Temat: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

Witam,

Poległem na konfiguracji Rapidusa z U1MB.  A że mam Atari 65 XE bez ECI, nic dalej nie zdziałam jak chcę Rapisusa.

Zamienię moje Atari 65XE, kupione w marcu 2021 jako NOS (pudełko, folia, stan bdb) na Atari 65XE (ew. 130XE), stan bdb / bdb-, sprawne.  W rozliczeniu dorzucam Ultimate 1MB.

Atari zostało kupione jako NOS, jest w 100% sprawne, przebyło przeróbkę NTSC>PAL, wymianę POKEY, MMU i BASICa.  Atari zostało zmodyfikowane celem instalacji rozlicznych rozszerzeń (VBXE, U1MB, Rapidus, Stereo, RGB4All, SRAM), które następnie zostaną przełożone do nowego modelu.

Jestem ew. skłonny rozważyć dopłatę zamiast U1MB, w rozliczeniu.

Dodatkowo, chętnie zamienię AVG Cart z SIO na: AVG Cart z SIO + rozszerzenie 512 kB na ECI (z dopłatą).

Jak wspomniałem, Atari ma stan bdb i oczekuję w zamian stanu bdb / bdb-.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

2

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

NIe lepiej dodać eci do tego egzemplarza ?

3

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

DiskDoctor napisał/a:

Witam,

Poległem na konfiguracji Rapidusa z U1MB.  A że mam Atari 65 XE bez ECI, nic dalej nie zdziałam jak chcę Rapisusa.

Zamienię moje Atari 65XE, kupione w marcu 2021 jako NOS (pudełko, folia, stan bdb) na Atari 65XE (ew. 130XE), stan bdb / bdb-, sprawne.  W rozliczeniu dorzucam Ultimate 1MB.

Atari zostało kupione jako NOS, jest w 100% sprawne, przebyło przeróbkę NTSC>PAL, wymianę POKEY, MMU i BASICa.  Atari zostało zmodyfikowane celem instalacji rozlicznych rozszerzeń (VBXE, U1MB, Rapidus, Stereo, RGB4All, SRAM), które następnie zostaną przełożone do nowego modelu.

Jestem ew. skłonny rozważyć dopłatę zamiast U1MB, w rozliczeniu.

Dodatkowo, chętnie zamienię AVG Cart z SIO na: AVG Cart z SIO + rozszerzenie 512 kB na ECI (z dopłatą).

Jak wspomniałem, Atari ma stan bdb i oczekuję w zamian stanu bdb / bdb-.

Ale w czym brak eci uniemożlwia montaż Rapidusa?
Sam mam troche rozbudowane 65xe wersja bez Eci (ultimate 1mb, stereo pokey, vbxe, covox) a rapidus kupiony i czeka w pudełeczku na dzień kiedy go zainstaluję.
Jeżeli faktycznie nie zadziała to dla mnie zła wiadomość

4

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

@As: Mistrzu! Jak?!

Brak ECI nie przeszkadza w rozbudowie wewnętrznej - mam 65XE bez ECI z U1MB, VBXE, Rapidusem i Stereo. I wszystko działa. Jedyne co to nie da się podłączyć IDE+2 ani Karinki (bo nie ma ECI).

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-03-18 14:23:05)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

DiskDoctor napisał/a:

Witam,

Poległem na konfiguracji Rapidusa z U1MB.  A że mam Atari 65 XE bez ECI, nic dalej nie zdziałam jak chcę Rapisusa.

Zamienię moje Atari 65XE, kupione w marcu 2021 jako NOS (pudełko, folia, stan bdb) na Atari 65XE (ew. 130XE), stan bdb / bdb-, sprawne.  W rozliczeniu dorzucam Ultimate 1MB.

Atari zostało kupione jako NOS, jest w 100% sprawne, przebyło przeróbkę NTSC>PAL, wymianę POKEY, MMU i BASICa.

