51

Odp: Atari Basic Demo

solo/ng napisał/a:

A majac wstawki w asmie, mozna zrobic naprawde swietne, designowe demo!

Właśnie! Demo w TBXL (niekompilowanym!) powstało, nazywało się Fooll: Wyczesana Rozkmina, przegoniło nawet "normalne" demo pt. Back to Life 2, chociaż było ewidentnym fejkiem, był w nim bazyliard wstawek asmowych i innych "trików", które były może nie tyle efektowne dla widowni, ile dostarczyły bardzo dużo prawdziwej zabawy autorom. :]

Po co zatem osobne compo? Każdy pisze w tym, w czym lubi/potrafi. Idąc tym tropem można zrobić C Demo Compo, Action! Demo Compo, Pascal Demo Compo, a jeszcze dalej Ace C Demo Compo, Cc65 Demo Compo, a może nawet Quick Assembler Demo Compo, Xasm Demo Compo, MADS Demo Compo, MAE Demo Compo, bo przecież każdy asembler ma inne możliwości, jest mniej lub bardziej wygodny, te czy inne rzeczy robi się prościej lub trudniej, więc szanse są nierówne, więc musi być osobne compo!

Idealne compo było na Eaście 2004. Kto był, na pewno się zgodzi.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

52

Odp: Atari Basic Demo

i po co sie znecacie nad sikorkiem/jaskierem? chca - niech zrobia dla siebie oddzielna kategorie... pare osob jeszcze cos w ten klimat napisze.

jesli sie pomysl nie podoba - poprostu olejcie, bo sie beda przypierdalac ze tylko marudzicie, bo najwyrazniej nie poddawali tego pomyslu krytyce (popatrzcie jak odpisywali obaj), tylko poinformowali ze w takiej to oto kategorii zamierzaja cos na chwasta napisac... hu kers...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

53

Odp: Atari Basic Demo

jellonek/trolle: uświadamiam Ci, że Quast Party jest poważanym party o wieloletniej tradycji i dlatego powinno trzymać poziom. Jak Sikor z Jaskierem zorganizują swoje party, to będą sami ustalać reguły.

Nie chcąc nikogo obrazić, porównałbym BASIC-Only Compo na Quast Party do rozgrywek panów o wadze min. 150 K na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Owszem, jest to dodatkowe ograniczenie i puszyści panowie nie muszą się mierzyć z chudzielcami, ale czy ktoś chcący oglądać mecze piłki nożnej właśnie tego oczekuje?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

54

Odp: Atari Basic Demo

Fox:"uświadamiam Ci, że Quast Party jest poważanym party o wieloletniej tradycji i dlatego powinno trzymać poziom".

No to jak ktoś ma mniejszą wiedzę, nie potrafi czegoś zrobić bo ma inne talenty lub wcale ich nie ma; ma dać sobie siana i na party nie przyjeżdżać. Poziom bierze się z tąd, że jedni coś potrafią zrobić lepiej drudzy gorzej. Taka logika myślenia powoduje, że osoby które maja jakiś zapał by zrobić chociaż coś skreślasz dla jakiejś pseudoidei. To chyba ograniczanie sceny bo sztucznie próbujesz wycinać jakąś jej część. Jeśli nie będzie nawet osobnego compo a będę miał czas (mało go mam z powodu dwóch maluchów bardzo mnie absorbujących) to napiszę coś w czystym Basicu bez CMC i wystawię. Od zaraz przepraszam tych, którzy poziomem moim będą zażenowani i zauważą wyraźny spadek średniej poziomu.

Żyję bo Bóg tak chciał.

55

Odp: Atari Basic Demo

mirusvf: jak nie ma w ogole do tego smykalki, to nie robi dem proste. Jak ja nie umiem rysowac, to tego nie robie na sile.
Aby zrobic ciekawe demo, wystarczy ulozyc ciekawy, swietny design i mozna posluzyc sie chocby bejem z pomoca jakis wstawek asmowych, ktore ktos moze danej osobie podrzucic (a ona tylko zrobi sobie x=usr). Tyle ze zdecydowana wiekszosc sceny (jako ogol, nie atarowskiej) robiac dema idzie klasyczna sciezka, ktora kazdy przerabial, tworzac "to samo co juz bylo tylko wlasnorecznie". a najlepsze co moze byc, to zrobic cos nowego, innego, a rowniez dobrego.

