26

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

jsr $c642

Bosz, wystarczy, że mnie chwilę nie ma, i już się rozpusta pleni  :twisted: Dobrze, że Lizard czuwa  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

Taaaa... Engine jak engine, fakt ze niezly ale ja ostatnio znalazlem mape jaka robilem 15 lat temu do gierki Pirce of Magic - taka mniej wiecej kartka A3 maczkiem, a nie rozwazalem za duzo zagadek  I co ciekawe, zdaje sie ze prawie wszedzie byla grafika!

Ja miałem *kilka* kartek A3 maczkiem i jeszcze końca nie było widać. Fakt, wszędzie była grafika, wprawdzie rysowana i wypełniana wektorowo, ale i tak podziwiam, że to się mieściło. W grze nie działał zapis/odczyt więc nie wyłączałem atarki przez jakieś 3 miechy, a grałem non-stop! Gdyby mi się nie powiesiła, to może bym skończył (za następne 3 miechy).

A engine mieli nieziemski: napisali sobie bodaj własny język do tworzenia tekstówek. Bardzo portowalny: widziałe, Price of Magik na Amstrada - identyko (na pewno jeszcze na Spectrum było).

28

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

na ftp ponizej masz (trzeba poszperac) zrodla gier tekstowych


a tu masz solucje do pice of magic

ftp://ftp.gmd.de/if-archive/level9/hint … /price.sol

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

29

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

Fak, dlugosc solutiona robi wrazenie! W PoM nie podobaly mi sie tylko walki. Dla mnie to zawsze bylo jakies chore pisac kilkanascie razy z rzedu attack monster with knife... I tak az do skutku.

A propos. Mam sliczne wydanie pudelkowe gry Level 9 pt. Lancelot, tyle ze na... ZX Spectrum ;) Na 3 kasetach! Jakby ktos sie chcial wymienic za jakas gre na Atari to chetnie.

Co do jezyka... Probowalem przegryzac sie kilka lat temu chyba przez 3 rozne najpopularniejsze obecnie standardy IF ale nie dalem rady. Odpuscilem sobie ostatecznie jak wyszlo mi, ze ni cholery nie da ich sie dostosowac do jezyka polskiego.
W tej chwili, jak zaczalem robic proby, coraz wyrazniej rysuje mi sie wizja programu pod Winde, ktory bedzie pozwalal bezbolesnie kodowac scenariusz i tworzyl z tego dane wyjsciowe w formacie jaki rozumie engine na Atari. Klepac tego recznie, obliczac dlugosci, adresy, indexy, chyba przy duzym scenariuszu juz mi sie nie bedzie chcialo. To troche tak jakby recznie asemblowac kod do kodu 16-tkowego. Mozna, ale po co...

30

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

gry adventure zawsze byly krossdevelopowane na wiekszych platformach. Wlasnie z tego powodu wiec nie widze - poza ideologicznym - sensu pisania tego na atari. Endzin - owszem, kod scenariusza - nie dasz rady :)

31

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

To znow ja.
Poczynilem znaczne postepy kodujac caly tydzien wieczorami. Mam gotowy prosty interfejs i prawie caly engine w podstawwej wersji + format danych. Czyli zasadniczo grac juz mozna ;)
Tyle ze proste wyrzucanie na konsole tekstow daje przykry efekt przecinania wyrazow w pol na koncu linii. Wiem jak to wyeliminowac ale nie moge znalezc komorki ktora mowilaby mi jak szeroki w znakach jest ekran, a chcialbym zeby gra dzialala poprawnie na 80-klumnowych ekaranach (a wlasciwie na dowolnych tekstowych).
Druga sprawa - chcialem spojrzec na te procke Lizarda ale nigdzie w sieci nie ma Syzygy 6 :(((
Nawet na stronie domowej Syzygy. Podrzuci ktos linka?
Dzieki.

32

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

Podaj maila to podesle.

33

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

www.atari8.info/stuff/syzygy6.zip Tamoż wszelkie inne.
U Azbesta nie ma? musi być - w zestawie CD Atari Forever.

34

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

komorka 82 - lewy margines (min. 0)
komorka 83 - prawy margines (max. 39)

35

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

hehe, mialem pisac dokladnie to samo co pszedpiśca...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

36

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

Dziekowac, dziekowac... Juz wiem wszystko. Koduje dalej.
PS. Wczytalem sie dokladnie w engine Level 9. Faktycznie klasa. Polecenia takiej jak:
"wez wszsytko oprocz klucza", "Obejrzyj miecz i wez go" albo "Zaczekaj, az przyjdzie Smok" sa dla mnie na razie nieosiagalne... Ale ja dopiero zaczynam ;)

37

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

Trening czyni mistrza, przyjdzie czas, to i polecenie typu: "Nie bierz miecza, tylko poczekaj, aż smok sam do niego kucnie" nie będzie Ci obce. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

38

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

ROTFL
Nosty: no i slynne: "poproś nietoperza o oddanie koła".

39

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

miker napisał/a:

"Nie bierz miecza, tylko poczekaj, aż smok sam do niego kucnie"

umarłem! ;))

--
= krap.pl =

40

Odp: Jak w ASM pisac przez konsole na ekran?

Lekki offtopic, ale musze się zapytać :)

Pin napisał/a:

jeśli chodzi o kursy - "piszemy demo"; to kolega Tomek Bielak ma się dobrze, lecz niestety z braku czasu Atarka mu zalega w szafie...

Eeee, że tak zapytam, chodzi o "Spekola" :) (tego z "Elbudu") bo widzę, że Kraków na linii :) ? Dalej się bawi Atari ? Ja właśnie dopiero co trafiłem na ten serwis o Atarif przypadkowo zupełnie, grzebiąc w sieci i tak z ciekawości postanowiłem sprawdzić czy jacyś znajomi dawni tu są.

---==<<Sc0rpi0>>==---