Temat: Skany książek :-) ???!!!

Już niedługo (za parę dni) na stronie www.gdansk-orunia.prv.pl pojawią się skany książek o tematyce ATARI zapraszam :-)
A oto ich tytuły:
- Informatyka mikrokomputerowa MAPA PAMIĘCI, DYSKOWE SYSTEMY OPERACYJNE Wojciech Zientara 1991 r. 188 stron
- Logo Atari Bronisław Fetraś 1991 r. 96 stron
- Mein Atari Computer , Lon Poole, Martin McNiff & Steven Cook 1983 r. około 500 stron
- ATARI BASIC Handbuch , Julian Reschke 1984-6 r. 202 strony
- Das ATARI-XL-Programmier-handbuch , Linda M.Schreiber 1985-6 r. 330 stron

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Pogratulowac. Kto odważyl sie to zeskanowac :)  Zróbcie korekte literówek itp, bo Sote sie dojebie i bedzie narzekał.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Skany książek :-) ???!!!

mając na myśli skany - mówisz o plikach jpg czy też książki zostaną pociągnięte recognitą (bo było by fajnie aby jednak zacząć przenosić książki tą drugą metodą .... można wtedy ładnie je sobie wydrukować i zabindować ..... ) - choć niewątpliwie jest to rozwiązanie dłuższe w realizacji ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Oczywiscie piszesz "Recognita", a na mysli masz FineReadera 6.0 :) .

"czcionka" stosowana w zientarowych publikacjach jest tak nedzna, ze niestety Recognita sobie nie radzi, a FineReader owszem - testowane pare dni temu, jakos mi atarowski publikacje pod reke podeszly (wlasnie wybieram soft OCR dla firmy).

P.-G. Genialnie sie tym softem robi PDFa - i to jest najlepsze rozwiazanie.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Skany książek :-) ???!!!

pomysł doprawdy świetny !
aż się prosi żeby zrobić taką cooltową biblioteczkę książek o Atari (może i o innych maszynach) w formie elektronicznej.
tylko oczywiście książeczki muszą być potraktowane odpowiednim programem do rozpoznawania pisma, najlepiej jak napisał kolega wyżej Fine Reader 6.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

6

Odp: Skany książek :-) ???!!!

ja zaczalem czasopisma skanowac, choc troche przypadkowo... kilka mam w tiffach z braku czasu nie obrobione. Na poczatek na www.atarist.w.pl mozecie pobrac instrukcje angielska do atari ST i pare innych pozycji. Stosuje format DjVu ten sam co Pixel przy tworzeniu archiwum TA, ale na zyczenie postaram sie udostepnic jpegi.

7

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Panie i panowie są już do ściągnięcia skany ksiązek w formacie jpg zainteresowanych zapraszam na stronę: www.gdansk-orunia.prv.pl w dziale Atari

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Skany książek :-) ???!!!

No moje gratulacje!

Poztaram sie potestowac jak te JPGi beda sie czytaly FineReaderem - ale to jutro dopiero. Moze nie trzeba bedzie drugi raz skanowac, by PDFa z tego zrobic i to tekstowego....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Skany książek :-) ???!!!

No moje gratulacje!

Poztaram sie potestowac jak te JPGi beda sie czytaly FineReaderem - ale to jutro dopiero. Moze nie trzeba bedzie drugi raz skanowac, by PDFa z tego zrobic i to tekstowego....

raczej ciężko - na przyszłość radze robić Tiffy (2 kolorowe 300 albo 600DPI) zajmują mało miejsca a Fine Rider (mój ulubiony program przy skanerku) obrabia to rewelacyjnie .....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Skany książek :-) ???!!!

A ja jednak przetestowalem - oto efekt. Uwaga, nie robilem zadnych dopasowan itp, tak to wyglada na nowo zainstalowanym FineReaderze, sadze, ze po dopracowaniu kilku ustawien moze byc jeszcze lepiej, a co obrabialem.. ? (oczywiscie obrazek sciagniety z tej strony).

A to wynik:

PRZEDMOWA ......................       4
WPROWADZENIE  ....................       5
1. DOS 2.OS.....................       7
1.1. Struktura dyskietki  ..............       B
1.2. Odczyt i inicjowanie DDS-u ...........     li
1.2.1. Odczyt DOS.SYS , ...............     11
.2.2. Inicjowanie systemu dyskowego  ........     16
.2.3. Procedury odczytu zbiorów  ..........     29
.3.1. Bloki kontroli zbiorów ............     3B
1.3.2.  Procedury przygotowania i zakończenia I/O . .     4O
1.3.3.  Odczyt ze zbioru  ..............     44
1.3.4.  Odczyt katalogu dyskietki ..........     51
1.3.5.  Zapis oo zbioru ...............     5?
1.3.Ł.  Odczyt statusu zbioru ............     64
1.3.7.  Zamkniecie zbioru ..............     68
1.3.8.  Otwarcie zbioru ...............     7O
1.3.9.  Operacie specjalne  .............     80
2. DOS XL 2.3O...................     91
2.1.2. Procedury pomocnicze .............     97
2.2. Podsystem wejścia/wyjścia  ...........   106
3. DOS 2.5.....................     OB
3.1. Struktura dyskietki  ..............     O9
3.2. Odczyt i inicjowanie DOS-u ...........     10
3.3. Podsystem we jsScia/wy j^cia  ...........     24
3.3.2.  Odczyt i zapis...............     27
3.3.3.  Odczyt katalogu dyskietki ..........     35
3.3.4.  Odczyt statusu zbioru ............     44
3.3.5.  Zamknięcie zbioru ..............     47
3.3.6.  Otwarcie zbioi-u...............     49
3.3.7.  Operacje specjalne  .............     S6
DODATKI.......................     65
fl- Adresy procedur OS................     65
B. Rejestry OS M pamięci RftM............     66
C. Rejestry i procedury DOS 2.O5..........     68
D. Rejestry l procedury DOS XL...........     72
E. Rejestry i procedury DOS 2.5...........     76
F.  Tabela porównawcza DOS-ów  ............     80
H. Tabela przeliczań DEC-BIN-HEX  ..........     B5
J. Bibligrafia...................     80

