Temat: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Hej

z tej strony Marecki. Za radą znajomego (Bocianu) wrzucam informację na wskazane forum (jedno z dwóch), może się coś znajdzie z takim wyprzedzeniem sensownego żebym nie musiał sprzedawać nerki:

Od ponad pięciu lat pracuję w Ośrodku Kultury.. jakoś tak się złożyło, że kombinacja pracy i braku powierzchni magazynowej w mieszkaniu spowodowała że nazbierało się trochę retro sprzętów, które teraz z powodzeniem "odpalam" na wydarzeniach u siebie i  wokół komina w woj. lubuskim, a do tego w drugiej połowie kwietnia ogarniam RetroRoom u nas w ośrodku (jakieś 35-40m2), w którym te sprzęty staną tak, aby można było z nich korzystać na bieżąco :)

W tej całej kolekcji brakuje mi ośmiobitowego Atari żeby mieć takie "kamienie milowe", które dzieciaki widzą pierwszy raz na oczy... więc teraz do rzeczy:

Gdzieś w okolicach drugiej połowy maja będę poszukiwał Atari 65xe / 800xl - sprawny generalnie ale ew. do małego remontu - recap, podstawowa wymiana, wybielanie itp rzeczy jestem w stanie zrobić, joye mam, kable i zasilacz na portalu na a znajdę... wgrywadełko dzięki Bocianowi namierzone więc ew magnetofon może być w stanie "dekoracyjnym". - z tego wynika, że zmęczony życiem "golas" będzie ok - byle był technicznie sprawny.

Bez fajerwerków, turbodopałek i innych rzeczy magicznych - chodzi mi raczej o najbardziej powszechną konfigurację z epoki jako reprezentanta historii

Gdybyście mieli coś takiego do puszczenia to:
a) pamiętajcie o mnie
b) na jaki wydatek mam się szykować tak w ogóle?

(Zdjęcie dla uwagi z ostatniej imprezy w Świdnicy k. Zielonej Góry)

Ostatnio edytowany przez marecky-sul (2023-03-30 14:44:18)

Post's attachments

retro.jpg 233.02 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Ja bardzo polecam uwadze prośbę kolegi. Znam Mareckiego dużo lat i to człowiek z pasją i misją. Atari z pewnością nie będzie się kurzyć, a będzie promować retrokomputin w dobrym celu. Ja niestety samej maszyny nie mam do zbycia, bo aktywnie używam, ale ze swojej strony zaoferowałem że dorzucę w gratisie sio2sd które lezy, bo mam AVG.

Więc jeżeli gdzieś Wam się kurzy jakieś Atari, to fajnie jakbyście dali Mareckiemu jakąś przyzwoita cenę dla dobra KULTURY :)

Z góry dzięki

Ostatnio edytowany przez bocianu (2023-03-27 14:01:18)

3

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Jeśli jesteś zainteresowany, to dorzucam do puli Atari 65XE bez ECI i zasilacza. Komputer ma pewne mankamenty w postaci żółtej klawiatury i uszkodzonej górnej obudowy, liczę jednak że wątek pozwoli dosztukować ładny egzemplarz.

Cena standardowa czyli 0zł + paczkomat, w gabarycie B powinno się zmieścić odpowiednio zabezpieczone.

Ostatnio edytowany przez Dracon__ (2023-03-27 14:15:16)

Post's attachments

atr_1.jpg 318.33 kb, liczba pobrań: 2 (od 2023-03-27) 

atr_2.jpg 328.21 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-03-27) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ślamk!

4

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

A mogę zobaczyć fotkę tego uszkodzenia? Dam radę jakoś to ogarnąć? Czy wymiana obudowy by mnie czekała?

Mam a500 do wybielenia jak się zrobi słoneczniej i c64 ktoremu też kąpiel słoneczna się przyda, to i tu klawiatura nie będzie stanowić problemu

5

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Powyżej dodałem w poprzedniej wiadomości.

ślamk!

