151

Odp: Koniec świata.....

ależ wodzu, co wódz...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

152

Odp: Koniec świata.....

nooo - watek ma juz 3 strony :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

153

Odp: Koniec świata.....

I po cholerę kopię kruszyć - to jest temat rzeka, a każdy jest uparty przy swojej opcji, nie szkoda zawalać AA takimi wątkami zamiast czymś bardziej produktywnym ? Szkoda miejsca na krapowych dyskach :lol:

154

Odp: Koniec świata.....

a najlepiej jak każdy stąd napisze po demie, o! :D

I Ty zostaniesz big endianem...

155

Odp: Koniec świata.....

lewiS napisał/a:
jellonek napisał/a:

...brak zabezpieczen - niemal wszystko tam dziala z uprawnieniami administratora...

Owszem, bo userzy nie dzialaja na kontach z ograniczeniami. Ktory z kolegow *nixowcow pracuje na codzien na koncie roota bez hasla? A kto nalezy do 2% "kowalskich", ktorzy maja chociazby haslo na swoim koncie admina w Windows XP?

Hasło nie ma najmniejszego znaczenia - tzn. być powinno :), ale nie o to chodzi.
Jak ktoś w ogóle pod linuxem/unixem na co dzień pracuje na koncie root jezeli nie musi
(a z reguły nie musi) to  znaczy ze jest chory :P. Natomiast co do ograniczeń w Windows
to chyba nie jest tak do konca różowo jak by wynikało z tego co pisałeś chociaż na XP
nie robię więc jak slusznie kiedyś stwierdziles się nie znam. Ale spróbuj sobie na przykład
na dobrze skonfigurowanym linuxie/unixie wykonać shutdown/reboot z poziomu usera
i nie mówie tu tylko o porównaniu "Uruchom ponownie" z "shutdown -r", bo jak ktos
ma dostep do komputera to moze i z klawisza uspic/zamknac, ale programowo juz nie.
Niby się na XP nie znam, ale przekonany jestem, że jakbym wywołał w programie funkcję
zamknięcia systemu to by zadziałało bez mydła niezależnie od tego na jakim koncie.
Jak coś to sprawdź i mi powiedz jeżeli się mylę. Ogólnie podejrzewam, że sporo funkcji
systemu, które powinny być odcięte dla użytkowników - nie jest. Śmieszy mnie też
podejście "zrób sobie dodatkowe konto do IE" - jakbym pod *nixem musiał kazdemu
userowi dodawać specjalne drugie konto do przeglądania internetu to bym się chyba
pochlastał :P (zwłaszcza w duzym systemie z np. setką userów). Kłopot by to nie był
bo zakładanie kont i tak przeważnie jest zautomatyzowane, ale i tak wyglądało by to
co najmniej śmiesznie (2 konta zamiast 1). Ja w każdym razie poczekam :), może
za kilka wersji XP będzie całkiem dobrze działało (pewnie jakieś XP2010 :P).

---==<<Sc0rpi0>>==---

156

Odp: Koniec świata.....

Sc0rpi0 napisał/a:

Ale spróbuj sobie na przykład
na dobrze skonfigurowanym linuxie/unixie wykonać shutdown/reboot z poziomu usera
i nie mówie tu tylko o porównaniu "Uruchom ponownie" z "shutdown -r", bo jak ktos
ma dostep do komputera to moze i z klawisza uspic/zamknac, ale programowo juz nie.

Nie widzę problemu - skoro użytkownik jest zalogowany lokalnie (siedzi przed tym komputerem, na który jest zalogowany), to i powinien mieć możność zrobienia "shutdown -p now" (czy też -r, wszystko jedno), bo jak to zechce zrobić, to i tak zrobi (guzikiem), więc odcinanie go od komendy shutdown nie ma sensu. W tym chyba celu wprowadza się rózróżnienia na użytkowników lokalnych i "remotnych".

KMK
? HEX$(6670358)

157

Odp: Koniec świata.....

