Temat: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

Hey mam problem z ustawieniem głowicy w jednym z magnetofonów od Atari dokładnie chodzi o model XCA 12 . Mam cartridge Shogun By Hurek tam jest Tape Doctor I ustawiam głowicę w/g tego programu . Mam dwa paski ale w żaden sposób nie mogę tego ustawić aby były one idealnie wąskie . Podmieniłem głowice na nową Unitra U24-104.2 ale bez większej różnicy . Paski wymienione na nowe rolka prowadząca wyczyszczona wydaje się że jest z nią wszystko ok .

2

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

Do ustawiania potrzebna jest też sprawdzona referencyjna taśma nagrana na magnetofonie z właściwie ustawioną głowicą. Inaczej może być... bez sensu. Na czym ustawiasz?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

perinoid napisał/a:

Do ustawiania potrzebna jest też sprawdzona referencyjna taśma nagrana na magnetofonie z właściwie ustawioną głowicą. Inaczej może być... bez sensu. Na czym ustawiasz?

Mam kilka sprawdzonych kaset z jeszcze z epoki . Na innych magnetofonach sprawdzane i jest wszystko ok wgrywają się bez problemu  . Te kasety używam do testu . Myślę jeszcze nad wymiana kondensatorów na nowe może to coś pomoże.

Ostatnio edytowany przez kismet75 (2023-05-18 10:28:35)

4

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

ja tylko tak kontrolnie zapytam... ale ustawiasz głowicę używając kasety zapisanej w systemie turbo blizzard? i magnetofon ma również wbudowane turbo blizzard? Pytam bo "Tape Doctor I" stara się przełączyć magnetofon w system turbo, i paski które rysuje (0,1, SYNC) są w odniesieniu do sygnałów generowanych przez system blizzard.

5

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

Seban tak oczywiście kasety są w turbo blizzard . W magnetofonie siedzi turbo .Coś musi być zrypane w tym magnetofonie w innych ustawiam skos głowicy dość szybko . W tym mam dość wąski pasek ale nie rozdziela się na dwie równe linie

Ostatnio edytowany przez kismet75 (2023-05-18 15:51:44)

6

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

Ustawienia w Tape Doctor wyglądają jak na poniższym zdjęciu . Nic nie da się ustawić lepiej .

Post's attachments

img_20230519023507_IMG-2684_zmniejszamy_pl.jpg 113.71 kb, liczba pobrań: 3 (od 2023-05-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

Podmieniłbym na próbę głowicę ze sprawnego magnetu do tego diagnozowanego. Ta głowica unitry niem jest czasem "za długa"?
Tak tylko opieram się na foto z neta?

Ostatnio edytowany przez piwkooo (2023-05-19 11:16:24)

8

Odp: Ustawienie głowicy w magnetofonie Atari XCA 12

sprawdź płytkę z Blizzarda, wygląda na padniętą; jeżeli to nie to, to sprawdź, czy nie ma problemów z masą/lutowaniem/wtyczką kabla sio.

___
Press play on tape...