Fox nie probuje stucznie wycinac sceny. Scena i democompo od zawsze byla czyms, gdzie ludzie po miesiacach/latach "szkolenia" sie i tworzenia wystawiali to co nastukali. Jezeli ktos chce cos wystawic - prosze bardzo. Ale NALEZY MIEC TROCHE SAMOKRYTYKI, skoro wlasne galy i uszy:D wiedza jakie sa produkcje na danej scenie, wiec autopmatycznie powinno sie wiedziec, jak nasza zostanie oceniona. To jest wazna cecha, to tak jak swego czasu robienie na chama stron "hey to moja www, ejstem romek a tutaj macie duza niebieska czcionke i obracajacy sie .gif EMAIL" XD Owszem masa osob tak zaczynala, ale nikt nie powinien miec pretensji, ze jest to ocenione jak jest. Grunt to miec swiadomosc, ze "to nie jest jeszcze to" i ciagla chec polepszania swoich prac w jakiejkolwiek dziedzinie. Inaczej stoimy w miejsc, kto stoi wmiejscu sie cofa xd.

Przyklad Grzybsona pokazuje ze mozna - Grzybson z prodki na prodke robi coraz LEPSZE stuffy, wiele osob zaczynalo w ten sposob (chocby ja), z tymze ja wtedy nie jezdzilem na party i moje prodki ogladaly 2 osoby na krzyz;).

I nikt tutaj nic nie "broni", nic z tych rzeczy. Jak ktos chce, moze zrobic demo w logo. Czasami pomysl czy swietny design wygrywaja z technicznie zaawansowanymi demami.

ps. na Foreverze Yerzmey na ZXa zrobil fajnego fejka. Krotki, ale pomysl bomba. Kto widzial wie ocb .UFO:)

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2006-05-08 10:32:04)

56

Odp: Atari Basic Demo

Solo - lepiej tego nie mogles ujac! 
Znowu potwierdzaja sie przyslowia, ze "bez pracy nie ma kołaczy" i "trening czyni mistrzem", czy jakos tak...

57

Odp: Atari Basic Demo

mirusvf napisał/a:

Fox:"uświadamiam Ci, że Quast Party jest poważanym party o wieloletniej tradycji i dlatego powinno trzymać poziom".

No to jak ktoś ma mniejszą wiedzę, nie potrafi czegoś zrobić bo ma inne talenty lub wcale ich nie ma; ma dać sobie siana i na party nie przyjeżdżać.

Punkt dla Ciebie ;)

mirusvf napisał/a:

Jeśli nie będzie nawet osobnego compo a będę miał czas (mało go mam z powodu dwóch maluchów bardzo mnie absorbujących) to napiszę coś w czystym Basicu bez CMC i wystawię. Od zaraz przepraszam tych, którzy poziomem moim będą zażenowani i zauważą wyraźny spadek średniej poziomu.

Racja. Nie przejmować się malkontentami i trollami, którzy nic nie robią.
Co do mnie - zgodzę się, na razie g.. potrafię w Asmie. Ale dlaczego najeżdzacie na innych? Jaskier stwierdził, że to dla niego wyzwanie - a wy od razu: AB be, bo standard, bo TBXL lub A only... A gucio mnie to obchodzi - w Basicu też można fajne rzeczy zrobić. A że główki macie już nie te, jest ograniczenie pamięci i inne takie - to już be...? A fe panowie, dajcie szansę tym, którzy nie znają assma i nie maja czasu się tym zająć (rodzina, praca, dom...). Dla mnie QuaST to nie tylko chlanie - jak dla niektórych.
Fox: nie każdy zna asma, nie każdy go pozna.
Elyta: może wreszcie DKN wystawicie coś porządnego, skoro tak wszystkich krytykujecie. O.K. - Numen był zajebisty, ale czy to znaczy, że do końca życia będziecie odcinać kupony z dema, które było...? A zresztą HWwS.
Ja czekam na nowe produkcje - czasem lepsze, czasem gorsze, ale na NOWE. Przyjmijcie do wiadomości, że NUMEN to już historia, zamierzchła historia...

