpowiedziałem, że "pół giga-mega", zamiast "pół gigabajta" :)

lewiS napisał/a:

"pol giga mega" (c) Dely w Opalenicy, prawdopodobnie na Last 99

512MB CF w 1999r.? To musiał być wypas. Ja pamiętam jak w 2002r. kolega przywoził mi z delegacji z Tajwanu mój pierwszy aparat cyfrowy Canon Powershot S45, to w zestawie wtedy była karta 32MB, a ja się dodatkowo mogłem szarpnąć jedynie na 256MB.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-01-13 20:14:20)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

33

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

uicr0Bee napisał/a:

512MB CF w 1999r.?

To nie było CF. To był zwykły dysk ;)

Sikor umarł...

34

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Może warto wydzielić wątek ze scenowymi powiedzonkami? :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

35

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Powiedzonka wpisać do atariki!

@Sikor, ale Dely sam napisał że pytano go o CF :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

36

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Aaaa, to nie doczytałem... Ja w tamtym czasie miałem dysk 2,5", ale skoro Dely miał taką CF-kę to szacun ;)

Sikor umarł...

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

a "no signal input Pasiu to naprawi"? :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

oraz naprawde oldskool (Orneta'1996)
- eee ! grzbiety, macie kawalek brzytwy ?!
- taaa ... plasma truecolor !

Bonifacy z ekipa wtedy holowoli do spiworka kogos komu sie kompilator wykrzaczyl :) to pierwsze to pytanie (czy tam "battlecry"), zadane przez jakichs pijaczkow przechodzacych po drugiej stronie ulicy, w drodze z party place do sleeping rooms. to drugie to odpowiedz Bonifacego, majaca oznaczac "odpier**** sie".

Ostatnio edytowany przez cedyn (2023-01-16 11:24:16)

39

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

No nie wiem, z tą kartą, miałem aparat na CFki w 2001, w zestawie było 16MB, po roku czy dwóch kupiłem w stanach 64 MB za tamtejsze 300 zł, dzisiaj to pewnie z 700-800 zł by było. Więc nie sądzę, że 512MB były w 1999, chyba, że kosmiczna technologia - mój współpracownik miał pendrajwa 128 Giga w czasach, gdy królowały konsumenckie 128-256 mega (miał z 8 cm długości i ważył prawie tyle co telefon). Chwalił się, że dostał od znajomego z NASA czy skądś, a technologia była taka kosmiczna, że działała z jakimiś sterownikami, a na goło to nie (dlatego go dostał). Dowiedział się o tym, jak już na rynku były 128 GB jako te najmocniejsze, czyli z 8-9 lat temu i go w końcu uruchomił. Miałem to cudo w ręku, ciężkie toto było.

A cf-ka musiała by mieć chip 128Mega razy 4... w sumie możliwe...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2023-01-16 20:50:55)

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

qahusak: to był HDD a nie karta CF.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

41

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Nie wiem skąd wymyśliliście 1999 r., ponieważ na 99% było to Last Party 2003. To było to LP, na które szliśmy przez cmentarz podśpiewując "Konduktor też". Pamiętam również, że wtedy Mikey i Samurai pomagali mi dźwigać CRT.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

Stąd:

lewiS napisał/a:

"pol giga mega" (c) Dely w Opalenicy, prawdopodobnie na Last 99

Ale w końcu proszę wyjaśnij najważniejsze, to była CF czy HDD? ;-) Bo robi się z tego największa tajemnica demosceny ;)

Może Wołoszański powinien popełnić nowy cykl "Sensacje XX-wiecznej demosceny" :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

43

Odp: Szacun dla Agnieszki i trochę też Waska

No mi sie wydawalo, ze chdzilo o dysk HDD, nie CF. No ale jak widac pamiec zawodna jest.