6

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

@Dracon__
O widzę juz po edytowaniu :) mega.
Nad klawiaturą popracuję - obudowę będziemy szukać :)

Piszę PW :)

7

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Super, dzięki za pomoc!
A ma ktoś górną klapę do XE gdzieś w szafie, lub pod tapczanem?
Najlepiej niedrogo lub wyjątkowo tanio :)

8

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

marecky-sul napisał/a:

(Zdjęcie dla uwagi z ostatniej imprezy w Świdnicy k. Zielonej Góry)


Kurde, pewnie ogłaszasz się tylko na twarzoksiążce, bo nic nie wiedziałem o takiej imprezie :(

9

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

lopez napisał/a:
marecky-sul napisał/a:

(Zdjęcie dla uwagi z ostatniej imprezy w Świdnicy k. Zielonej Góry)

Kurde, pewnie ogłaszasz się tylko na twarzoksiążce, bo nic nie wiedziałem o takiej imprezie :(

Tam mocną robotę (choć fakt pewnie 90& na FB) zrobli "porąbańcy"* ze Świdnickiego Ośrodka Kultury - dekoracje, strefa z planszówkami, turniej Street Fightera i z tego co rozmawiałem to sporo ludzi z ZG przyjechalo. Oprócz tradycyjnych plakatów wiem że jeszcze wizyta w Radiu Plus była i przebrani za Mario zrobili zamieszanie w szkole :)

Na południu są przymiarki do wizyty w Żarach, jak będę znał szczegóły dam znać.

* - "Porąbańcy" - tak, tam ewidentnie widać, że może osobowo skromna ekipa, ale sedrucha do działania mają wielkie, jakby Ci wpadło gdzieś w oko że coś organizują nawet nie retro i się zastanawiasz, to ja polecam w ciemno, bo wyciskają maksa z siebie i swoich możliwości z uśmiechem na ustach :)

10

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Next-time dawaj znać na forum :)

11

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

lopez napisał/a:

Next-time dawaj znać na forum :)

Tak jest!

BTW: wyszperałem na forum Twój szablon do etykiet na dyskietki... Oj chyba czeka mnie trochę roboty :)

A dla czytających tylko ostatnie posty:
Poszukiwana górna obudowa do 65xe nie za garnek złota
Może być żólta jak niejadalny śnieg ale żeby była cała i niezdeformowana :)

Ostatnio edytowany przez marecky-sul (2023-03-28 13:05:19)

12

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

marecky-sul napisał/a:

zrobli "porąbańcy"* ze Świdnickiego Ośrodka Kultury

marecky-sul napisał/a:

sporo ludzi z ZG przyjechalo.

Szkoda że nie wiedziałem. Następnym razem prosimy info z wyprzedzeniem w dziale Zloty: http://www.atari.org.pl/forum/viewforum.php?id=22

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

bocianu napisał/a:

A ma ktoś górną klapę do XE gdzieś w szafie, lub pod tapczanem?
Najlepiej niedrogo lub wyjątkowo tanio :)

poszukam ale niczego nie obiecuje i tym razem nie za darmo, bo odrabiam dość poważne wydatki poniesione ze względu na sprawy organizacyjno - zlotowe..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Ja tylko tu podbijam, żeby temat nie umarł  :D

Górna klapa do XE poszukiwana niedrogo - może być pożółkła.
Wszystko w celach kulturalnych.

15

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Melduję że komp dotarł :)
Jak tylko się zrobi cieplej i jaśniej pacjentowi zaaplikujemy kąpiele słoneczne, ale jakby komuś się faktycznie objawiła się górna klapa niedrogo to podbijam temat :):)

Dzięki Dracon - jak byś kiedyś przypadkowo wbijał w lubuskie to zapraszam w odwiedziny :)
Będę meldował jak już zacznę ustawiać RetroRoom.

Ostatnio edytowany przez marecky-sul (2023-03-30 12:43:50)

Post's attachments

338655542_1306432526612017_2119155458129623770_n.jpg 351.22 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

338667886_2695782363892918_4079654303644428298_n.jpg 210.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

338971937_945047303317371_837470014844651252_n.jpg 216.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

16

Odp: [K] [aktualizacja] Kupię górną część obudowy do Atari 65xe

Niech sprzęt dobrze służy :)

ślamk!