26

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

perinoid napisał/a:

Czyli musiałeś zrobić to wycięcie bo normalnie to go nie ma.

Tak, w elemencie który jest głęboko w środku komputera, kompletnie niewidoczny i nawet po demontażu incognito to wycięcie nie będzie widoczne. Nie miałem żadnej rozterki z tym związanej. A "dla widzów o mocnych nerwach" :-P dodam że w zewnętrznej obudowie wywierciłem otwór na przycisk do zmiany obrazów dyskietek.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

27

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

Stryker czyli rozumiem da się nie psuć obudowy. Jakiekolwiek cięcie - czy wiercenie tym bardziej absolutnie odpada.
Tak sobie myślę - czy cała ta plastikowa wkładka/wytłoczka musi być instalowana? nie można by tego nie instalować?

28

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

Musi. To jest jedno z zewnętrzną obudową.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

29

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

perinoid napisał/a:

Musi. To jest jedno z zewnętrzną obudową.

Ok Dzięki. Jak będę robił to wyjdzie w praniu. Chciałbym wsadzić tam VBXE z racji tego ze mam NTSC wersję i prościej wtedy z monitorem.

30

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

Zapomnij. Nie wsadzisz. Ta modyfikacja dla odmiany wymaga cięcia metalowej skorupy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

31

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

perinoid napisał/a:

Zapomnij. Nie wsadzisz. Ta modyfikacja dla odmiany wymaga cięcia metalowej skorupy.

https://www.youtube.com/watch?v=VDruDBmLMpI

Tutaj widze ze koles nie wsadził wcale skorupy :) Heh to tez jakies rozwiazanie.

32

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

To @flashjazzcat, jest tutaj na forum. To się go jeszcze spytaj, czy tak zostawił czy jednak później ekran założył. I gdzie ostatecznie wyprowadził wyjście RGB.

Tego komputera nie da się poskładać bez ekranu tak, żeby trzymał się kupy. To ekran stanowi szkielet, do niego jest wszystko mocowane. Inaczej masz tylko luźno latające płytki. Nie polecam.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-03-17 12:53:40)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

33

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

perinoid napisał/a:

To @flashjazzcat, jest tutaj na forum. To się go jeszcze spytaj, czy tak zostawił czy jednak później ekran założył. I gdzie ostatecznie wyprowadził wyjście RGB.

o dzięki :)

Czy ktoś wie z czego są zrobione te obudowy 800 i 810? co to za material. Mam w 810 pękniecie muszę to jakoś skleić.

34

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

sviru - 800 w NTSC ? przerób na PAL .....

"wszystko się kiedyś kończy......."

35

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

sviru - 800 w NTSC ? przerób na PAL .....

"wszystko się kiedyś kończy......."

36

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

stryker napisał/a:

sviru - 800 w NTSC ? przerób na PAL .....

Tak NTSC. Czytałem, ze duzo roboty zeby to na PAL przerobić.

37

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

Zamieniasz płytę procesorową na taką pod PAL, wkładasz GTIA w wersji PAL I tyle. Nie wiem tylko jak z modulatorem ale to 800-ka, używa się wyjścia monitorowego a nie RF.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-03-17 13:41:44)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

38

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

perinoid napisał/a:

Zamieniasz płytę procesorową na taką pod PAL, wkładasz GTIA w wersji PAL I tyle.

'
Zdobycie takiej płyty pod pal to chyba niezbyt łatwa sprawa? Czy są jakieś DIY projekty?

39

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

kupujesz gotowy CPU PAL Card do tego jeden kwarc i 2 kondki na płycie
https://www.best-electronics-ca.com/800.htm
Lub przerabiasz obecny, zależy jaką masz wersję PCB tego CPU Card czy w wersji tylko NTSC czy taką gdzie da się dołożyć elementy dla wersji PAL. Jeżeli w wersji "NTSC" to musisz dolutować sobie dodatkowo "PAL/GTIA Adapter"

"wszystko się kiedyś kończy......."

