1

Temat: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

mamy moze cos porecznego, co dziala ze sparta? bo straszny mi sie na dysku robi chlew...

--
= krap.pl =

2

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

tak. FLASHBAK. jedyne kopie programu mam ja, Lizard i chyba Draco. :) Przed kopiowaniem należy sprawdzić HDD, czy raczej kopiowane partycje, czy nie zawierają błędów - czyli np. CLEANUP, później kopiowanie - jednakże z czego pamiętam program nie kopiuje plików ukrytych (np :) atr +h tralala.Luj). Wieczorem wystawie - jak rozpakuje torbe borbe po Chwaście.

na temat tego programu była wzmianka w instrukcji do SDX - a program przypadkiem został odzyskany przez Lizarda z uje-tentego dyskietki.

Ostatnio edytowany przez Pin (2005-08-04 17:14:11)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

dzieki. i poprosze. :)

--
= krap.pl =

4

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

Ja tez mam, ale nie dam, bo jeszcze sie nie podlaczylem po Quascie ;)

5

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

kurde - Krap; wstrzymaj do końca weekendu, bo mam kompletny burdel w klamotach i kabel to mi chyba pies zjadł :) - a tak przy okazji - Epij niedawno zrobił coś, co przynajmniej po części umożliwia zgranie KMK na grzyba - tam opcjonalnie moszna zrobić ład z nieładu (podłączenie bezpośrednio dysku KMK do grzyba, plug Pajero wincmd i takie tam), tyle, że proces ten nie jest dwustronny, więc uporządkowane ateery moszna conajwyżej przewalić na Atare poprzez sio. Niestety nie jest to najszybsza metoda jak wiadomo...

Krap - albo Atari Commander (1.6) - przyznam; jak dla mnie dość skuteczne narzędzie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

A Atari Commander potrafi cale drzewa operowac? :)

7

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

no co Ty Mikey, to za trudne do realizacji, dlatego tak malo programow potrafi przerzucac cale drzewa katalogow

p.s.
ostatnio  w Atari Commanderze probowalem dodac przesuwanie wskaznika zaznaczonego elementu, po tym jak nacisniemy SPACE, no i nie udalo sie, kurde skomplikowany program, tak ze trzeba wgryzc sie w niego na nowo

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

Bajzel masz w kodzie, a nie program skomplikowany :P

A Flashbackowi ufać nie można, bo nie kopiuje ścierwo wszystkich podkatalogów, lecz potrafi się na jakimś zatrzymać i uznawszy, że to koniec, przechodzi do następnego równorzędnego katalogu. Taki backup może być źródłem poważnych rozczarowań. Może ma to coś wspólnego z faktem, że SpartaDOS X nieprawidłowo ustawia atrybuty niektórych podkatalogów (zostawia ustawiony bit "open", o ile pamiętam).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-08-10 17:38:45)

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

tebe napisał/a:

ostatnio  w Atari Commanderze probowalem dodac przesuwanie wskaznika zaznaczonego elementu, po tym jak nacisniemy SPACE, no i nie udalo sie, kurde skomplikowany program, tak ze trzeba wgryzc sie w niego na nowo

lepiej dodaj FREE SECTORS - bo sie pojebać moszna :) - najlepiej w hexach na 4 cyfry - to conajmniej. Poza tym; jest bug przy odczycie katalogu dysku, którego formatu nie da się rozpoznać (od strony dosa) - sprawdze; to napisze tu dokładnie w jakich warunkach sytuacja ma miejsce. W każdym razie AC 1.6

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

Pin napisał/a:

Epij niedawno zrobił coś, co przynajmniej po części umożliwia zgranie KMK na grzyba (...)

Nie znam się na kodowaniu, ale przenoszenie stuffu HDD KMK<->HDD grzyb można chyba zrobić w inny sposób. :)  Tutaj jest fajna stronka z pluginami pod Total Commandera - łatwo można dodać plugin do rozpakowywania np. plików .ARC itp. itd. :) W Totalu jest tak, że są 4 rodzaje wtyczek: archiwizery, systemy plików, listery i pluginy od pokazywania zawartości plików (np. bazy danych). Jako że na stronce są też docki  o pisaniu pluginów filesystemów, to chyba raczej dałoby się takie coś wrajtnąć ;)...

