26

Odp: Nowe archiwum ASMA

To moze jeszcze kilka uwag:

PG kilkakrotnie mowil, ze bylyby czestsze uaktualnienia, gdyby ludziska czesciej i wiecej mu podsylali msx'ow (on ma takie zalozenia, ze wypuszcza pakiet kilkudziesieciu sztuk, nie bawi sie w detale... ;P)

Nie wszyscy atarowscy muzycy sa ze sceny, co wiecej, nie kazdy mial jakis nick (pseudo) - jesliby wiec ukladac od nowa, to co bedzie w takich przypadkach??? ;)   :rolleyes:

Sporo muzyczek jest juz w archiwum, ale fakt, ze wciaz jest troche "na wolnosci" - polecam wyrypanie na SAP tworczosci GATEKEEPERa z Holandii (tworzyl swietne muzyczki z samplami)... :)

27

Odp: Nowe archiwum ASMA

22:06 -!- PG [~chatzilla@213.226.211.15] has joined #Atari8
22:06 -!- mode/#atari8 [+l 20] by macgyver
22:06 < PG> hi
22:06 <@mikey-> hi PG
22:06 <@mikey-> rumour has it you're discontinuing ASMA
22:06 <@mikey-> is it true?
22:07 < PG> nope
22:07 < PG> I'm just working on another update
22:08 < PG> the problem with asma is that it takes a lot of time to collect 
            enough tunes for update
22:08 < PG> and it's worse with every release
22:09 < bob_er> maybe try something like wiki?
22:09 <@mikey-> but you're gonna continue. right?
22:09 <@mikey-> PG: 
22:09 < PG> sure
22:10 < PG> ASMA is my child. It's my duty to continue :)

28

Odp: Nowe archiwum ASMA

Ja też się piszę do ASMA Crew...  :D Nieco muz i poprawek do nazw i creditsów podesłałem PG 2 lata temu - część dał, resztę olał (w tym kilka muz Pinka i Pasia). Przed ostatnim update'em do 2.8 posłałem mu 3 "nowe" muzy Husaka w Softsynth - dodał je do całości, ale "olał" mnie na liście senderów  :? ...

Zresztą od metra jest muzyczek na dyskach ze starszymi (z pierwszej połowy lat 80-tych) programami muzycznymi  8) . Zbiory http://www.atarimania.com/ też się kłaniają.  :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

29

Odp: Nowe archiwum ASMA

Jeśli PG nie odpisze mi (czekam juz dwa dni na odpowiedz) i jak się z nim nie dogadam to powstanie nowe archiwum SAPow pod innym tytulem. Bedzie to nowy projekt i mam nadzieje lepszy. Wiekszosc ludzi pisze mi, że nie może się dogadać z PG i nie daje do swoich update ich wyrypanych muzyczek. Trochę to dziwne. Skoro ktos poświęca swój czas na wyrypanie z jakiegoś produktu muzyki i póżniej podsyła gotowego SAPa do publikacji, aten go nie daje do update to czegoś nie rozumiem. Teraz trzeba będzie zrobić porządną stronkę , nazwac się jakoś i dać nowe update z dużą ilością muzyki atarowskiej.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

30

Odp: Nowe archiwum ASMA

wiecie co, a ja bym zamiast sapow chcial archiwum z oryginalnymi formatami. tak samo posortowane.podzielone,opisane - ale zwykle pliki z trackerow a nie sapy. co wy na to tworcy nowej ASMY?

ps. to serio pytanie, nie zrzymam sie

31

Odp: Nowe archiwum ASMA

Jak powstanie SAPedit to bedzie mozna zrobić converter z SAP na plik DAT czyli dane muzyki atarowskiej.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

32

Odp: Nowe archiwum ASMA

jakie dat? poza tym jest unsap
ja chcialbym CMC,MPT,DLT, MD8, TM8 itd...

33

Odp: Nowe archiwum ASMA

Będą odpowiedni epliki. A plik DAT to tak napisałem. Po prostu będzie to samo co unsap tylko rozbudowany.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

34

Odp: Nowe archiwum ASMA

OK, Ramos, ale kto napisze?

wiecie co, a ja bym zamiast sapow chcial archiwum z oryginalnymi formatami. tak samo posortowane.podzielone,opisane - ale zwykle pliki z trackerow a nie sapy.