Jak juz pisalem przytoczylem bez ZADNYCH poprawek - tak wiec nie jest tak zle, bo akurat ta strona nie prezentowala sie najlepiej.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: Skany książek :-) ???!!!

a potem mozna by przepisac ksiazki na Atarci i wydrukowac na Sprincie XL :)

gep/lamers^dial

12

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Bardzo przepraszam tych co chcą ściągnąć skany książek ze strony www.gdansk-orunia.prv.pl i nie mogą ,ale jest przeprowadzany Backup servera !!! :-(
ps. Backup trwa już chyba ze 3 dni jak chcecie wiedzieć kiedy się skończy to piszcie na e-mail: Azbesta azbest@plasma.ath.cx        :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Sorry za ten backup ale oprocz backupu przeprowadzilem tez sporo zmian i w oprogramowaniu i w sprzecie. Wiec jeszcze raz prosze o wybaczenie :)

Pozdrawiam,
Azbest

14

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Ja juz od dluzszego czasu pracuje nad czyms takim: mam zeskanowanego "Podstawowe procedury systemu operacyjnego" Zientary. Mam przeOCRowane Fine Readerem i obrabiam to do formatu LaTeX'owego, aby pieknego PS'a/PDF'a wykonac. Nie wiem tylko ile jeszcze mi to zajmie. Jakby co to skany mam w 300DPI, ale to jakies 200 mega zajmuje.

15

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Zobaczcie co przygotował kolegoa Pixel:

http://horror.mirage.com.pl/pixel/ksiazki/index.html

16

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Pod tym linkiem jest dostepna wersja pdf instrukcji obsługi Atari65 XE (po angielsku)
www.gdansk-orunia.eu.org/files/atari/atari.rar

ps. poszukuje AdobeAcrobat 5 w razie czego piszcie na
e-mail: stryker@wp.pl

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Witam! Właśnie skonczyłem robić pdf-a książki Wojciecha Zientary Informatyka mikrokomputera jest dostępna pod tym linkiem: www.gdansk-orunia.eu.org/im-zientara.rar niestety nie jest do końca dopracowana :-( czcionka jest czasami inna bo ten zasrany finereader 6.0 jest do dupy a mam adobeacrobata 5.0.5 w wersji angielskiej i jak coś zmieniam to się wszystko rozk....wia :-( może ma ktos jakiś patch do Adobe Acrobata aby była możliwość pisania polskimi literkami. narka

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Pecus napisał/a:

Oczywiscie piszesz "Recognita", a na mysli masz FineReadera 6.0 :) .

Fakt; FineReader jest najlepszy,zostawia w tyle Recognite (byc moze dlatego ze ten ostatni nie jest juz aktualizowany-teraz nowy program tej samej firmy do OCR-u nazywa sie OmniPage,ale jest cieniutki.....to moja opinia oczywiscie.....)
Co do FineReader-a to jest juz wersja oznaczona numerkiem 6.2
Poprawili pare rzeczy......

gep/lamers^dial

19

Odp: Skany książek :-) ???!!!

chciałeś chyba napisać FineReader 6.0 SP2 !!!!!! to już mam.Dziś zaczełem przerabiać książkę AtariLogo :-) narka

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: Skany książek :-) ???!!!

dobrze napisalem jest juz wersja 6.2 tego programu.Szukaj na warezowych stronach badz na osiołku:)[/list]

gep/lamers^dial

21

Odp: Skany książek :-) ???!!!

nie wiem może masz racje ja sie sugerowalem oficjalną stroną  http://www.finereader.com i tam nic takiego nie pisze...szukac to ja se moge ale nie u siebie mając modemik...

"wszystko się kiedyś kończy......."

22

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Pdf LOGO ATARI
www.gdansk-orunia.eu.org/files/atari/logo-atari.rar

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: Skany książek :-) ???!!!

2 artki z Bajtka : zlot Atarowców i Atari Jaguar w pdf-ie
www.gdansk-orunia.eu.org/files/atari/bajtek-jaguar.rar
www.gdansk-orunia.eu.org/files/atari/atarizlot.rar

pozdrowienia, narka

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: Skany książek :-) ???!!!

pdf-ik z instrukcji do gry AMAUROTE :-)
http://gdansk-orunia.eu.org/atari/instr-amaurote.pdf

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: Skany książek :-) ???!!!

Sryker,ta stronka jakos dziwnie chodzi...czasem dziala a czasem guru meditation jak 100 diabłów...a co do stacji to sie dogadamy....

gep/lamers^dial

Posty [ 1 do 25 z 82 ]

Strony 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź