51

Odp: Alien Breed na XL?

Tak się wtrącę ze swoją opinią...

Jeśli w grze jest tylko muzyka, to spoko, zawsze można ją ściszyć gałą w monitorze. Jeśli są też efekty dźwiękowe, to uważam, że powinien być wybór, czy muzyka ma grać, czy nie.

Pauza moim zdaniem powinna być obowiązkowo wszędzie tam, gdzie nie da się zostawić joystick bez utraty życia czy upłynięcia czasu. Starzejemy się, częściej biegamy do toalety, dzieci właśnie teraz koniecznie chcą nam coś pokazać, żona woła na obiad... W logicznych czasem zasłania się planszę, żeby nie można było zaplanować posunięć i w ten sposób oszukać zegar, co jest dobrym rozwiązaniem.

52

Odp: Alien Breed na XL?

W dawnych czasach była reguła, że zwykle na spację była pauza, ale niektóre gry nie miały takiej opcji, co bardzo mnie irytowało już w tamtych czasach. Moim zdaniem pauza w grach powinna faktycznie być zawsze - chyba że jest to gra, w której nie ucieka czas i są miejsca gdzie można się bezpiecznie zatrzymać i sobie po prostu stać.

Wyłączanie muzyki, to już opcja zależna od kontekstu - jak ma uzasadnienie i twórca chce dać taką możliwość, to może być, a jak nie ma muzyka związku z grą, tylko została dołożona żeby była i żeby gracz miał jej słuchać "bo tak", to ja bym w ogóle nie rozważał dawania możliwości wyłączenia muzyki, tylko bym po prostu tą muzykę z gry wywalił. Dlatego np. słusznie, że w Robbo nie ma muzyki - tam słychać efekty dźwiękowe spoza ekranu, co buduje klimat danej planety i tak jest super. W Misji i Fredzie muzyka nie powinna się znaleźć w ogóle, bo jest z czapki - pomimo, że muzyczki fajne, to do słuchania osobno, a nie do tych gier. Ale już np. w Lasermanii świetnie są muzyczki dopasowane do gry i nie wyobrażam sobie grać w Lasermanię bez tych muzyczek.

Ostatnio edytowany przez Mq (2023-06-08 14:33:07)

53

Odp: Alien Breed na XL?

A ja bym wnioskował o wydzielenie wątku z muzyką - jest ciekawy, ale nie wnosi nic do tematu. I tak, Alley Cat bez muzyki i efektów to by nie było to, a to klasyk nad klasykami, a nie jakieś nowoczesne fajerwerki :P

Sikor umarł...

54

Odp: Alien Breed na XL?

O. Można by wydzielić. Oczywiście po tym jak autorzy potwierdzą, że będzie możliwość wyłączenia muzy ;)

Alley Cat nie ma muzyki. AC ma świetne dżingle i efekty dźwiękowe (także w tle), nie ma tam ciągłego podkładu muzycznego jako takiego. Więc, nie bój się, AC nic nie grozi :P

55

Odp: Alien Breed na XL?

ccwrc napisał/a:

Alley Cat nie ma muzyki. AC ma świetne dżingle i efekty dźwiękowe (także w tle), nie ma tam ciągłego podkładu muzycznego jako takiego.

No, ja tą perkę podczas gry uważam za muzykę, ale świetnie tam pasuje ;)

Sikor umarł...

56

Odp: Alien Breed na XL?

Dokładnie tak jak Sikor mówi: perka w Alley Cat jest muzyką - i dokładnie jak mówi, warto wydzielić wątek, bo jest ciekawy, choć nie widzę perspektywicznie, żeby miał on do czegoś doprowadzić finalnie:-)