Temat: Atari 130xe zielony ekran

Hej wszystkim,
Mam takie dziwne zjawisko.Kiedy włączam Atarynke to pokazuje mi się zielony ekran z napisem ready
Klawiatura działa.
Ultimate 1mb też działa i jak wejde w ustawienia ultimate to normalnie wszystkie
Kolory wyświetla.Co może być nie tak?

2

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Pod spodem możesz mieć otwór do regulacji kolorów. Przy wyłączonym komputerze dopasuj wkrętak, który będzie tam pasował. Później włącz i spróbuj delikatnie przekręcać w lewo lub prawo aż do uzyskania właściwego niebieskiego tła pod READY.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2023-05-09 21:28:35)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Model Atari 130xe.
Ok kokarze potencjometr nie ruszałem go to troche nim pokręce.
Trzeba to robić przy włączonej czy wyłaczonej Atarynce?

Dziękuję tak też zrobie.

Ostatnio edytowany przez skofrant (2023-05-09 21:33:15)

4

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Kolega @skofrant widać chce naprawiać atari hurtowo nie mając do końca o tym pojęcia i nie mając zaplecza pomiarowego....Co chwila nowe pytania. Naprawiłeś chociaż jeden czy liczysz na to, że ktoś Ci w tym pomoże i na dobry handel na portalach aukcyjnych? Nie obraź się ale z boku tak to wygląda.

Ostatnio edytowany przez agahes (2023-05-09 21:43:36)

5

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Przyjedź do mnie zapraszam i przekonasz się czy jestem handlarzem czy pasjonatem.
Atarynek nie naprawiałem stąd pytam...

6

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Żartowałem :). Miałeś do mnie dzwonić :). Czy nie można na takim forum wprowadzić troszkę humoru? Zawsze wszyscy poważni i napięci....Ja dla jaj sobie teraz dla sprawdzenia siebie zaprojektowałem "freda" w vhdl.

Ostatnio edytowany przez agahes (2023-05-09 21:57:38)

Post's attachments

fred_zajawka.PNG 40.17 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Zadzwonie:-) wiesz jak to jest jak się ma rodzine nagłowie ale mam do Ciebie nr na pewno zadzwonie a wcześniej smsa Ci napisze.
Wiem,ze dużo pytań zadaje ale więcej czasu spędziłem przy Commodore Amidze i Atari STE które cały czas używam.
Teraz przyszła pora na moje dwie małe atarynki 130xe i 800xl:-)

Aha na 130xe też nie bootuje sdrive max więc obstawiam uwaloną płytkę mikrokontrolera UNO:-) kupię oryginał.

Oczywiście,że można:-) zawsze jakaś forma relaksu.
Zobacz jednak jak na amatora udało Mi się wylutować układy os i mmu i wlutować podstawki precyzyjne i podłączyć ultimate1mb:-)

Ostatnio edytowany przez skofrant (2023-05-09 22:01:24)

8

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Przelutowałeś kabel tam gdzie sugerowałem?

9

Odp: Atari 130xe zielony ekran

Oczywiście, że przelutowałem tam gdzie zasugerowałeś i niestety ten sam problem. Obstawiam że płytka jest uszkodzona...Ktoś kiedyś miał podobny problem...Kupie oryginał aby nie mieć z tym problemów.