1

Temat: XEP80 i obraz Atari

Jak zrobic przełącznik - o podlaczenie XEP80 i obrazu Atari ?

2

Odp: XEP80 i obraz Atari

Manual SW ?? - :D - najprościej byłoby wprowadzić syglał z XEP z potworem do kompa, dodać przełączniczek i podłączyć pod wyjście monitorowe. .. marzy mi się coś takiego - tyle, że przełączane programowo... ;- ale to już coś więcej - niż tylko przełączniczek.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: XEP80 i obraz Atari

Niestety tak , bo musiało by to działać jak genlock - czyli jedno źródło synchronizacji taktowałoby drugie. Wtedy można by było zrobić przenikanie obrazu lub przełączać antic - xep w trakcie pracy nawet kilka razy na ramkę ! . Nie patrzyłem na scematy ale wydaje mi się że jest to niestety nierealne (oczywiście mój pomysł)

4

Odp: XEP80 i obraz Atari

Szybkosc przesylu danych do XEPa zabija z miejsca taka idee (pare razy na ramke).

5

Odp: XEP80 i obraz Atari

Właśnie, czy ktoś mógłby sprawdzić, z jaką praktyczną szybkością (ilość znaków możliwa do przesłania/wyświetlenia na sekundę) działa XEP? Myślę, że program zbliżony do tego:

10 A=TIME
20 FOR C=1 to 10
30 FOR Y=0 TO 24:POSITION 0,Y:? "T U  J A K I S  T E K S T  O  W I E L K O S C I  7 9  Z N A K O W":NEXT Y
40 NEXT C
50 B=TIME
60 T=(B-A)/50:S=19750/T:? S

zapuszczony pod Turbo BASIC-em XL powinien być miarodajny (zakładam, że XEP wyświetla 80x25, jeśli nie, to trzeba poprawić).

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: XEP80 i obraz Atari

czytalem jakis czas temu na sieci o kolesiu, ktory przyspeszyl (znacznie) sterownik xep80, zdaje sie to ten sam, ktory podlaczyl ISA do atari - adresik wyecial z glowy

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: XEP80 i obraz Atari

szybkosc zadowalajaca, biorac pod uwage ze wylaczasz Antic i masz pelna moc CPU

zrodla handlera XEP80 dostepne w pakiecie z MADS http://g2f.atari8.info/mads katalog /examples/xep80

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: XEP80 i obraz Atari

a czy wiecie, że Quick ED przyspoesza podobnie XEP jak Antica ?? :D serio. Oglądałem na QE demka z pakietu "instalacyjnego" - i przyznam szczerze - zaskoczyło mnie to nieco.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: XEP80 i obraz Atari

więc tak (ale odgrzałem znowu posta) :) -
poprawka polegająca na dodaniu:

5 poke 82,0:cls
...
30 for y=0 to 23 ....itd

wynik:
s=1947.731755

no chyba, że podłączyć by XEP jakoś inaczej - niż przez Joy'a - inwazyjnie, ale tak, by połączenie było znacząco szybsze. No i oczywiście na nowo to oprogramować :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info