Temat: MacNavigator

Jest to niedokończony projekt, który publikuję w takiej postaci, w jakiej jest - postanowiłem totalnie zmienić koncepcję programu, co praktycznie oznacza pisanie go od nowa ;)

Jest to nakładka DUP.SYS pod MyDOS-a, pisana z myślą o KMK/JŻ IDE, zarządzana w stylu NC. Klawiszologia praktycznie identyczna jak w TomsNavigatorze, nowatorskim rozwiązaniem jest opcja uruchamiania plików , które nie uruchamiają się z DOS-em - wystarczy uruchomić program kombinacją klawiszy Shift + Return i program będzie odpalany sektrorowo, przy czystej pamięci, z czego sam loader zajmie jedynie pamięć $700-$880 (z czego 256 na bufor sektora ;>) - z tym, że opcja ta działa poprawnie tylko na dyskach w organizacji MyDOS-a !

Jak wspomniałem wcześniej, zmieniłem koncepcję odnośnie tego programu, dlatego wypuszczam go w tej formie i radzę sobie darować wszelkie propozycje zmian, bo i tak nie będę programu w tej formie rozwijał ;)
Oczywiście nie działają wszystkie opcje, ale można kopiować, kasować i przenosić (co jest nowością w tego typu sofcie na Atari 8-bit), oraz można na przykład wybrać, czy te operacje mają być wykonywane przy włączonym czy wyłączonym ekranie.

2

Odp: MacNavigator

a jaka jest Twoja nowa koncepcja, jesli to nie tajemnica ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: MacNavigator

z designem Proffesional Copy by FOX ?? - jestem za (o ile supportowanie formatu MyDOS'a ma jeszcze sens  :) ).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: MacNavigator

TeBe: przede wszystkim chodzi o bardziej modularną konstrukcję programu oraz opcje dotyczące KMK/JŻ IDE. Po prostu jestem niezadowolony z pewnych rozwiązań w tej wersji, chcę to zrobić jeszcze raz, lepiej, inaczej etc.

Pin: jedynym DOS-em którym dysponuję, a który daje mi możliwość współpracy z KMK/JŻ IDE jest  MyDOS. Jak się pojawi godny następca i będę go miał, to będę pisał pod niego ;P Na razie jedynym ograniczeniem tego DOS-a, jakie odczuwam jest 16-bitowy adres sektora, więc np. Sparta nie zaoferuje mi tutaj nic więcej.

A co do designu - każdy program użytkowy, który piszę, to piszę dla siebie, no ale z racji tego, że nie robię tego dla profitów, to nie mam nic przeciwko, żeby ktoś inny go używał, ale jak komuś coś nie odpowiada w moim sofcie, to nikt nie musi z niego korzystać :P Robię to co robię, a jak się komuś nie podoba to niech nie używa, albo sam zrobi po swojemu :P

5

Odp: MacNavigator

Nie żebym nieumiał angielskiego ale czy wysztko musi być w tym języku ? Mogłeś zrobic wersje polską ale jak angielski to trudno.

6

Odp: MacNavigator

SQT wersja angielska dociera do wiekszej liczby osob, kapujesz ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: MacNavigator

TeBe dobrze gada, dać mu wódki/piwa/mleka/coca-coli (niepotrzebne skreślić, nie znam gustów TeBe)

SQT: wbrew pozorom małe Atari to nie tylko Polska :P Zresztą, jak Ci brakuje polskich napisów, to weź jakiś edytor heksadecymalny/monitor dyskowy etc. i przerób napisy na polskie ;) To jest wolne oprogramowanie i napewno nie będę za to Ciebie po sądach ścigał ;)

8

Odp: MacNavigator

Tak kapuje kapuje :)

9

Odp: MacNavigator

Sparta nie zaoferuje mi tutaj nic więcej.

Sparta oferuje ci znacznie lepszy filesystem - przy okazji w zasadzie pozbawiony błędów formatu AtariDOS - o czym na forum już nie raz była mowa. Choć i tak Mac - SDX nie masz. Ale nie mówię nie - i jeśli program będzie uruchamiał to, co normalnie pali pod MyDOS'em - to pewnie znajdzie się dla niego właściwe zastosowanie; zostawiłem sobie jedną partycje ze wspomnianym delikwentem (MyDOSEM)  :twisted:  :twisted: .. choć awaryjność działania MyDOS'a na formacie 16MB daje o sobie niestety znać..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: MacNavigator

Sparta nie zaoferuje mi tutaj nic więcej.

Sparta oferuje ci znacznie lepszy filesystem

Wyrwałeś z kontekstu lub/i nie zrozumiałeś - pisałem o 16-bitowej adresacji sektorów.

awaryjność działania MyDOS'a na formacie 16MB daje o sobie niestety znać..

jaka awaryjność ? Od lat korzystam z MyDOS-a z dyskami 16MB (SIO2PC, a od kilku miesięcy KMK JŻ/IDE) i jakoś nie dostrzegłem takowej awaryjności - może masz wirusa ? ;)

11

Odp: MacNavigator

Od lat korzystam z MyDOS-a z dyskami 16MB


to przeleć owy dysk programem VTOCFIX.COM, a że tak zapytam - jak często "używasz" tego 16MB *.atr (w sensie operacji R/W) ?? - ostatnio pomimo braku problemów sprzętowych, oraz wyraźnej przyczyny posiekało mi katalog główny - a różne błędy;- eliminowane najczęsciej wspomnianym softem co jakiś czas dawały o sobie znać. Pomijając już reszte zagadnień formatu AtariDos. OK - Mac;- ale i tak wiem, że nie o to w tym wszystkim chodzi - nie każdy ma SDX itd.

Wirusa ?? :) - chyba tego z Pentagramu.  :twisted:   :twisted:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: MacNavigator

O! To by już było jasne, gdzie on teraz jest (...)
Bo się coś nawet nieodzywał, a tu ci on  u Pinka se przesiaduje  :lol:

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

13

Odp: MacNavigator

Skąd mogę pobrać MacNavigatora?