Pluginy filesystemów działają super - np. taki od NTFS pozwala na tworzenie plikopartycji, usuwanie fizycznych i chyba też tworzenie... Byłby dostępny w "Otoczeniu sieciowym" koło literek napędów. Tak sobie myślę, że fajnie wyglądałby taki plugin do KMK/IDEa - klika się na "Otoczeniu...", wyświetlają się znalezione napędy z partycjami KMK/IDEa, potem wskazuje się jeden z nich i pokazuje spis partycji atarowskich; wystarczy taką zaznaczyć i F5 :D... Leci jako .ATR. Ciut niżej pod partycjami opcje do tworzenia partycji, kasowania ich. W drugą stronę (przy kopiowaniu .ATR-a na dysk KMK) plugin pytałby o nr nanoszonej partycji i z głowy :) :cool:.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

no, pomysl niezgorszy, owszem, ale ja to bym chcial na atari se moc porzadek robic, bez koniecznosci wypruwania CF'a, wpinania do grzybiny, porzadkowania na niej i abarot do atarki. wiem, "napisz se". ;)

a do transferowania partycji KMK w kierunku grzyba mozna z powodzeniem uzywac dracowego HDSC (i robie to, oczywiscie - tylko jako, ze idzie po SIO, proces nalezy nastawiac w baczu na noc, ale bacz saport tez jest, wiec jest i radosc).

--
= krap.pl =

12

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

Pytałem przecież, czy dać DOS mode (transfer tylko zajętych sektorów), ale nie było zainteresowania :P

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

ja nie narzekam, bo nawet w dos modzie i tak by trwalo dlugo - wole puscic na noc jak sie klade.
a jak kopiuje wszystkie sektory, to nawet lepszy backup z tego wychodzi, wiec ja sie tak bardzo nie interesuje akurat ta funkcjonalnoscia. jestem zadowolonym uzytkownikiem.

--
= krap.pl =

14

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

Opracowałem sobie automat (w formie biblioteki procedur w asmie), który rekursywnie skanuje drzewo podkatalogów SpartaDOS-u. W związku z tym postulowane narzędzie niedługo powstanie, mam nadzieję, bo i mnie krew zalewa z braku rekursywnego COPY oraz MOVE.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

http://drac030.krap.pl/cp.arc

Na razie to nie jest narzędzie do przenoszenia (= move), a tylko do kopiowania całych drzew podkatalogów. Składnia:

cp -r source> dest>
cp -r source>*.src dest>
cp -r source dest>

W przykładzie pierwszym kopiuje katalog "source" wraz z wszystkim w środku. Przykład drugi to kopiowanie tylko plików z rozszerzeniem *.src (oraz zawierających je katalogów). Przykład trzeci: kopiowanie pliku o nazwie "source". Nie ma to co prawda wielkiego sensu, ale warto wiedzieć, że specyfikacje katalogów muszą się kończyć na ">" (albo na "\"), co zapobiega marudzeniu mi potem, że nie działa. Jak nie działa, jak działa :P

Skrócone info o dostępnych opcjach dostaje się po wpisaniu komendy bez parametrów. Poza tym wszystko działa - a raczej powinno - jak zwykłe COPY z command.com SpartaDOS X. Przełącznik "/a" musi być doczepiony do drugiego argumentu, bez spacji.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-10-25 18:32:05)

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

drac030 napisał/a:

kopiowanie pliku o nazwie "source". Nie ma to co prawda wielkiego sensu, ale warto wiedzieć, że specyfikacje katalogów muszą się kończyć na ">" (albo na "\"), co zapobiega marudzeniu mi potem, że nie działa.

No to ja pomarudzę. :P Nie lepiej sprawdzać, czym jest parametr (plik/katalog) pobajcie statusu, a nie ostatnim znaku? No i jeszcze -r mogłoby być niepotrzebne, po stwierdzeniu, że źródło jest katalogiem. I jeszcze na koniec pytanie: a co z czymś takim?

cp src1 src2 src3 ... dst
Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: narzedzie do przenoszenia drzew katalogow

Lizard napisał/a:

Nie lepiej sprawdzać, czym jest parametr (plik/katalog) pobajcie statusu, a nie ostatnim znaku?

Nie lepiej, bo pod SpartaDOS-em możesz mieć w jednym katalogu plik i podkatalog o takich samych nazwach. Gdyby brać nazwę pliku i odczytywać status, program różnie by działał w zależności od tego, co napotkałby pierwsze. A funkcji stat(), która działałaby na mózgu użytkownika odczytując jego intencje, jeszcze nie wynaleziono :P

I jeszcze na koniec pytanie: a co z czymś takim?

cp src1 src2 src3 ... dst

Taki program jest w Szwecji, pod tym adresem: http://www.napisz.se :)

A tak serio, to nie chce mi się na razie nic tam psuć. Tak dobrze działa :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-10-27 02:53:16)

KMK
? HEX$(6670358)