Temat: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

Tutaj znajduje się link do strony z ciekawym urządzonkiem, które konwertuje sygnał w standardzie VHS (15kHz) na VGA (31kHz). Urządzenie nie jest tanie (305zł), ale zawsze wychodzi to taniej niż 2 osobne monitory np. do Falcona. Poza tym z racji tego, że urządzenie obsługuje sygnał Compositive Video można do niego podłączyć np. małe Atari. Szukałem czegoś takiego i natknąłem się na to, więc postanowiłem się z Wami podzielić.

2

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

a nie lepiej zainwestowac w karte graficzna z Vivo ?  chyba taniej wyjdzie.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

3

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

lepiej zainwestowac w monitor Philips i przelacznik

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

a nie lepiej zainwestowac w karte graficzna z Vivo ?  chyba taniej wyjdzie.

Ale tutaj chodzi o ominiecie peceta, masz atari -> pudeleczko -> monitor VGA.
Tak wiec mysle ze to OK sprawa.

5

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

ciekawe jaka czestotliwosc odswierzania jest podawana na vga

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

ciekawe jaka jakosc obrazu. ja bym na nie liczyl na nic rewelacujnego.. takie rozwiazania juz byly, nie szokowaly, to przynajmniej nie jest "zbyt" drogie



ps i nie ma pilota ;)

7

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

ciekawe jaka czestotliwosc odswierzania jest podawana na vga

Sadze, ze taka sama jak w TV czyli 50Hz. Mozna oczy stracic....
Co do jakosci: mialem iedys cos podobnego, ale wykonywalo konwersje w druga strone (VGA->TV) i mialo jakosc okropna, przynajmniej 10x gorsza od typowego TV-OUTu w karcie graficznej.

8

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

a nie lepiej zainwestowac w karte graficzna z Vivo ?  chyba taniej wyjdzie.

Ale ja nie chcę pośrednictwa PC w podłączaniu np. Falcona albo małego Atari :P

Co do jakosci: mialem iedys cos podobnego, ale wykonywalo konwersje w druga strone (VGA->TV) i mialo jakosc okropna, przynajmniej 10x gorsza od typowego TV-OUTu w karcie graficznej.

Konwersja z VGA na TV zawsze będzie oznaczać utratę jakości - zmniejsza się częstotliwość i rozdzielczość, a więc żeby się to zmieściło, to musi się "urżnąć" część pikseli itp. Tutaj jest to sytuacja odwrotna.

lepiej zainwestowac w monitor Philips i przelacznik

Znajdź mi monitor Philipsa za rozsądną cenę, co obsłuży system PAL i zakresy standardu (S)VGA :P

9

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

Konwersja z VGA na TV zawsze będzie oznaczać utratę jakości - zmniejsza się częstotliwość i rozdzielczość, a więc żeby się to zmieściło, to musi się "urżnąć" część pikseli itp. Tutaj jest to sytuacja odwrotna.

No wiec konwersja w druga strone bedzie jeszcze gorzej wygladac, bo z gorszego na lepsze. :)

Znajdź mi monitor Philipsa za rozsądną cenę, co obsłuży system PAL i zakresy standardu (S)VGA

Tebe mial na mysli chyba Philipsa CM8822 czyli tego uwazanego w niektorych kregach ;) za najlepszy monit do Atari.

10

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

Lewis: ja bym to porównał w ten sposób - konwersja z VGA na PAL to jak konwersja obrazka  640*480 24-bit na HIP-a ;) A konwersja w drugą mańkę to wyświetlenie HIP-a na ekranie z parametrami 640*480 24 bit ;)

11

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

No wlasnie o tym mowie...

12

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

Owszem, ale ta konwersja chyba nie będzie idealna. W Composite Video masz sygnał wizji i synchronizacji puszczony po jednym drucie, rozdzielanie tego daje zwykle kiepskie efekty - to znaczy dużo gorsze niż gdyby na ten sam monitor puścić sygnały wizji i synchronizacji oddzielnie i nawet po konwersji. Całkiem możliwe, że ten konwerter jest jakości odpowiedniej dla systemu monitoringu, gdzie trzeba odróżnić, czy na ekranie jest złodziej, czy go nie ma, i czy jest grubym brunetem, czy chudym blondynem. Ale obawiam się, że w przypadku konwersji obrazu z Atari odróżnienie LOAD od SAVE może nastręczać trudności ...  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

niech ktos kupi i przetestuje, jak nie da wystarczajacych rezultatow mozna odeslac bez podania przyczyny (ustawa o swiadczeniu uslug i sprzedazy towarow droga elektroniczna - czy jakos tak - zapewnia taka mozliwosc)

to co zrzutujemy? :)

14

Odp: Problem dwóch monitorów czyli VHS V$ VGA...

W Composite Video masz sygnał wizji i synchronizacji puszczony po jednym drucie, rozdzielanie tego daje zwykle kiepskie efekty

Chyba, że taki konwerterek ma wejście na sygnał chroma/luma. Wtedy pewnie będzie lepiej.

[ Dodano: Pon Lut 14, 2005 00:39  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen: