1

Temat: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Niels de Koning - szef scenowego portalu dla grafików (http://www.gfxzone.org), szuka kogoś, kto napisałby artykuł o grafice na 8-bitowym Atari.  Dokładniej chodzi o szczegółowe potraktowanie tematu: napisanie o wszystkich trybach graficznych (także programowych), opis narzędzi dla nich i napisanie trochę o tych, którzy potrafią wszystko to wykorzystać - o najlepszych atarowskich grafikach.  Dlatego zwracam się z pytaniem do Was - kto podjąłby się tego zadania ???   Ewentualnie może ktoś dysponuje już podobnym artykułem, albo pomógłby mi takowy napisać ???   Myślę, że warto promować atarowską grafikę na Scenie ogólnoświatowej (gdzie z 8-bitowców większość ludzi kojarzy tylko C-64).

2

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

raczej szukasz kogos kto zna dobrze niemiecki (czy w jakim to jezyku tam jest), wpierw napisz artykul a potem szukaj kogos kto to przetłumaczy  8)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Niels de Koning - szef scenowego portalu dla grafików (http://www.gfxzone.org), szuka kogoś, kto napisałby artykuł o grafice na 8-bitowym Atari.  Dokładniej chodzi o szczegółowe potraktowanie tematu: napisanie o wszystkich trybach graficznych (także programowych), opis narzędzi dla nich i napisanie trochę o tych, którzy potrafią wszystko to wykorzystać - o najlepszych atarowskich grafikach.  Dlatego zwracam się z pytaniem do Was - kto podjąłby się tego zadania ???   Ewentualnie może ktoś dysponuje już podobnym artykułem, albo pomógłby mi takowy napisać ???   Myślę, że warto promować atarowską grafikę na Scenie ogólnoświatowej (gdzie z 8-bitowców większość ludzi kojarzy tylko C-64).

A moze sqmaJ SIĘ z vidolem und write article together

BTW.

As you can suspect ... ordered tablet wasn't send .... sorry

Wyślę jeszczę w tym roqu ... przyrzekam ... zrozum ,,podłączyli na stałe do netu .... ach te partie szachowe ...

i tak dracon rulez ;)

All I hear is the sound of me falling on the ground

4

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Wyślę jeszczę w tym roqu ... przyrzekam ... zrozum ,,podłączyli na stałe do netu .... ach te partie szachowe ...

ej. wpadnij czasami na #atari8 :)

5

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Artykuł o grafice ma być (na szczęście) po angielsku. :)
Jednakże nie jest to robota na jedną tylko osobę.  :(
No i przydałaby się jakaś dokumentacja do trybów gfx itd. ...
:rolleyes:
Ja tego wszystkiego nie mam, więc liczę na pomoc !   :x

BTW. Czy może ktoś zna aktualny e-mail do KONRADA KOKOSZKIEWICZA ???   :rolleyes:
Pamiętam, że swego czasu pisał on coś na ten temat w czasopismach "Moje Atari" i "Commodore & Amiga" ...  :!:

6

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Ja swego czasu trochę malowałem ... pamięta to ktoś ?  :D
Ale teraz jestem przygnieciony robotą ...

7

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

TL Muro gdzies Ty sie uchowal :D

dołącz do scenowiczow, bedzie grafik wiecej

p.s.
ile masz lat i skad pochodzisz ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

O rany Muro, a wiesz ze dwa dni temu podziwialismy twoje gfx z perestroyki na lascie ? :) Pieeeeeknie gralo na sterełku :)

Mowie wam ze jeszcze Zientara tu zajrzy kiedys, wspomnicie moje slowa :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Ja swego czasu trochę malowałem ... pamięta to ktoś ?  :D
Ale teraz jestem przygnieciony robotą ...

8O
Witaj imienniku !!!   :D

Zrobiłeś extra grafikę do gry VICKY !!  Szkoda, że byłeś jedną z niewielu osób, które na małym Atari potrafiły rysować na takim poziomie ...

Czy obecnie także zajmujesz się grafiką (oczywiście na innej platformie) ??  :D

Respekt !

P.S. Nie zapomnij zajrzeć na
http://numen.scene.pl

10

Odp: Kto pomoże przy pisaniu artykułu o grafice na Atari 8-bit ?

Dracon nie podlizuj sie, miej swoja godnosc ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C