Sikor umarł...

58

Odp: Atari Basic Demo

a skondeś numena tu przytrzasnął sikoru? ;)

sikor: prosze abys przeczytal tak z 3-4 razy post solo, a szczegolnie kawalek:

solo napisał/a:

mirusvf: jak nie ma w ogole do tego smykalki, to nie robi dem proste. Jak ja nie umiem rysowac, to tego nie robie na sile.

o ile w wypadku jaskiera i jego "wyzwania" uwazam ze to zajebisty pomysl, o tyle... solo dopowiedzial reszte (ktora i mnie sie tyczy).

mirusvf napisał/a:

No to jak ktoś ma mniejszą wiedzę, nie potrafi czegoś zrobić bo ma inne talenty lub wcale ich nie ma; ma dać sobie siana i na party nie przyjeżdżać.

a kto powiedzial ze nie moze przyjechac poprostu poogladac? popatrz na Ryśka - zajebisty czlowiek, ktory wie po co przyjezdza na taki np. 4eve - po to by w milym towazystwie spedzic milo czas.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

59

Odp: Atari Basic Demo

Numena: chociażby stąd, że ktoś przytoczył możliwość uruchomienia czegokolwiek sppod USRa... ;)
Co do innych - tylko marudzić potrafią ;) A poza tym - zawsze byłem kontrowersyjną osobą na scenie ;)

Sikor umarł...

60

Odp: Atari Basic Demo

numen - no tak - nie dopatrzylem...

dalsza czesc - :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

61

Odp: Atari Basic Demo

Sikor, co się tak "jeżysz" ??


Sikor napisał/a:

nie każdy zna asma, nie każdy go pozna.

jak nie chce to nie pozna... ;)   


Sikor napisał/a:

może wreszcie DKN wystawicie coś porządnego, skoro tak wszystkich krytykujecie.

przemawiasz do wielu osób, czy w komunistycznym stylu (l.mn. do jednej osoby wprost) ? ;P

Sikor napisał/a:

O.K. - Numen był zajebisty, ale czy to znaczy, że do końca życia będziecie odcinać kupony z dema,

faktycznie, żeś sie tego biednego NUMENA uczepil... ;)

Sikor napisał/a:

które było...? A zresztą HWwS.

az tak brzydko? ;O


Sikor napisał/a:

Ja czekam na nowe produkcje - czasem lepsze, czasem gorsze, ale na NOWE. Przyjmijcie do wiadomości, że NUMEN to już historia, zamierzchła historia...

ależ Wodzu, co Wódz???  Takimi tekstami krzywdzisz pozostałych twórców, a przyjmij w końcu do wiadomości, że po Twoim ulubionym NUMENIE, były tak dobre produkcje jak REDITUS, FORSAKEN LOVE czy BASH ...

Sikor napisał/a:

A poza tym - zawsze byłem kontrowersyjną osobą na scenie ;)

albo chciales miec opinie "niepokornego indywidualisty", tak? :P



P.S.
Trzeba znalezc winnego, co uniemozliwia wydanie nowego scenowego mega-dema, prawda? ;)

PaX

Ostatnio edytowany przez Dracon (2006-05-08 13:25:11)

62

Odp: Atari Basic Demo

Dracon: HWwS - Hak Wam w Smak - czemu to uważasz za "tak brzydkie"?

Sikor umarł...

63

Odp: Atari Basic Demo

Sikor napisał/a:

Jaskier: męczy mnie już pieprzenie niektórych, których należałoby odesłać do topiku: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 85&p=2 . Ja ze swojej strony - jak obiecałem - postaram się coś zrobić. Ustalamy: zwykły Atari Basic, Twoja procedura Bget i CMC i regulamin jak napisałem. O.K.?