40

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

stryker napisał/a:

kupujesz gotowy CPU PAL Card do tego jeden kwarc i 2 kondki na płycie
https://www.best-electronics-ca.com/800.htm
Lub przerabiasz obecny, zależy jaką masz wersję PCB tego CPU Card czy w wersji tylko NTSC czy taką gdzie da się dołożyć elementy dla wersji PAL. Jeżeli w wersji "NTSC" to musisz dolutować sobie dodatkowo "PAL/GTIA Adapter"

o dzięki wielkie. taka wiedza to konkretna sprawa. Narazie kupiłem monitor NTSC. Jako rozwiązanie problemu. Jeśli 800 wstanie na tym monitorze ładnie w NTSC to chyba zarzucę temat przeróbki na PAL.

41

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

głupi pomysł z używaniem na co dzień Atari w NTSC :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

42

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

stryker napisał/a:

głupi pomysł z używaniem na co dzień Atari w NTSC :)

No właśnie. Możesz mnie uświadomić czemu? Wiem, ze kolory potrafią się czasem porypać. Czy jest coś jeszcze co może mi przeszkadzać? Ja jedynie odpalam jakieś gry nic więcej. Zadnych dem itp. Zastanawiam sie czy na NTSC gry w jakikolwiek sposób mogą chodzić płynniej 50vs60hz? Za szybko? Trochę tego nie ogarniam jeszcze.

43

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

nikt nie zapytał po co dokładać side2 czy jakiekolwiek inne skoro jest slot na karte CF już na pokładzie i można po prostu nawrzucać na kartę CF gier po kokardę?

1) bądź kreatywny
2) gry dla serii 800/400 i pewnie niektóre prostrze tytuły z późniejszego okresu, a co do samych kartów to nie, brak sygnału phi2 na złączu carta - będzie chodzić to co nie wymaga skomplikowanej logiki
3)  po co? albo incognito i masz to załatwione, albo kup sobie xe+ jakieś sio2coś jeśli chcesz grać tylko w gry, z 48k w 800 i sio2coś jesteś dalej nigdzie, chyba że rozumiesz ograniczenia
4) nie
5) tak
6) jak dla mnie 5.5/2.5 bo amerykanie lubią po amerykańsku, ale mogę dać sobie za to obciąć jedynie rękę nielubianego kolegi
używam zasilacza do 1050

przechodze na tumiwisizm

44

Odp: Atari 800 incognito + inne pytania

Candle napisał/a:

nikt nie zapytał po co dokładać side2 czy jakiekolwiek inne skoro jest slot na karte CF już na pokładzie i można po prostu nawrzucać na kartę CF gier po kokardę?

1) bądź kreatywny
2) gry dla serii 800/400 i pewnie niektóre prostrze tytuły z późniejszego okresu, a co do samych kartów to nie, brak sygnału phi2 na złączu carta - będzie chodzić to co nie wymaga skomplikowanej logiki
3)  po co? albo incognito i masz to załatwione, albo kup sobie xe+ jakieś sio2coś jeśli chcesz grać tylko w gry, z 48k w 800 i sio2coś jesteś dalej nigdzie, chyba że rozumiesz ograniczenia
4) nie
5) tak
6) jak dla mnie 5.5/2.5 bo amerykanie lubią po amerykańsku, ale mogę dać sobie za to obciąć jedynie rękę nielubianego kolegi
używam zasilacza do 1050

2. Co do gier temat juz zalatwiony. Z sio2pc dziala większość interesujących mnie rzeczy oprócz MISJA, ROBBO 2 i ROBBO Konstruktor i Twilight World. Rozważę instalację incognito.
5. Smiga już na svideo w NTSC i wygląda kapitalnie. Roznica miedzy svideo z 800 a composite z 800xl to dzien i noc.
6. Kupiłem Zasilacz ROCKPOWER 2100ma 5.5/2.5 wszystko pięknie śmiga :)

Ostatnio edytowany przez sviru (2023-03-28 13:39:18)