Też jestem za, ale wtedy sugerowałbym player, który oprócz sapów łapałby też natywne formaty...

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2005 00:23  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

35

Odp: Nowe archiwum ASMA

Ja tez jestem za tym co proponuje Mikey!

A moze zrobic to w jednej kolekcji? Np. kolekcja SAPow, a do niej dolozony ZIP ze oryginalnymi formatami w takiej samej strukturze katalogow, albo jeszcze lepiej z nazwami 8+3 (8 znakow na nazwy katalogow, bez 3 rozszerzenia), zeby mozna bylo sobie np. ZIPa rozpakowac na Atarce na HDD i miec to samo na PC i Atari.

36

Odp: Nowe archiwum ASMA

Jakos PG nie odpisuje, wiec postanowilem stworzyc nowe archium SAPów pod nową nazwą. Jeśli ktoś chce pomóc w tworzeniu nowego archiwum to pisac na emial : ramosc64@o2.pl.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

37

Odp: Nowe archiwum ASMA

i w ten właśnie sposób projekt zakończył swój żywot ....

a tak poważnie, to ciekaw jestem ile NOWYCH sapów tam się pojawi.

All I hear is the sound of me falling on the ground

38

Odp: Nowe archiwum ASMA

Jako, że PG nie jest zainteresowany pomocą w jego archium nowe archium SApów będzie stworzone. Wszyscy chętni pomocy pisac do mnie, bo ty dzięki waszemu zaangażowaniu powsatnie dużo archiwum muzyki atrarowskiej.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

39

Odp: Nowe archiwum ASMA

A'propos PG to właśnie zapodałem mu wczoraj na ircu parę poprawek. Także nowa ASMA będzie (i think) już niedługo i będzie troszkę mniej "pomylonych" utworów.

Tyle ode mnie! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

40

Odp: Nowe archiwum ASMA

Ramos prosze bardzo 21 nowych sapków które nie wiem z jakich powodów nie znalazły się w Asmie 2.9... zaczyna powoli mnie to irytować.....

http://marcinprusisz.asf.pl/sap.zip

archiwum zawiera również wersje źródłowe plików wraz z opisami do plików (jakie dostałem od autora).... Zaznaczam, że sam Darek pozostałych danych nie zna!!!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

41

Odp: Nowe archiwum ASMA

Mam inne pytanie.
W Tajemnicach Atari było kilka artykułów podpisanych Daniel Kleczyński. W tekstach kilku gier Avalonu występuje on jako twórca muzyki. Czasem pełnym nazwiskiem, czasem inicjałami D.K. (tak chyba jest w Lasermanii).
W chwili obecnej te muzyczki są przypisane do Janusza Pelca.
To jedna i ta sama osoba czyli Janusz czy ktoś całkiem inny?
Ktoś wie?

A przy okazji czy wam się też tak nowy Winamp wywala na SAP-ach?
Odtwarzane Saperem to nie to.

42

Odp: Nowe archiwum ASMA

D.K. to prawdopodobnie Daniel Kleczyński, chociaż był i taki (z grupki ORION) który ogłaszał, że to on zrobił muzę w LASERMANII a miałby to być jego inicjały (Dariusz Kociuba aka Sherlock).  ;]

A poza tym to takie szczegółowe pytania warto zadać pracownikom Avalonu, którzy pracowali na pocz. lat 90. XX w.  ;)

Link, ktory podał wyżej Piguła nie działa, czy ktoś to ma to do wystawienia na tym forum (bo o archiwum Ramosa cisza, pare tygodni temu pisał na privie, że sam nie da rady tego zrobić całego...) ???

43

Odp: Nowe archiwum ASMA

Pytanie zadałem Mirosławowi Liminowiczowi.
Oto odpowiedź:

Mirosław Liminowicz napisał/a:

Witam,

DK to Daniel Kleczyński... i nie jest to żadne wcielenie Janusza Pelca :)

Pozdrawiam,
Miroslaw Liminowicz
www.lkavalon.com

Czyli trzeba przejrzeć wydawnictwa Avalonu i podesłać korekty dla PG.
I do ewentualnego nowego archiwum.
Tylko kto poprawi SAP-y - PG to robi sam czy trzeba mu poprawione wysłać?
Spróbuję się tym zająć ale nie obiecuję szybkich efektów.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2005-10-27 18:47:15)