Temat: Ciekawe co wy na to ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62216257

Z tego co wiem to nie są wymagane żadne przeróbki. Ale mogę się mylić.

Odp: Ciekawe co wy na to ?

w dawnych czasach jak u nas byla bida , ladowalem do motorynki olej kuchenny
i ladnie pachnialo w dzielnicy pieczonymi nalesnikami :)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

3

Odp: Ciekawe co wy na to ?

Wlasnie tez dzisiaj znajomy wpadl na ta aukcje.
Teoretycznie rzecz biorac przerobka jest mozliwa... chociaz nie wiem jak nowe auta z superhiper technologicznymi nowinkami w silniku diesla
Tylko nasuwa sie pytanie: co zrobisz jak ci w pewnym momencie zabraknie paliwa? Stacje benzynowe sa otwarte 24/7... co innego ze spozywczymi :)
poza tym.. jak nie kupisz w hurcie tylko w normalnym sklepie to wiele nie zaoszczedzisz

4

Odp: Ciekawe co wy na to ?

No i może się okazać, że to niszczy silnik i trzeba kupować nowy trzy razy częściej niż gdyby się jeździło na oleju napędowym. W takim układzie kalkuluje się to tylko jednej osobie - sprzedawcy płytek :)

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Ciekawe co wy na to ?

a była afera w bodajże anglii - silnikowo; wszystko było względnie ok, tyle że za pojazdem zapierdalało smażonymi frytkami - serio. Fetor był na tyle zajebisty, że stał się uciążliwy dla otoczenia. Zwróćcie jednakże uwage na coś innego. LOL - a chodzi o:

E-mail b.frasunek@op.pl

FRASUNEK za mejla!!

Ostatnio edytowany przez Pin (2005-09-01 22:19:40)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Ciekawe co wy na to ?

No i przede wszystkim grafa na dole:

http://img08.allegro.pl/photos/oryginal/62/6221/622162/62216257

Niedlugo bedzie z dodatkiem: OSZALAŁEM@@@@@@@@!!!!!!!!!!!1111 BCM!!!!11 :D

7

Odp: Ciekawe co wy na to ?

yy ale czy na tym paliwu masz kopa jak na zwyklym - bo o ile klasycznie gazik do zwyklych roudow jest ok, tak przywalic tym mocy to ine ma jak. ciekawe jak tutaj :-P

co dziwne, nie mam i tak prawka no time ;o-)

8

Odp: Ciekawe co wy na to ?

W stanach jest koleś który leje olej roślinny do swojego starego golfa. Ma go oblepiony trawą (ale sztuczną) żeby zwrócić uwagę na czym jeździ. Twierdzi że nie ma problemów. Dostaje olej, który jest odpadem z produkcji chipsów. Jest o nim wzmianka (i zdjęcie jego auta) w sierpniowym National Geographic. Podobno Diesel swój pierwszy silnik napędzał olejem roślinnym, ale potem wyszło że ropa jest tańsza :).
Jeżeli by się okazało że to co facet pisze (i inni też) jest prawdą, no to mamy fajną (i chyba lepszą) alternatywę dla beznyniaków na gaz.
A co do "pałeru" to w dieselach zawsze można to nadrobić sprężarką :D.

9

Odp: Ciekawe co wy na to ?

-jak ktoś ogląda Tvn turbo to polecam "Top Gear" stare volvo  740 diesel , kolesie uwodownili że w aucie nie ma ani grama ropy ( nie wiem czy ktoś z was bawił się później w odpowietrzanie itd... ) nalali przetworzonego
oleju z frytek oraz na ok. 20 litrów dolewali jakieś 100ml denaturatu .
Auto jeździło i w wyścigu z 2gi takim samym wygrało .

Szkoda że nie wzieli obydwu aut na hamownię ( przed nalaniem oleju z frytek i po ).

Od siebie dodam że jak ktoś najele oleju z frytek do baku a w aucie w którym będzie silnik VAG np. 1.9 tdi 150 kuuni ( arl ) to może szykować conajmniej 10k pln na jego remont...
Tyczy to się to też hdi, cdi itd..

Takie zabawy można uskuteczniacz z polonezem 1.9d ..
Diesel musi być naprawdę stary - 0 elektroniki ....

Nawet nie chce mi się pisać o tym że ropa smaruje pompo wtryskiwacze czy takie tam...

Ostatnio edytowany przez AS... (2005-09-02 18:47:15)

10

Odp: Ciekawe co wy na to ?

Sprawa już dość stara. Parę lat temu znalazłem stronę człowieka w niemczech, który przerobił swojego Peugeota na rzepak. Zastosował chyba 3 podgrzewacze przepływowe i na beczkę oleju dolewał wzbogacacz oleju napędowego, żeby dysze od rzepaku się nie zatykały.

A z nowości to polecam http://www.elsbett.com/engl/index.htm i http://journeytoforever.org/biodiesel_svo.html ;-)

Gdyby producenci samochodów nie byli w zmowie z kartelem roponaftowym to polska byłaby potentatem paliwa rzepakowego. Mozna by jeździć tanio i ekologicznie już od wielu wielu lat. Rolnicy by zarobili, powietrze byłoby czyściejsze i byśmy szybko arabusów wykończyli niekupując ropy... no ale komus zależy żeby tak nie było neistety... :-(

11

Odp: Ciekawe co wy na to ?

wyemitowany dwutlenek węgla zostanie pochłonięty przez rośliny użyte do produkcji oleju w następnym sezonie

:lol:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Ciekawe co wy na to ?

Tak, dwutlenek węgla. A co z wyemitowanym węglem, tj. sadzą? Zostanie pochłonięty przez ziemię i wykopany z kopalni w następnym sezonie?

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: Ciekawe co wy na to ?

Na oleju rzepakowym jezdza autobusy bodajrze w Poznaniu (albo byla ich tylko probna partia) no i podobno nie bylo klopotu.
A jak bylo za komuny. Starsi kumple jak jezdzili Junakami to lali do bakow rozpuszczalink (no bo towar by nie reglamentowany) no i maszyny chodzily :)

14

Odp: Ciekawe co wy na to ?

Ze swojego doświadczenia , a bawiłem się kiedyś w rajdy amatorskie (tzw. KJS-y) to laliśmy do poczciwego Poloneza benzynę z metanoem (ponoć lepszy byłby etanol ale akcyza) i chodził wystarczająco dobrze, na Nitro trochę dzwonił (chyba za mała liczba oktanowa) ale szedł całkiem nieźle, próbowałem z naftą ale niestety słabo ... Co do ciekawostek to kiedyś mój kumpel mówił że Polonezy rajdowe za komuny jeździły na czystym spirytusie , ponoć dawał kopa strasznie.
Swoją drogą wyprodukowanie przemysłowego litra spirytusu kosztuje ok 1-2 zł więc jest alternatywa dla benzyny. No ale że kij ma dwa końce to spirytus miesza się z wodą więc to co tankowalibyśmy na stacjach to lepiej nie mówić .... Problem dotyczy również biopaliw na bazie benzynki.

15

Odp: Ciekawe co wy na to ?

Tu jest co nieco na ten temat:
http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki … iesel.html