1

Temat: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

potrzebuje imaga dyskietki z dosem 2.0 lub 2.5 (ale takiej dystrybucyjnej, co ze stacja przychodzila). chodzi konkretnie o to, zeby miala tez na pokladzie ten AUTORUN.SYS, co pobiera handler z atari 850.

musze wykonac jeszcze jeden test zanim stwierdze, ze mam problem z atari 850: proba zaladowania handleru ze sparty (RS232.COM) konczy sie porazka z komunikatem 'failure to load handler' (czy cos takiego), a w tle slychac klasyczne 'pierdzenie' jakie dobywa sie gdy brak urzadzenia SIO.

testowalem na dwoch kablach, dwoch roznych atarkach, dwoch roznych spartach i dwoch roznych atari 850 - dalej sa szanse, ze 850'tki sa zdupczone, oczywiscie, ale wolalbym wyeliminowac jakis blad w sztuce, a wiem, ze z dosami 2.0/2.5 atari 850 funkcjonuje bez problemu (dogrzebalem sie gdzies w inwernecie, ze z drajwerami spartowymi ktos mial problem)...

--
= krap.pl =

2

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

Ja chyba mam DOS-a 2.5 razem z plikiem RS232.COM (bo to się tak chyba tam zowie). Ale niezbyt ci to pomoże, bo ten program ściąga tylko właściwy handler z 850. To samo zresztą robi RS232.COM w SpartaDOS X.

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

no wiem, ze to w zalozeniu ma tak dzialac, w manualu do sparty nawet napisano, ze do atari 850 ten rs232.com jest tez, ale chcialbym przetestowac jeszcze z dosami 2.0/2.5, zanim podnose lament. ;)

zastanawiam sie, czy ewentualnie country of origin tych interfejsow nie moze miec znaczenia - ta twoja 850'tka to byla z niemiec, czy hamerykanska?

--
= krap.pl =

4

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

Moja była odkupiona za jakieś śmieszne grosze z "Bajtka" - ale kraju pochodzenia nie znam.

Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak wszystkie były takie same: SIO zresztą nie jest wrażliwe na różnicę pomiędzy PAL a NTSC - to jest, jest różnica w szybkości transmisji, ale wszystkie urządzenia mają na to sporą tolerancję.

No i gdyby to była kwestia kłopotów z serialem, odgłos byłby inny niż takie zwykłe "pierdzenie". Ono świadczy, że urządzenia w ogóle nie ma (nie zgłasza się).

[ Dodano: 14.03.2005 13:51:22 ]
PS. Pomyliłem się, nie mam DOS-a 2.5 ze sterownikiem od RS-232. Ale ma ten sterownik QDOS, a jego kopia gdzieś się tu wala po forum.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

ech. mam juz od voy'a (dzieki) 2.0 i 2.5 i bede probowal jeszcze z tymi w domu. masz moze gdzies opis, jak atarka gada z 850 celem pobrania tego driweru? albo na przyklad sors drajweru?

(twoja sygnaturka przeczytana katem oka wyglala zupelnie jak (R: Handler) :)).

--
= krap.pl =

6

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

masz moze gdzies opis, jak atarka gada z 850 celem pobrania tego driweru? albo na przyklad sors drajweru?

Nie mam źródełek ani opisu. Poza tym, co widać gołym okiem (jak się DEMON.COM załaduje), że komputer zaczyna od wysłania komendy "?" na urządzenie SIO o kodzie $50, unit 1, i oczekuje odpowiedzi o wielkości 12 bajtów.

(twoja sygnaturka przeczytana katem oka wyglala zupelnie jak (R: Handler) :)).

Heh. Mi się kiedyś wydało, że lokal na Świętokrzyskiej ma szyld "BAD SEKTOR", po tym, jak pół dnia siedziałem nad odzyskaniem danych z jakiejś popsutej dyskietki. A to był "BAR HEKTOR" oczywiście.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

EHLO!

drac030 - piszesz, ze SIO jest nieczule na PAL/NTSC a Jiri Bernasek dostal XF-ke z USA i musial w niej wymienic ROM na europejski, bo nie dzialala u niego!!!

Dlaczego?

pozdrawiam,

pawel

http://www.5oft.pl/

8

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

Może ROM był walnięty?

TOMS 720 toleruje wartości AUDF3/4 z zakresu od 37 do 42, a z tego co pamiętam z moich eksperymentów, Atari 1050 miała dokładnie tak samo. Jest to z grubsza po 5% w każdą stronę od "standardowej" szybkości, i różnica PAL versus NTSC (ok. 1% jeśli nie mylę się w obliczeniach) mieści się w tym zakresie z wielkim zapasem.

A krap już 850 uruchomił :-)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: DOS 2.0 lub DOS 2.5 (atari 850 a sprawa polska)

ale tylko jedno. ;)

--
= krap.pl =