...szkoda, że nie dałeś znać tu to bym się zamienił na płytę PAL, a tak wykonałeś "zbędną" robotę...
zerknę czy mam na "luzie" coś z ECI ale to wymaga wykopek... ;)
a nie został Ci ANTIC, POKEY na luzie, bo by mi się przydał. Daj znać na PW

Ostatnio edytowany przez leonlas (2023-03-18 18:27:17)

6

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

perinoid napisał/a:

@As: Mistrzu! Jak?!

Potrzymaj mi piwo ...
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7591597312ce.jpg

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f416d56b03a.jpg

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dcfcaf0f1070.jpg



O tak po prostu ;)

Ostatnio edytowany przez AS... (2023-03-19 01:12:32)

7

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

AS... napisał/a:

NIe lepiej dodać eci do tego egzemplarza ?

A to nie jest czasem część płyty głównej?  Zawsze mi się tak wydawało...

Bartek2075 napisał/a:

Ale w czym brak eci uniemożlwia montaż Rapidusa?

Szarpanina trwająca ok. pół roku celem doprowadzenia do stabilnego działania Rapidusa z innymi rozszerzeniami (m.in. U1MB).

perinoid napisał/a:

Brak ECI nie przeszkadza w rozbudowie wewnętrznej

...pod warunkiem że chcemy mieć Rapidusa i 1 MB pamięci.

Skoro Rapidus i U1MB się gryzą a wyszło stosunkowo niedawno rozszerzenie zewnętrzne do AVG (572 kB), to ja wolę mieć mniej nieco pamięci oraz Rapidusa który się z niczym nie gryzie.

leonlas napisał/a:

zerknę czy mam na "luzie" coś z ECI ale to wymaga wykopek... ;)

Dzięki Ci serdeczne.

leonlas napisał/a:

a nie został Ci ANTIC, POKEY na luzie, bo by mi się przydał. Daj znać na PW

Nie mam pojęcia, ale poniżej lista robótek -- sprawdź sam czy takie układy zostają:

- zamiana NTSC > PAL
- naprawa POKEY (wymiana na nowy)
- wymiana MMU, BASIC (ostatecznie chyba były sprawne)
- montaż VBXE
- montaż U1MB
- montaż Stereo (2x POKEY)
- montaż RGB4All
- montaż Rapidus

@AS...

WTF? To się chyba wiąże z cięciem obudowy... Ja się tego staram unikać jak ognia.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

8

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

DiskDoctor napisał/a:
perinoid napisał/a:

Brak ECI nie przeszkadza w rozbudowie wewnętrznej

...pod warunkiem że chcemy mieć Rapidusa i 1 MB pamięci.

Skoro Rapidus i U1MB się gryzą a wyszło stosunkowo niedawno rozszerzenie zewnętrzne do AVG (572 kB), to ja wolę mieć mniej nieco pamięci oraz Rapidusa który się z niczym nie gryzie.

Ale przeczytałeś ze zrozumieniem, że mam taki config, nic się nie gryzie i wszystko działa?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

DiskDoctor napisał/a:

@AS...

WTF? To się chyba wiąże z cięciem obudowy... Ja się tego staram unikać jak ognia.

To tylko taki ekstremalny przykład że nie mając atari z eci można je tam dołożyć ... Co pokazałem na zdjęciach..

10

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

A, tak... Ciekawe, nie powiem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

11

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

perinoid napisał/a:

Ale przeczytałeś ze zrozumieniem, że mam taki config, nic się nie gryzie i wszystko działa?

No nie, przepraszam.  To zmodyfikuję własną odpowiedź

DiskDoctor napisał/a:

...pod warunkiem że chcemy mieć Rapidusa i 1 MB pamięci.

...pod warunkiem, że chcemy mieć Rapidusa i 1 MB pamięci, niezależnie od rewizji płyty i nie czekając na to, żeby działało, w nieskończoność.

AS... napisał/a:

To tylko taki ekstremalny przykład że nie mając atari z eci można je tam dołożyć ... Co pokazałem na zdjęciach..

No tak ale należy raczej poszukiwać rozwiązań jak najmniej inwazyjnych, zamiast maksymalnie inwazyjnych.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

12

Odp: Zamienię 65XE bez ECI na 65XE z ECI (z dopłatą)

To rozwiązania sprzed wiele wielu lat ...