Temat: Zamiennik freddie

Mam pytanie czy ten układ obsługuje wszystkie rewizje płyt 130xe/65xe czy tylko te z generatorami bo ja  mam wersję z samym rezonatorem i słyszałem różne opinie.
Wiem że są inne zamienniki ale akurat chodzi mi o ten.

Ostatnio edytowany przez Pies_radek (2023-01-26 18:01:11)

Post's attachments

freddie.png 8.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Zamiennik freddie

Nikt do ch...a nie wie tyłu mądrali.

[MM: dely] Przyznaję tydzień urlopu dla ochłonięcia i przemyślenia swojego postępowania w stosunku do pozostałych forumowiczów.

3

Odp: Zamiennik freddie

zrób i przetestuj do uja!

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4

Odp: Zamiennik freddie

Będzie albo nie będzie... w zasadzie to nie będzie działał z generatorem, ze względu na odwrotnie włączoną bramkę U1B (pin 2 powinien być wejściem, a nie wyjściem tej bramki), w wersji z generatorem pin 1 jest niepodłączony, a wyjście generatora jest podłączone do pinu 2. Nie ma też gwarancji, że będzie działał z kwarcem, bo wspomniana bramka jest niewłaściwego typu (HC zamiast HCU) do stosowania w układach generatorów kwarcowych. W przypadku kwarcu, kierunek podłączenia tej bramki nie ma jednak większego znaczenia.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

5

Odp: Zamiennik freddie

https://lotharek.pl/productdetail.php?id=312

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey