Temat: rozszerzenie 1MB do malucha

Pytanie do specjalistów od "bebechów" małej Atarki :) Planuję sobie wmontować 1MB ram-u na simmie (moje 130XE ma 4-bitowe kości), mam dwa schematy, ale nie jestem pewien które rozwiązanie jest lepsze i czy w ogóle któreś jest dobre ;) Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto może ma jedno z nich, lub zna się na rzeczy? Ciekawy jestem, jak się spisują z softem scenowym, czy mi "pójdzie Numen", itp ;> W ogóle jak to jest z 1088KB, bo wg artka lewiSa to wychodzi, że prawie nikt tego nie ma a schematy niby są. Jak macie jakieś inne dajcie znać :)
A schematy leżą tu(jeden pochodzi ze strony p. Jerzego Soboli):
http://tower.t16.ds.pwr.wroc.pl/~jacques/schematy/

2

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

1MB już parę osób na scenie małego Atari posiada - Numen pójdzie na tym bez najmniejszych problemów .... schematy widziałem tylko 1 (+ 2 tego typu rozszerzenia w akcji :

a) wersja na galu Satantronic LL2002
b) wersja Pasia

Niestety nie dysponuję dokumentacją żadnego z nich (tych co widziałem w akcji i wiem że na pewno są sprawne) ... może Pasiu niebawem pod namową paru osób udostępni swoje rozwiązanie, które niewątpliwie jest najbardziej dopracowanym rozszerzeniem do malucha ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

Piguła: a masz może kontakt mailowy do Pasia, żeby go poprosić? A może forum przegląda...

4

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

poszedł majlem :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

Dzienks :)

6

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

.... polecam rozwiązanie made by Pasiu; mam i nie narzekam ... w sumie jest to najbardziej OK dopała ram'u, którą do tej pory miałem. Do dnia dzisiejszego nie spotkałem się ze softem, który by na tym nie odpalił.
Do dyspozycji rzecz oczywizna pstryczek: 576kB(130XE)/64kB(Std)/1088kB.

... poza tym powiedzenie, że ma to jedynie "kilka" osób jest nieco nie stosowne ... Piguś, nie widziałeś, że tylko na ostatnim LL Pasiu zmącił kilka kompów?. ... o przepraszam ... PASIA STOŁÓKA.

Pinokio/Allegresse;-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

... a i jeszcze to, co mnie najbardziej zmiażdżyło ... 1MB/Atari XEGS .... i to oczywiście sprawka w/w osobnika

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

Pasia stolowka to najlepsza manufaktura do rozszerzen kompow jaka powstala!!! (zeby nie powiedziec, nie to co inni ;) Szkoda tylko, ze otwiera swoje podwoje tylko dwa razy do roku w Opalenicy - najblizsze otwarcie juz niedlugo w grudniu :) [choc chodza tez sluchy, ze za rok bedzie otwarcie w Ornecie] Ogolnie pojawia sie prawie jak kwiat paproci, tyle, ze na 3 dni :))))

9

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

Pasia stolowka to najlepsza manufaktura do rozszerzen kompow jaka powstala!!! (zeby nie powiedziec, nie to co inni ;) Szkoda tylko, ze otwiera swoje podwoje tylko dwa razy do roku w Opalenicy - najblizsze otwarcie juz niedlugo w grudniu :) [choc chodza tez sluchy, ze za rok bedzie otwarcie w Ornecie] Ogolnie pojawia sie prawie jak kwiat paproci, tyle, ze na 3 dni :))))

Vasco, jaki ty metaforyczny sie zrobiles ;-)

ps. oczywiscie intro lame#1 z lasta 98 na Twoich cdekach jest nadal spieprzone - kurde  - wskrzeszamy anty-vasco-bad-sectors-coalition -
Vasco robi bady nawet na ATR-ach ;-)

10

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

heh, to może na East Vasko puści nowy

VASCO BAD SECTOR WRITER może wersja 2.0? :twisted:  :twisted:

11

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

heh, to może na East Vasko puści nowy

VASCO BAD SECTOR WRITER może wersja 2.0? :twisted:  :twisted:

hehe - pamietasz ? Zrodlowka wersji 1.0 byla w realu .... ;-)
BTW: Vasco - dlaczego nie ma supportu technicznego via email  ;-)

12

Odp: rozszerzenie 1MB do malucha

W ogóle jak to jest z 1088KB, bo wg artka lewiSa to wychodzi, że prawie nikt tego nie ma a schematy niby są.

Gwoli scisłości chciałbym nadmienić, że ten artek powstał chyba w 1998/1999 roku.... Mało to aktualne, a i od Foxa "napisz se" /Tqa co jakis czas zbieram ochrzan, ze przypisuje mu jakies blizej nieokreslone podlaczenia monitorow do Atari...  :P  :P