O.K.
Co najwyżej kompoty sami sobie zrobimy i sami między siebie nagrody porozdajemy.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

64

Odp: Atari Basic Demo

Odniosę się do ciekawych rzeczowych argumentów:

Ryszard Mauersberg napisał/a:

POPIERAM, bo pomysł mi się podoba i wzywam piszących do pokazywania pozytywnych skutków ww. Ja do pozytywów zaliczam :
- pomysł daje szanse na zaistnienie ludziom którzy kiedyś coś w basicu napisali i mają jedynie o nim pojęcie,
- duża dostępność literatury np "Atari Basic" W.Miguta itp,
- wielu ludzi przepisywało listingi z muzyczkami do CMC /mam do dzisiaj orginał z instrukcją/
- ponadto będzie to prawdziwy powrót do korzeni

1. Jeśli zatrzymali się na Basicu to zwyczajnie nie ma się czym chwalić. Odszukaj dema z Mirowa 1994 i Ornety 1995 - mogę śmiało powiedzieć, że gdyby zamiast nich były majstersztyki BASICa nigdy bym się nie zainteresował demosceną.

2. Do asma jest więcej literatury, chociażby świetny Ruszczyc w PDFie i mnóstwo kursów.

3. Być może, ale to nie ma wiele wspólnego z demosceną. Ja przepisałem kilka programów z Bajtka, ale nie nazwałbym tego programowaniem.

4. W takim razie magnetofon bez turbo, a nie stacja dysków.

Jaskier napisał/a:

Jest wiele osób, które chciałoby coś zrobić na atarkę, ale widząc dema z gatunku Reditusa czy Numena, wolą nic nie robić, chociażby dlatego, aby nie narazić się na drwiny z gatunku: a takiego torusa to my ze szwagrem w '45 zrobiliśmy.
Narzekacie, że jest mało dem na atarkę? No bo niewielu coś robi, większość nie umie, reszta nie ma czasu. Basic demo compo przeznaczone byłoby dla tych, co nie potrafią/nie umieją/nie chcą pisać super dem w assemblerze. Chcą po prostu coś stworzyć. Więcej osób programuje w Basicu niż w asmie. Literatury na ten temat jest w bród.

Dlaczego te "wiele osób" nie ma jeszcze swojego forum? Swojego party parademoscenowego?

"a takiego torusa to my ze szwagrem w '45 zrobiliśmy" - odbieram to jako nostalgiczne wspomnienie, a nie drwinę. Ponieważ Jor*n zniknął z pola widzenia (najprawdopodobniej ciągle udoskonala swoje demo, które wszystkich zabije), pozostali raczej życzliwi scenowcy, którzy bardzo chętnie przyjmą nowe produkcje, pomogą itp.

Większość nie umie, bo to nie jest łatwe. Dlatego to jest takie fajne.

"Dla tych co nie potrafią / nie umieją / nie chcą". Widziałeś kiedyś zawody sportowe sportowców, którzy nie potrafią trenować / nie umieją / nie chcą?

Chcą coś stworzyć. Ok. Nikt im nie zabrania umieszczenia swoich produkcji na stronie, na BASICowym party, czy nawet w prawdziwym Demo Compo. Ja wolę, żeby nie zatrzymali się na BASICu, a zajmując nie-pierwsze miejsce w Demo Compo mają ku temu lepszą motywację.

Co do "więcej osób" to nie wiem, czy mówiąc "programuje" masz na myśli "potrafi" czy "używa". To ogromna różnica. W pierwszym przypadku zgadzam się, w drugim przypadku nie masz racji (patrz ankiety na aage, tutaj też możemy taką zrobić). Ponieważ większość programujących w asmie porzuciła BASIC jako gorszy, więc widocznie taka jest naturalna kolej rzeczy i "najlepszy program w BASICu" (szczególnie demo) nie rajcuje.

