Temat: Demko Muaddip

Czy ktoś z szanownych userów może mi powiedzieć - jakie wymagania sprzętowe ma powyższa produkcja?
Chodzi mi głównie o to na jakich Atarkach da się tą produkcję odpalić? Bo mimo, że samo demo nie wymaga żadnej dopałki nie na każdym modelu Atari chce się uruchomić!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Demko Muaddip

Na pewno na gołym 65XE bez Expansion Port (przynajmniej na moim jeszcze Pewexoskim) i z tego co pamiętam na 800XL. Chyba chodzi tu o starszą wersję OSu. Na nowszych 65tkach zawieszało się podczas ładowania (chyba po obrazku).

Ostatnio edytowany przez mariuszbox (2005-11-22 23:20:53)

3

Odp: Demko Muaddip

Wiem coś na ten temat, bo dużo czasu spędziłem na uruchomienie tego dema na moim ATARI z nowszym OSem gdzieś tak w 1992 roku. Demo wielokrotnie i uporczywie xoruje dane z zawartością ROMu. Szyfrowanie takie było chyba modne. Naprawienie tego jest bardzo trudne. Przerobiłem je w końcu tak, że uruchamiało sie na każdej atarce ale to było tak dawno ... nawet stacji nie miałem jeszcze a program do debugowania na jakim pracowałem to był SUPER MONITOR. Nie ma praktycznie szans na odnalezienie tej wersji, chyba że na jakichś starych kasetach z turbo 2000, ale wątpię :(

(naprawa polegała tak z grubsza na zastąpieniu xor z ROMem na xor z jego kopią w RAM.
Przy czym poprawiać trzeba demo w wielu miejscach. Problem pojawia się przy ładowaniu. Po poprawnym załadowaniu demo działa dobrze niezależnie od wersji OS.

pomidor

4

Odp: Demko Muaddip

Electron w wolnej chwili poszperaj po taśmach... mozesz nawet samą taśme do mnie wysłać!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Demko Muaddip

A nie mozna by bylo zgrac tego freezerem? Moze ktos ma jakas Atarke z freezerem na ktorej to chodzi?

6

Odp: Demko Muaddip

dla autora tego dema należy ufundować nagrodę ;)

może ktos zacznie sprzedawać na Allegro Atarki na których da się obejrzeć to demo ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: Demko Muaddip

Lewis kto jeszcze ma freezera?!!! Ja mam carta Ham-Packa i od prawie 2 lat nie mogę nikogo się doprosić o maly hacking.... jego zwartości...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Demko Muaddip

piguła ?? - i ty nie masz "fryzjera" ?? :) - coś mi sie wydaje, że na mojej GS'ce to działało - sprawdze to.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Demko Muaddip

sprawdzilem na myideom - dziala :-) z pzrestrzeni na atr, zainicjowane mic`dosem  :-)

MYIDE POWAAAAA ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: Demko Muaddip

ZTCW nie działa na oryginalnym romie XEGS-a + na niektórych modelach 130XE...

Hmm... Electron - weź przegrzeb te stare kasety może. :)

Albo rzeczywiście zgrać z pamięci po uruchomieniu się, tylko pytanie kiedy on się deEORuje.

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Demko Muaddip

a zgrać z emulatora ? ;-)

pomidor

12

Odp: Demko Muaddip

electron napisał/a:

Demo wielokrotnie i uporczywie xoruje dane z zawartością ROMu. Szyfrowanie takie było chyba modne. Naprawienie tego jest bardzo trudne.

Zgadza się. Tzw. stara scena atarowska w pewnym okresie pasjonowała sie takim 'sportem'. Byl wyscig kto jak zabezpieczy w ten sposob swoj kod i dane (slad tego jest w scrollach paru starych demek). Podobno (wg Pirxa) najlepszym w szyfrowaniu byl NOSEK. :)   


Z demem "Muad'Dib" tez mialem problem z winy tego, ze program uparcie odwolywal sie do starego OS'u i wlasnie pewnie sobie cos "eor-ował". :(  Rozwiązaniem był mały programik autorstwa znajomego, który lekko 'oszukiwał' te produkcje (najpierw wgrywalo sie ten programik (ktory cos tam "miąchał" z OS'em), potem restartowalo i demo sie wreszcie odpalalo). :)

13

Odp: Demko Muaddip

Pin napisał/a:

piguła ?? - i ty nie masz "fryzjera" ?? :) - coś mi sie wydaje, że na mojej GS'ce to działało - sprawdze to.

Nie mam - mimo, że kiedyś na grupie dyskusyjnej kogoś nakłoniłem do zdjęcia schematu code 3 freezera - w sumie można by było nad tym popracować - narzędzie czasami przydatne...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: Demko Muaddip

Jesli kogos wciaz temat interesuje, to zalaczam tu wspomniany sprytny "loader" do omawianego demosa.
Do zassania stąd: http://voila.pl/stfs8
:)

Obsluga jest taka, ze odpalamy pod emu (albo na realu) RAMBOOT.XEX, potem wkladamy dyskietke z MUADEM (najlepiej z jakims krotkiem inicjalizerem np. ChaoS), wciskamy dowolny klawisz, ladujemy demosa  i powinno grac i huczec, takze na nowszych atarynkach!  :)))

Ostatnio edytowany przez Dracon (2005-11-29 21:12:03)

15

Odp: Demko Muaddip

...a najdłuższy w tym pliku to depacker RARa :lol:

No to teraz wystarczy zgrać pamięć i wysłać autorowi dema [to co trzeba] w greetzach... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: Demko Muaddip

Muad Dib,
did not work on 64k XEGS, also did not work on chinese 64k Atari XE (with newer Os, newer Selftest (c) 1985 Atari and 32kbytes RAM chips). The demo crashed right after the intro-title screen ("Hurek presents Muad Dib") - and this title appeared only as garbage...  Strange thing is, on 64k Atari XL and older 64k XE it works correct...
Andreas Magenheimer.

17

Odp: Demko Muaddip

Andreas, so dracon put here http://voila.pl/stfs8 loader, wchich fixed it. Run first RAMBOOT.XEX, than put disk with Muad Dib (or other demo not working with new os-es), put any key and enyoj it ;) Ok, disk with demos will be inicjalized first with short inicjalizer like chaos. Good luck...

Sikor umarł...

18

Odp: Demko Muaddip

Sikor a patrzyles czy jeszcze ten pliczek tam jest  ;> ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Demko Muaddip

Draco niestety demko nie rusza... czy jest ktoś na forum kto może zfreezować powyższą pozycję?!!
Nawet przy pomocy Qmega 4.4?!!! Ewentualnie może ktoś się pokusi o zmodyfikowanie tej pozycji aby działała na seri XE?!

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-12-28 14:10:50)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

20

Odp: Demko Muaddip

Wszystkim działa, tylko PIGULE nie działa ??? :O ;)

Proponuje przemoc lenistwo, sformatowac dyskietke, nagrac na niej CHAOS LOADER a potem RAMBOOT.XEX (zapodany juz wczesniej przeze mnie) i to demo MUAD'DIB.  Nastepnie: bootujemy (najlepiej spod zwyklego OS'a, nie zadne tam Qmegi), odpalamy RAMBOOT'a, a po nim to problematyczne demo. I nie potrzeba wcale nic "freezowac"... :D     

A swoja droga tytul dema cos ciekawego oznacza... i do dzisiaj robi na mnie wrazenie ten (wyrypany z C64) obrazek podczas ładowania... :)

21

Odp: Demko Muaddip

Tak faktycznie coś ciekawego. Jest to imię jednego z głównych bohaterów Diuny :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Demko Muaddip

a może niech ktoś to wgra pod tym i zfreezuje.

A Hurkowi wiadomo co w skrolu zapodać... ;P

I Ty zostaniesz big endianem...

23

Odp: Demko Muaddip

Dracon - sprawdzałem i nie działa! Bez żadnego qmega - chaosa zapodałem - wszystko zgodnie z wytycznymi - spróbuje jeszcze wyłączyć ext ram może to pomoże... i proszę mi tu z lenistwem nie wyjeżdżać bo nawet inne translatory odpalałem...

ps. niestety nie działa na początku migają mi jakieś syfy na ekranie (tak jakby pojawiał się jakiś tekst potem chwila ładowania i czarny ekran) bez ramboota demo wiesza się już po odczycie paru sektorów na emulu podobnie...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-12-29 01:07:31)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

24

Odp: Demko Muaddip

A u mnie spoko dziala RAMBOOT z resztą. :)

Ponieważ nikomu jakoś nie chciało się ruszyć zadka w sprawie omawianego demosa, postanowiłem więc sprawę popchnąć do przodu. Użyłem tight-freezera z mojej ataryny, zrobilem zrzut pamieci na cala strone dyskietki a nastepnie skonwertowalem do pliku przy uzyciu FreFillera... :)   Teraz demos odpala mi sie bez problemow pod starym OS'em, Qmegiem i spod emulca. :D  Ciekawe jak to bedzie u innych...


MUADDIB-freezed.zip

Link do pliku: http://voila.pl/xiiwj/?1

P.S. Plik z "zamrożonym" demem nie jest niczym pakowanym, ale przecież w dobie twardysków do Atari ;) nikt sie nie bedzie przejmował pakowankiem... :P

P.S.2 - Miker - chcialbys poslac fucki do Hurka za swiadome ograniczenie liczby widzow w/w produkcji? :lol: Hurkowi pewnie nie robi to roznicy, zrobil 3-4 dema na Atari plus uzytek (multi-edytor MOSSAD) i znikl na zawsze ze sceny Atari... ;)))    A tak w ogole, to od "Muda'Diba" wole jego demo z motywem z "INTERNATIONAL KARATE" ! :)

25

Odp: Demko Muaddip

HURKA jeszcze kojarze z karta do blizard tturbo. i wogole chyba jest z Piekar- sasiad Paskuda...ale moge sie mylic.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey