Temat: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

Jak w tytule. Mam dyskietkę z tym (z Second City też), ale gra się u mnie krzaczy. Do tej pory składałem to na procesor (mam 65c816), ale ostatnio zacząłem podejrzewać, że jednak mam zwaloną kopię. Mgliście mi się przypomina, że faktycznie kiedyś tej dyskietce przydarzył się mały wypadek ...

Niestety, w bazie plików AA tej gry nie ma, Google nic nie wie. Image dysku Mercenary zawierają walające się zapewne gdzieś po sieci archiwa z EmuXL, ale jak się łatwo domyślić, jest to zrzut z tej właśnie mojej dyskietki, która jest prawdopodobnie uszkodzona.

Help!

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … #Mercenary

sa trzy wersje nie wiem czy ktoras jest dobra bo nie mam joysticka ;)

3

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

Dzięki  :D W zamian służę informacją:

- wersja 3 to wersja kasetowa, tzw. fast 48k, w rzeczywistości lo-res (chodzi w gr. 7).
- wersja 1 to wersja całodyskowa, hi-res 64k (gr. 15).
- wersja 2 jest podobna do wersji nr 1, ale podczas ładowania nie wyświetla się czołówka (dziwne). Prawdopodobnie jest to wersja 64k przerabiana na kasetę.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

btw. przydalaby sie jakas instrukcja jak ukonczyc te gre i o co w niej chodzi. gdzie mozna (o ile mozna) cos takiego znalezc ?

5

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

http://membres.lycos.fr/vesta/

tu masz solucje i hinty do wszystkich wersji...

niewiele jest tak swietnych gier

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

wow ... dzieki ... tak w ogole, to czy istnieje na malucha druga czesc mercenary ?

7

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

było - "The Second City" - podobne, tylko jeszcze bardziej zakręcona mapka. Ale teraz to nie znajdę tego...

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

No przecież napisałem, że mam "Second City", więc istnieje. Z tym, że nie jest to oddzielny program, tylko taki jakby sejw ładowany do pierwszej wersji. Ale u mnie to nie działało dobrze, po jakimś czasie obiekty wektorowe zaczynały się krzaczyć i chyba nie tylko, w każdym razie gra się skończyć nie dawała. Dlatego w "AM" był opis tylko do pierwszej części  8)

[ Dodano: 23.02.2005 22:39:16 ]
PS. Solucje sux, największa frajda to rozgryźć tę grę samodzielnie. Siedziałem nad tym ze dwa tygodnie rysując mapki - te wydrukowane w "AM" później - a najciekawsze, że wiedząc, dokąd iść i co robić, grę się da ukończyć w 40 minut  :D

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

to zapodaj to "second city" plz - cedyn@wp.pl

10

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

Mercenary wraz z opisem widziałem  na stronie Leszka Zaciury -spróbuj,może ta działa poprawnie :D

11

Odp: Poszukuję gry Mercenary - Escape from Targ

to zapodaj to "second city" plz - cedyn@wp.pl

Może innym też się przyda.

KMK
? HEX$(6670358)