201

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ten też dostałem, ale tamto to było coś innego i poza detalami, na które większość ludzi nie zwraca uwagi, naprawdę dobrze przygotowana ściema. Była pełna grafika allegro, łącznie ze stopka i bez wgłębiania się w detale jedyne co było podejrzane to brak imienia i nazwiska.
Dopiero nadawca i link do logowania zdradzały jaka to niespodzianka, lae jak pisałem sporo ludzi na to nie patrzy.

Nie sprawdzałem jak wygląda ichniejsza "strona allegro", bo link zawierał dane adresowe odbiorcy, a potem już nie miałem w co klikać.
Najbardziej zastanawiające jest jedna to znikniecie, bo nic u mnie nie ma ustawionej opcji kasowania bez pytania....... chyba że kochany windows po ostatniej aktualizacji jakieś usprawnienia wprowadził :|

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-04-06 19:25:07)

202

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Też dostałem ten mail "Zmiany w maju"  dziś o 13:04
I w nim jest "Dzień dobry i moje imię i nazwisko"
Nie muszę się logować, więc ten jest chyba legitny.

203

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@Zgrd
Maile nie znikają same z siebie, stałeś się bezpośrednio celem ataku. Czas na zmianę wszystkich haseł i dokładne prześledzenie jak mogło do tego dojść.

@uicr0Bee
Niektóre z moich kont na allegro także otrzymały takie info. To info od allegro, jest OK (pomijając pozycję monopolisty na naszym rynku :P).

204

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja takie rzeczy wysyłam do niebezpiecznik.pl i/lub do zaufana trzecia strona żeby ostrzegły innych i przeanalizowały te próby ataku.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

205

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@ccwrc, to raczej nie to, bo widzę inni też to dostali ( https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dysku … d-p/551273 ) i na poczcie dalej to jest, tylko zlało się z innymi wiadomościami od allegro i przeoczyłem.

Później się zacząłem zastanawiać czy automatycznie nie zrobiłem shift+del.... człowiek czasami działa z automatu, a po tym ślady nie zostają.
Komp gruntownie przeskanowany i czysto, a najważniejsze hasła mam tylko w głowie.

206

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Trochę nierozsądnie. Jeśli w jakimś wypadku stracisz głowę, to przepadną Ci te hasła. ;)

207

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Powstała konkurencja dla alledrogo (wszystko.pl). Zobaczymy, czy tak rzeczywiście będzie,  jak zwykle czas wszystko zweryfikuje.

Portal jednak wyłącznie dla firm.

Ostatnio edytowany przez JLS (2023-04-07 13:29:03)

208

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@VLX... tak sobie myślę, że wtedy będę miał inne rzeczy na głowie :D

209

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

VLX napisał/a:

Trochę nierozsądnie. Jeśli w jakimś wypadku stracisz głowę, to przepadną Ci te hasła. ;)

Wtedy jego zmartwieniem będzie, aby mu nie nakapało do środka.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

210

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

@Lizard... ooo.... to to :D

211

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Oj tam, zależy, co będzie kapało i ile dawało promili... Bądźmy ludźmi, o suchym pysku to i Zombie nie wytrzyma...

Sikor umarł...

212

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja to z gatunku tych mało pijących.... ale czy wtedy to będzie mieć jakiekolwiek znaczenie..... zawsze trzeba się upić ten 2 raz w życiu :D

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2023-04-08 17:35:11)

213

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

A taki wynik wyszukiwania dostałem dzisiaj, jak szukałem TV 7" do ośmiobitowców.

Post's attachments

allegro.png 32.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

214

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Majfrendy i wszystko jasne, a allegro to już nad tą "kuwetą" dawno nie panuje.

215

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Wiem że to nie ten temat, ale kojarzy ktoś monitory monochromatyczne(zielone, w ostateczności bursztynowe - byle z krótką poświatą) <9", najlepiej 5,5", ale 7" też ujdzie.

wszystkie trzy strony świata

216

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Wiem że to nie ten temat, ale kojarzy ktoś monitory monochromatyczne(zielone, w ostateczności bursztynowe - byle z krótką poświatą) <9", najlepiej 5,5", ale 7" też ujdzie.

wszystkie trzy strony świata

217

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Wiem że to nie ten temat, ale kojarzy ktoś monitory monochromatyczne(zielone, w ostateczności bursztynowe - byle z krótką poświatą) <9", najlepiej 5,5", ale 7" też ujdzie.

wszystkie trzy strony świata

218

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Daj to do "Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe", bo tu raczej nikt tego nie znajdzie.

219

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ha! Alle mi uwaliło ofertę na obudowy, bo tak! (taka sama niby, choć różne kolory). Kupujących tutaj wysyłam na swoją stronę, bo jak mnie wkurzą - chyba pozamykam wszystkie oferty na tym złodziejskim portalu. Wkrótce oferta na wszystko.pl - tam mnie w razie czego szukajcie.

Sikor umarł...

220

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Patrząc na oferty pudełek, allegro woli chyba jedną ogólną aukcję i teksty w stylu "wysyłamy losowe kolory, nie wiesz jaki dostaniesz".

221

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Prowizje biorą zajebiście duże, a się czepiają do byle czego. Trzeba rozruszać konkurencyjne portale.

Sikor umarł...

222

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Dobra, nie raczyli nawet odpowiedzieć na reklamację z mojej strony. Pewnie w przyszłym tygodniu, lecz może i wcześniej - powoli przenoszę asortyment na wszystko.pl, i tak, liczę się z tym, że sprzedaż będzie dużo mniejsza. Ale póki nie damy szans innym portalom monopolista będzie dyktował warunki. Na allegro zakończyłem wszystkie oferty, w razie czego mam 60 dni na wznowienie, ale mocno się nad tym zastanawiam. Po zrobieniu bilansu (szybkiego, fakt) - wyszło mi, że relatywnie allegro zarabia na wszystkich opłatach na czysto prawie dwa razy tyle co ja (jako firma), a cen nie można podnosić w nieskończoność (a wtedy i tak biorą większą prowizję, bo od wartości), w dodatku praktycznie co miesiąc zmieniają jednostronnie warunki.

Sikor umarł...

223

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Brawo.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

224

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Informacyjnie - wrzuciłem na wszystko.pl póki co dwie oferty szablonów - jak byście spojrzeli, czy są widoczne i dali zwrotną informację (za jakiś czas).

Sikor umarł...

225

Odp: powiązanie ofert na alledrogo

Ja widzę, nawet nie mając tam, konta.
Czy tam są tylko ogłoszenia ze stałą ceną? Nie ma licytacji?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-10-25 10:09:37)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.