Co do literatury to już się wypowiadałem.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

65

Odp: Atari Basic Demo

<Offtopic>

Ryszard Mauersberg napisał/a:

POPIERAM, bo pomysł mi się podoba i wzywam piszących do pokazywania pozytywnych skutków ww. Ja do pozytywów zaliczam :
(...)
- duża dostępność literatury np "Atari Basic" W.Miguta itp,

Akurat ja dzięki tej książce nauczyłem się ... asemblera 6502 i zakumałem o co w tym biega ;) Fakt, że zrobiłem to w sposób małoelegancki - ponieważ wtedy xero było trudno osiągalne wyrwałem z książki całą część o asemblerze (biblioteka ZSE i T w Olsztynie), ale cel przyświecał mi zacny, poznanie asemblera, to dzięki temu zalały Was produkcje mojego autorstwa ;) Przypuszczam, że w owym czasie nikt by tego nie wykorzystał w taki sposób... zatem cel uświęca środki ;)


</Offtopic>

66

Odp: Atari Basic Demo

No faktycznie, asembler, a ściślej ML, były w tej książce lepiej opisane niż Basic.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

67

Odp: Atari Basic Demo

Ja tylko przepisałem wypasione giery SCIANA i WAZZZ, a później to ksero mi się gdzieś zawieruszyło. ZTCP był jeden rozdział o asmie, ale nie było tam nic do przepisania.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

68

Odp: Atari Basic Demo

Nie ma co sie napinac. Chlopaki wymyslili sobie dodatkowa (czytac: odzielnna) konkurencje programowania demek w basicu wiec to jest ich sprawa. Niech sobie robia skoro maja taka chec. Przeciez zaden z nich nie napisal by zamienic pisanie dem w asmie na compo dem w basicu. Niech pisza, zobaczymy co z tego wyjdzie. Moze bedzie kolejne dobre compo, moze kupa smiechu. Nie ma sensu torpedowac ich pomyslu. I tak napisali, ze beda pisac progi. Moze ktos jeszcze do nich dolaczy. Po co tu sie zaraz klocic...

69

Odp: Atari Basic Demo

Wtedy mają mały problem, bo jak siądziemy z pinokiem i nietoperzem trzy dni przed party to wygramy to ich compo. :D :P

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

70

Odp: Atari Basic Demo

To wtedy im sie odechce albo zostana zmotywowani do dalszych prob :) bo skoro mozna lepiej niz oni... :P

71

Odp: Atari Basic Demo

Epi: trzymamy za słowo ;)
Mazi: z nami nie tak łatwo, chyba że powalicie nas na kolana ;)

Sikor umarł...

72

Odp: Atari Basic Demo

odświeżam temat i jednoczesnie niesmiało zapytuje:

Czy sprawa jest jeszcze aktualna czy pomysł zdechł?
Znam tylko Basic więc to akurat coś dla mnie ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

73

Odp: Atari Basic Demo

No cóż, na głuchołazach były 3 dema... Czy i kiedy będą następne - nie wiem ;(

Sikor umarł...

74

Odp: Atari Basic Demo

Osobiście jestem przeciwny, bo nie lubię Basica. Jest wolny, ma ograniczenia i nie pozwala uzyskać takiej wydajności i takich możliwości jak asembler. Czy nie lepiej nauczyć się asemblera zamiast torturować wszystkich demami w Basicu? :) Niech poświęcenie uczestników party będzie wynagrodzone :D

75

Odp: Atari Basic Demo

alex:

zdaje sobie sprawę, że masz racje co do możliwości i wydajności asemblera w stosunku do tego co oferuje basic ale ja asm się raczej już nie naucze a przynajmniej nie na poziomie pozwalajacym mi konkurować z większością ludzi ogłaszających tu swoje produkcje. Po prostu nie wiem o co w tym wszystkim biega ;) a na mozolne poznawanie świata asemblera z racji braku czasu nie moge sobie pozwolić.

Może już za stary jestem i się uwsteczniam :D, może to wtórny analfabetyzm - nie wiem :D w każdym bądź razie musiałby mi chyba ktoś to po chłopsku i bardzo cierpliwie wszystko wyłuszczyć abym się połapał ;)

Póki co odbieram to tak że idea pisania dem w basicu pozostaje w sferze luźnych upodobań każdego kto chce sie w coś takiego bawić i tak to potraktuję ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!