Draco, czytaj dokladnie :) potem pisz  - ja mowilem programowym wykonaniu downa.
Z programu w modzie usera niewaznie czy lokalnie czy zdalnie odpalonego nie ma
wlasnie prawa uznac takiego wywolania. W tym momencie dziurawy program jezeli
jest odpalony lokalnie, a uzywa netu i go ktos zdalnie wywroci (zexploici) to zalatwia
caly system na cacy.

---==<<Sc0rpi0>>==---

158

Odp: Koniec świata.....

Scorpio:

http://lewis.ath.cx/shutdown.png

159

Odp: Koniec świata.....

Oooo, to na XP jest shutdown, tak prosto z shella :P?
Tego nie wiedziałem :).

---==<<Sc0rpi0>>==---

160

Odp: Koniec świata.....

Nie bede mowil, ze ma takze potoki, bo padniesz jeszcze na zawal... Dowiedz sie wiecej o Windzie, aby miec podstawy do krytyki. Kazdy umie krytykowac. Dla mnie EOT.

161

Odp: Koniec świata.....

Potoki to akurat mial i DOS 6.22 :P panie specu - marne bo marne, ale mial.
A ten protekcjonalny ton to wiesz gdzie sobie mozesz wsadzić. Jak sam mówisz
krytykować może każdy. Samego systemu nie znam moze wlasnie dlatego,
że widzialem wystarczająco wiele jego "akcji" u innych, a w zasadzie same skutki,
żeby go sobie obrzydzić i nie używać :P. A jak już się czegoś nie używa to cięzko
poznawać :P nieprawdaż ?

---==<<Sc0rpi0>>==---

162

Odp: Koniec świata.....

wygralem zaklad. zamykamy ;)

163

Odp: Koniec świata.....

Otwieramy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

164

Odp: Koniec świata.....

ponoc w calkiem niedlugim czasie ma sie pojawic wersja windy ktora bedzie sie dalo odpalic na serwerze nie obslugujacym grafiki. juz w tej chwili winda ma mase polecen przeniesionych z systemow serwerowych (+ wygodne narzedzie w postaci polecenia "net").

zobaczycie - niedlugo system oparty na jaju z rodziny win32 bedzie nadawal sie nawet na blejdy, bo w koncu jajo to tylko jajo - wazne co robi soft towarzyszacy...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

165

Odp: Koniec świata.....

dely napisał/a:

Otwieramy :)

Wieeeedziaaaaałeeeem....

166

Odp: Koniec świata.....

jellonek napisał/a:

ponoc w calkiem niedlugim czasie ma sie pojawic wersja windy ktora bedzie sie dalo odpalic na serwerze nie obslugujacym grafiki.

Któraś wersja serwerowa Visty ma być pozbawiona interfejsu graficznego. Sęk tylko w tym, że na Vistę jeszcze trzeba będzie poczekać, bo data premiery jest ciągle przekładana. :P

jellonek napisał/a:

juz w tej chwili winda ma mase polecen przeniesionych z systemow serwerowych (+ wygodne narzedzie w postaci polecenia "net").

"net" był już w NT. Na temat wygody jego używania bez stosowanania niecenzuralnych słów mogę powiedzieć tylko tyle: "". :P

jellonek napisał/a:

zobaczycie - niedlugo system oparty na jaju z rodziny win32 bedzie nadawal sie nawet na blejdy, bo w koncu jajo to tylko jajo - wazne co robi soft towarzyszacy...

Zaprawdę, powiadam wam... :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

167

Odp: Koniec świata.....

U mnie dopiero 4 strony.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

168

Odp: Koniec świata.....

X: u mnie jeszcze 3 :P
ale to kwestia czasu :D

L(/Ł)izard: strzezcie sie przepowiedni :]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

169

Odp: Koniec świata.....

Pff, to u mnie już siódma sie kończy. :]

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

170

Odp: Koniec świata.....

To żeby dobić do okrągłych 8 stron ja napiszę, że Apple stuknęła 30-ka. Bo temat zdaje się o macach?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

171

Odp: Koniec świata.....

Fakt, stuknęła. Ale to sobie wybrali Prima Aprilis. Pewnie dlatego Maci są takie zkręcone. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.