1

Temat: 2.5" i SIO2IDE

Panowie, ma ktos jakies pojecie, jak podlaczyc bez przejsciowki twardziela 2.5 do SIO2IDE ? Potrzebna jest lista sygnalow na zlaczach 2.5 i 3.5.

A wogole to i tak gro userow podlacza dyski 2.5 wiec moze by tak opracowac alternatywna wersje SIO2IDE specjalnie dla dyskow 2.5 ?

Help bo nie chce placic kupe $$$ za niepotrzebna przejsciowke :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: 2.5" i SIO2IDE

Panowie, ma ktos jakies pojecie, jak podlaczyc bez przejsciowki twardziela 2.5 do SIO2IDE ? Potrzebna jest lista sygnalow na zlaczach 2.5 i 3.5.

A wogole to i tak gro userow podlacza dyski 2.5 wiec moze by tak opracowac alternatywna wersje SIO2IDE specjalnie dla dyskow 2.5 ?

Help bo nie chce placic kupe $$$ za niepotrzebna przejsciowke :)

a moze dorobic do SIO2PC zlacze dla kart Compact Flash (sa kompatybilne z IDE)?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: 2.5" i SIO2IDE

Rozpiska IDE jest u mnie na stronie http://www.atari.cuprum.com.pl/hwb/menu … Harddrives

4

Odp: 2.5" i SIO2IDE

no to teraz niech mi ktoś jeszcze poda wyprowadzenia dla dysku 2.5 cala i zdzieram 29.99 zeta za przejściówke od Delyego hehe :twisted:  :twisted:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: 2.5" i SIO2IDE

No przeciez jest na stronie. A dokladnie to jest to http://www.atari.cuprum.com.pl/hwb/co_A … ernal.html

6

Odp: 2.5" i SIO2IDE

:lol:  :lol:  :lol:

29,99 to ci nie dam bo gotowa przejsciowka bez sanek podobno w wawie kosztuje 15,00  :twisted:

A tak na powaznie to widze ze wystarczy nabyc droga kupna wtyczki 2,5" i 3,5" i problemow nie budziet

A poza tym to nas nie dogoniat :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: 2.5" i SIO2IDE

NIestety zakup gniazd luzem do małych dysków u nas jest niewykonalny więc pogadałem z chłopakami od nas z serwisu i mam kilka z odzysku z notebooków. Problem jedynie w tym żeby je wylutować z płytki co przy odpowiednim odsysaczu cyny jest stosunkowo proste.
Moim zdaniem najlepsza była by druga wersja płytki SIO2IDE z nadrukiem odpowiadającym "małemu" gniazdu .Dysk byłby montowany jak w notebookach czyli prosto do płytki a nie poprzez pasek .
Zysk byłby z tego taki że odpadał by zakup przejściówki ( w Bielsku dostępna tylko czasami w jednym sklepie w cenie ok 40zł !!! ), pasek IDE stał by się zbędny i jednocześnie zwolniło by sie miejsce w obudowie kompa.

8

Odp: 2.5" i SIO2IDE

chyba się wyprowadzam z mojego padołu - u mnie przejściówka w sklepie wraz z sankami którymi będe mógł sobie D.. podetrzeć kosztuje 50zeta netto ...... nic tylko uderzać na Allegro tam przynajmniej zapłace 37 wraz z wysyłką ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: 2.5" i SIO2IDE

29,99 to ci nie dam bo gotowa przejsciowka bez sanek podobno w wawie kosztuje 15,00  :twisted:

no to kto mi kupi i przyśle - kasę mogę puścić na konto !!!

A tak na powaznie to widze ze wystarczy nabyc droga kupna wtyczki 2,5" i 3,5" i problemow nie budziet piny

no nie dokońca same wtyczki bo widze że piny 1-40 w obu przypadkach to te same sygnały ale przy 2.5 masz jeszcze dodatkowe 4 piny na dwóch +5VDC, na jednym masa (co łatwo się da załatwić) i jeden o oznaczeniu TYPE na który zapewne także należy podać mase (chyba !) - a delikatnie mówiąc na chciałbym eksperymentować z dyskiem i sio2ide - może ktoś ma schemat takiej przejściówki to znacznie ułatwiło by zabawe i rozwiało wszystkie wątpliwości ...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: 2.5" i SIO2IDE

Pecuś twierdzi, ze widzial na gieudzie przejsciowki łidałt sanki za 15 PLN, trzeba mu powiedziec zeby kupil, jedna dla mnie - druga dla ciebie i problem z bani.

Pecusiu, czytasz to ? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: 2.5" i SIO2IDE

zaraz do niego majlne w tej kwestii

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: 2.5" i SIO2IDE

Witam zebranych! (Czy kogoś jeszcze ten temat interesuje?)
Mam swoje 3 grosze odnośnie przelotek z 2,5" na 3,5".
Ja swoją zakupilem w www.efunzine.com za 15,00 - nie bierzcie
tego za reklame tej stronki - żaden ze mnie naganiacz :D

13

Odp: 2.5" i SIO2IDE

dobrze wiedziec (na przyszłość) - ja swoją dorwałem za 10zł zrobioną na zwykłym kabelku ide no tyle tylko że napięcie musiałem sam dopiąć do
dysku... ale to już było prościutkie .... hehe a poza tym do dzisiaj pamiętam wyraz twarzy Deley'ego jak po zamontowaniu sio2ide zalożeniu (oryginalnej przelotki) jego 2.5 calowy dysk w ogóle nie startował ....

ps. później okazało się że nie było przejscia przy pinach zasilających :)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim