1

Temat: CAS'y w Turbo

Poszuje CAS'ów w Turbo Blizzardzie, Turbo 2000, Turbo Rom, AST   etc.

Wszystko w celach komerc ..... ups ofkoz do MagoTrans ;)

PS. Czym różni się Turbo 2000 montowane u naszych południowych sąsiadów ??

2

Odp: CAS'y w Turbo

nie ma casow w turbo ...tylko normal ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: CAS'y w Turbo

Mam w kolekcji CASy dla Turbo 2600, więc....

4

Odp: CAS'y w Turbo

no tak ale to jest normal ;D tyle ze troche zawiniety :P

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: CAS'y w Turbo

;)  lecz ATARI800win ponoć potrzafi obsługiwać także CASy w turbo :)-

6

Odp: CAS'y w Turbo

gdzie tak pisze ??? ... no te turbo 2600 obsluzy ,ale te inne to juz nie ....bo cas to format na normala ...na inne turba jeszcze nic nie ma ...no i magotrans mial/ma takowy byc ??

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: CAS'y w Turbo

Pajero jak zwykle chce obsluzyc wszystkie formaty z planety Ziemia, tylko najpierw musi poprawić atari800win ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: CAS'y w Turbo

A ja tam bym od Ziemi zaczął :D

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: CAS'y w Turbo

Witka! jakby coś to mam kasety nagrane w turbo ale cholera wie co to działało to z LOADERAMI UM, ATT, AST z dodatkowym kablem sterowanym przez port 54018 lub 54017 teraz to już nipamiętam za bardzo ale jak coś z chęcią odkurzę swoje ATARI i podeślę jedynie WAV-y z tego turbo oczywiście przedtem sprawdzone czy działąją. Jak narazie kontakt to guma1975@go2.pl

Ostatnio edytowany przez guma1975 (2005-11-09 23:17:27)

10

Odp: CAS'y w Turbo

pajero napisał/a:

PS. Czym różni się Turbo 2000 montowane u naszych południowych sąsiadów ??

Praktycznie niczym (tak mi sie wydaje). Mialem kiedys kasete nagrana w "czechoslowacji" i chodzila ona bez problemu na moim magnecie z Turbo 2000 (odmiana dolnoslaska).

11

Odp: CAS'y w Turbo

pajero napisał/a:

PS. Czym różni się Turbo 2000 montowane u naszych południowych sąsiadów ??

luknij w zrodla Cygerta...lub napisz do  niego...trza by sie bylo skontaktowac z Gienkiem ktory tez jakis czas te,mu chcial zrobic prog do odczytu....

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: CAS'y w Turbo

To zależy od jakiego Turbo 2000. Czeskie Turbo 2000 jest zgodne w obie strony z AST, natomiast KSO Turbo 2000 odczytuje czeskie Turbo 2000, natomiast czeskie T2000 nie czyta KSO :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: CAS'y w Turbo

Jeszcze pałęta mi się po głowie coś takiego jak Turbo Rom i Turbo Rom Plus, z tymi nazwami na forum sie jeszcze nie spotkałem. System z Krakowa, firma miała dosyć długo sklep na Floriańskiej w bramie, długo się reklamowali w TA. Sprzęt jako taki czytał też Blizzarda i mój Blizzard czytał też TRP. TRP miał kumpel, zapytam może jeszcze ma jakieś kasety. Cartridge'a do tego nie miał. O ile dobrze pamiętam to dane leciały jednym ciągiem, nie w blokach.
Pamiętam w początkach zabawy, pi razy drzwi 1990, kumpel mial wersję Turbo Rom z przełącznikiem, który się wciskało po wczytaniu loadera. Ten nowszy TRP z około 1994 już był bez przełącznika.
W sumie mam kilka kaset w Blizzardzie, tylko żebym znalazł normalny magnetofon żeby to wczytać do kompa...
Pamiętam fajnie wczytywany KickStart, trzeba było wygenerować specjalnie długie przerwy po początkowych blokach.

Edited - przeglądałem archiwum TA - firma od Turbo Rom Plus zwała się Bit-Plus albo Krysal & Plus.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2005-11-11 00:09:44)

14

Odp: CAS'y w Turbo

musze w takim razie popatrzec na to, co wydarlismy a tak ze 3 lata temu z MAPASOFTU (ul. Kościuszki). A były to wielkie 2 pudła - w znacznej części magnetofonów :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: CAS'y w Turbo

Zdaje się że właśnie MapaSoft robił mi Blizzarda do magnetu i kartridż też od nich miałem. To było chyba w budynku na narożu jakiegoś placu...

16

Odp: CAS'y w Turbo

Blizzard byl bardzo popularny na Slasku. Mozna go bylo kupic w Chorzowie na ul. Truchana. Nie wiem, czy ta firma dzis istnieje, a jesli nawet, to pewnie juz nie bawia sie w te klocki...

Loading... Please wait!

17

Odp: CAS'y w Turbo

Tak było. Każdej niedzieli w Domu Kultury Huty BAILDON można było kupić dowolny model.
Schemat kartridża szukać w magazynie SERIOUS, a na moich dyskach + szufladach zachowało się co trzeba.
Najprostrzy kart to EPROM + scalaczek 7400. Mam też model (+schemat + dane EPROM) obsługujący RAM-DYSK
Swego czasu EXTRA sprawa.

18

Odp: CAS'y w Turbo

Dzięki za odzew.
Ja montowałem Blizzarda w Rybniku (jakieś podwórze stare budynki).
Proszę wszystkich o zasyłąnie WAV na moją skrzynkę:  pajero_pn@poczta.onet.pl
pamiętając o ZIPowaniu ;)

O co do A800win - są żródła, więc.... TeBe, a miałem dokończyć Pinballa. Przez Ciebie znowu odłoże gierkę... :)

19

Odp: CAS'y w Turbo

Czy da się skonwertować plik .cas w normalu do turbo i do WAV? Z normala programem a8cas-convert konwertuje bardzo dobrze, a jakbym chciał do WAV ale w turbo?

Ostatnio edytowany przez CAtari (2022-05-02 16:46:28)

20

Odp: CAS'y w Turbo

CAtari napisał/a:

Czy da się skonwertować plik .cas w normalu do turbo i do WAV? Z normala programem a8cas-convert konwertuje bardzo dobrze, a jakbym chciał do WAV ale w turbo?

Nie. Jeśli plik .CAS zawiera normalne rekordy, możesz uzyskać tylko plik WAVE z normalnymi rekordami. To plik .CAS określa, jakie rekordy się tam znajdują.

Jeśli chcesz turbo, musisz wyodrębnić zawartość danych z pliku .CAS. Następnie musiałbyś przekonwertować wyodrębnione dane na plik .CAS, który zawiera żądane rekordy turbo. Trudność tego zależy od tego, jakie dane znajdują się w pliku .CAS.

Najprostszym sposobem uzyskania pliku .CAS za pomocą turbo jest pobranie żądanego oprogramowania jako binarnego pliku  (.xex), a następnie użycie na przykład narzędzi takich jak TURGEN, GENCAS, a8cas-util. Te narzędzia pobierają .xex i generują .CAS z rekordami turbo.