1

Temat: Archiwum prasowe dla duzych

No wiec wpadlem na pomysl moze nie odkrywczy ale za to praktyczny i przydatny mam nadzieje.

Jako ze jest miejsce i mozliwosc to chialbym ucyfrowic wszelkie materialy prasowe jakie pojawily sie w naszym pieknym priwislanskim kraju.

I tutaj potrzebuje pomocy w kwestii doliczenia sie ile czego bylo i ew. przeslania/ucyfrowienia brakujacych
pozycji

ST FORUM (dodatek do Tajemnic ATARI) - juz ucyfrowione !
ATARI MAGAZYN - juz ucyfrowione !
STE FAN
ST FAN
KOMPUTER
IKS
BAJTEK
ENTER
CHIP
PC WORLD KOMPUTER
COMPUTER STUDIO

tyle mi teraz przychodzi do glowy, pamietam ze kiedys obilo mi sie o galki magazyn ATARAX ale nic uciac sobie nie dam, byc moze to wytwor mojej bujnej wyobrazni...

jesli ktos ma jakies inne fajne publikacje to prosze o kontakt tudziez od razu podsylanie w wersji ucyfrowionej.


vulgar
-----------
juz widze tlum chetnych... spokojnie wszycy beda mogli zabrac glos ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

2

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

Jeszcze Świat Atari i AVAX - nie ATARAX...

3

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

A może lepiej zastanowić się nad połączeniem takich zbiorów z wszelkiej maści gazetami atarowskimi, równiez poświęconych Atari 8-bit... dlaczego ? a choćby dlatego, że są ludzie, dla któryc słowo Atari oznacza tak samo duże i małe Atari... poza tym niektóre gazety np. Atari Magazyn i Świat Atari, ba nawet Tajemnice Atari+ST Forum nie czyniły rozgraniczeń i warto pójść tym śladem... wielu mało-atarowców posiada duże Atari... odwrotnie też się zdarza... bo Atari jest jedno, tylko modeli jest wiele ;) Idąc tym tokiem rozumowania - jedno wielkie atarowskie archwium polskich gazet na sieci byłoby zaje^H^H^H^Hświetnym uwieńczeniem tej idei ;)

4

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

ano nie widze problemu, jedynie ze swojej strony jestem w stanie najwiecej dac od strony duzego... a co do archiwum to ATARI MAGAZYN jak i najwazniejsza polska gazetka o malym atari czyli TAJEMNICE sa juz zarchiwizowane ladnie :)

a co do AVAXa to masz moze to cudo? wiesz cos wiecej, ile nr. wyszlo, kto to moze miec?

no i ew. istnieje dalsza perspektywa w postaci OCeRowania skanow, a to juz jest duuuuzo roboty...

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-02-14 19:01:41)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

Mam 3'ci numer AVAX'a (1/91) a ile tego wyszlo??? nie mam pojecia. Nawet nie wiem skad to u siebie mam, chyba od kumpla od ktorego odkupilem flaszke albo od sQward'a. A tak wogole to Tajemnice Atari juz sa gdzies na sieci ladnie zarchiwizowane (nawet pdf'y jak sie nie myle ale ze skanami w srodku :D). OCR'owanie to prawie skladanie na nowo tego... hmmm pomysl niezly ale sie narobisz przy tym jak cholera.

6

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

moonie: tajemnice.atari.org
nie pdf, a djvu (lepiej sie nadaje do skanow - szczegolnie gazet/ksiazek)
tajemnice masz nie tylko zocerowane, ale i zhateemlizowane - i to zajefachowo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

http://www.cconline.com.pl/download.php?id=005001
Pod tym linkiem znajdziesz kilka numerow, ktorych szukasz. Kliknij tam tez na odnosnik INNE.

8

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

Moonie: no to jak? podsylasz poczta czy skan? :-)

mazi: dzieki...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

9

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

vulgar: brakuje jeszcze Moje Atari :) które wraz z Bajtkami jest niewdzięczne do skanowania (format) :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

grzeniu: ano, dzieki... skanowanie problemem ? nie ma probleeemu :D

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

11

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

Vulgar: ja mam na pewno 3 numery Swiata Atari a moze nawet i 4 ;)

z przekazaniem ich Tobie raczej nie bedzie problemu ;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

12

Odp: Archiwum prasowe dla duzych

vulgar napisał/a:

[...]Jako ze jest miejsce i mozliwosc to chialbym ucyfrowic wszelkie materialy prasowe jakie pojawily sie w naszym pieknym priwislanskim kraju.
[...]
vulgar
-----------
juz widze tlum chetnych... spokojnie wszycy beda mogli zabrac glos ;)

I jak poszło? Koleżeństwo z atarionline wykonało sporo pracy, ale paru rzeczy brakuje.  Ja dziś przeczytałem zawartość dotyczącą dużego Atari w 8 numerach Entera z początku '90, ostatnio kupionych na Allegro i nabrałem ochoty na więcej. Niestety w sieci nie mogę znaleźć skanów Entera, może ze względu na prawa autorskie - do niedawna Enter wychodził. W każdym razie jeżeli ktoś ma  Entery w których są materiały o Atari to podejmuję się zeskanować po przysłaniu ich do mnie. Oprócz 12/90, 3-5/91, 9-10/91, 12/91 i 4/92. A może ktoś jest blisko z Lupusem, znaczy teraz z Burdą i mógłby zagadnąć o wydanie wszystkich numerów archiwalnych w jakiejś formie elektronicznej? Archiwalne Chipy np. dodają co jakiś czas do prenumeraty na DVD.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-03-04 09:21:05)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.