1

Temat: Jak nagrac sie znow....

Witam ponownie.
Ponownie gdyż, wlasnie upolowalem swoja stara,mala atarke. Po wizycie u kuzyna dostrzeglem ja wcisnieta, pomiedzy stary fotel a legowisko psa, rowniez starego. Ale wracajac do tematu. Moze ktos wyjasnil by szczegolowo jak przezucic giery, dema ponownie na stacje dyskow malucha? Mam w posiadaniu Sio2pc, ataraka w wersji 65xe i brudna stacje CA2001. Kompletu dopelnia pogryziony, przez wyzej wymienionego psa, kabel polaczeniowy i troche dyskow pogniecionych, rowniez przez wyzej wymieniony fotel. Tak wiec gdzie znalezc soft do zrobienia dysku na atari, cos takiego jak Chaos Loader. Dodatkowo jak go obslugiwac, gdyz pamiec juz nie ta. Przegrzebawszy net nie nacialem sie na nic takiego, wiec szukam pomocy wlasnie tutaj. Stale uzywanie atari razem z sio2pc nie wchodzi w gre, gdyz kobieta za czesta zabiera mi grzyba :cry: /tyle nowych wrazen na gg :lol: /Gdzie mozna znalezc jakies "użydki" dla malucha?

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

2

Odp: Jak nagrac sie znow....

Wejdz na Allegro - tam można dostać gotowe plytki cdr ze stuffem w formie plików atr. Lub jak chcesz taniej - to mogę sam nagrać ci parę CD (koszt nośnika + koszt wysyłki).

A aby zacząc w ogóle zabawe z szarakiem - to na początek będziesz musiał znaleść dos'a II+D w formie pliku atr - podłączyć stacje do małego atari oraz kabelek sio2pc, uruchomić go z pliku atr (następnie sformatować dyskietke w singlu #FS lub w double'u #FD i przenieść na nią dos'a IN#1), potem pora rozejrzeć się za kopierami plikowymi i calodyskowymi - bez nich nie przeniesiesz zawartości ATR'ów na dyskietki i tak do rzeczy plikowych (ale tylko dla formatów S/M/D - czyli to co oferuje CA2001 i LDW2000) polecam Best File Copy autorstwa Jager'a, natomiast do programów całodyskowych obojętnie - może być sector copier, albo jakieś wynalazki panów z Toms'a w postaci Toms Copiera.
Jeżeli natomiast masz więcej Ramu w Atari niż 64KB to poszukaj elektronika z programatorem epromów i zamontuj sobie Qmega - wtedy sprawę kopierów będziesz miał z głowy - bo Qmeg ma wbudowaną tą opcję w siebie.. a do kopiowania plików polecam wówczas Professional Copy 2.1 autorstwa Fox'a/Napisz Se/TQA


Greetzzz!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Jak nagrac sie znow....

Zastanów się też nad SIO2IDE.
Dyskietki 5.25 są fajne, ale stosunkowo nietrwałe i coraz trudniej je zdobyć. No i musisz sporo żonglować. A na twardzielu będziesz miał cały stuff i będziesz niezależny od grzyba.

Sam jestem na etapie robienia SIO2IDE:

http://www.atari.cuprum.com.pl/sio2ide.htm

(A tak w ogóle to ten temat bardziej się nadaje do forum "Sprzęt")  :)

Arko

Atari. Computers for People.