Temat: float w PureC

Jak wyświetlić używając printf zmienną typu float ?
Wypisuje mi komunikat, że należy dołączyć bibliotekę TCFLTLIB. Po dodaniu do pliku projektu PCFLTLIB nic się nie zmienia i dalej nie wyświetla zmiennoprzecinkowych. Co robię nie tak?
Zapomniałem dodać, że w AHCC jest taki sam efekt.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2023-04-01 11:54:43)

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: float w PureC

Wiem, że Ci tym nie pomogę, ale PureC i AHCC to są przestażałe kompilatory. Polecam GCC jednak.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: float w PureC

Nie wiem, nie znam się ... ale może kolejność dołączania bibliotek ma znaczenie i trzeba tcftlib dać jako pierwszą aby to z niej pobrało odpowiednie moduły?

4

Odp: float w PureC

Gdyby to było gcc to bym obstawiał, że to linker nie dostaje parametru dołączającego tę bibliotekę. Ale w PureC nic nigdy nie napisałem. Więc nie wiem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: float w PureC

BartoszP napisał/a:

Nie wiem, nie znam się ... ale może kolejność dołączania bibliotek ma znaczenie i trzeba tcftlib dać jako pierwszą aby to z niej pobrało odpowiednie moduły?

bingo !

sqward napisał/a:

Wiem, że Ci tym nie pomogę, ale PureC i AHCC to są przestażałe kompilatory. Polecam GCC jednak.

Na razie będę dziabał w PureC z czasem obaczym, czy cokolwiek się z tego wykluje.

Było miło :) Do widzenia.