Temat: Atari OS

Witam..

siedzę sobie i tak myslę: czy nie ciekawym pomysłem byłoby zaadaptowanie paru cech OS by Draco dla 65c816  do zwyklego ATARI OS - i czy bylo by to mozliwe. W sumie z QMEGIEM wiele rzeczy sie gryzie i nie do końca jest taki wygodny używając  SDX i KMK/IDEa....

Moje postulaty:

1. Odwrotne dzialanie klawisza OPTION
2. Tryb ULTRA dla sio2pc (chociaz niekoniecznie...)
3. Mozliwosc bootowania z dowolnej dostępnej partycji KMK/IDEa ( można przeciez zrezygnowac z handlera magnetu, self testu...)
4. SELECT + RESET - reset ( KMK + KOMP)
5. START przy bootowaniu - wybor partycji

Dlaczego nie-posiadacze 65c816 maja byc w gorszej sytuacji niz posiadacze ? Drac030 - co myslisz o ww ?? Osobiście stawiam flashe, a moze  z reszta userów uzbieramy coś na wzór honorarium ???


ps. moze temat juz był wałkowany, ale mam już dość duetu qmeg+idea  zabawy w reset..

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-05-02 19:50:33)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Atari OS

A mnie ciekawi tylko jedna rzecz - czy ktoś kto posiada oryginalne kmk oraz Qmega 4.4 może sprawdzić czy za pomocą komendy Load (L) pod Qmegiem może odpalić jakieś demo/gre/użytek, bo pod Idea by Pasiu jest to niemożliwe (trzeba zbootować np. picodos'a).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Atari OS

Alp nie przeginaj...
-Q-meg dla wychowanego Atarowca na stacji to podstawa (!!!)
Ja sobie osobiście nie wyobrażam Atarki bez qmeg-a ( o Toms os już nie wspomnę )...

*dzisiaj mamy troszkę inne czasy, ale Atari=stacja

4

Odp: Atari OS

ALP -  już nie

Atari=stacja ?? IHMO nie dla wszystkich. Mozesz miec przeciez qmega i atari os - nawet zmodyfkowany.

Piguł- mozna..swego czasu pamietam jak przy okazji dyskusji nt MyIDE Draco030 potwerdzal, że idzie...

Ostatnio edytowany przez lotharek (2006-05-02 20:51:52)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: Atari OS

a co to jest orginale KMK ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

6

Odp: Atari OS

L.: Już kiedyś Trub mial taki pomysł, żeby to i owo z wersji 65816 przenieść do zwykłego XL OS-a. Ja to mogę zrobić (jak będzie trochę czasu), ale:

1) bootmenu i klawisz OPTION to chleb z masłem, wywalamy SELF TEST, reszta ROM-u pozostaje prawie nietknięta, niemniej i tak trzeba oczekiwać, że niektóre sławne dema z przełomu lat 80 i 90, co to się EORują z zawartością ROM-u, przestaną działać.

2) usunięcie handlera magnetofonu da trochę miejsca, ale nie wiem, czy się szybkie SIO zmieści. Może się zmieścić, ale nie gwarantuję.

3) SELECT+RESET powinien wykonywac handler twardego dysku, pewnie masz starą wersję.

Pomyśli się, niech mi tylko trochę wolnego czasu przybędzie (jak pisałem niedawno, jeszcze parę tygodni).

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Atari OS

Draco - pod atari osem dziala mi select + reset
ale pod qmegiem sam wiesz co sie dzieje

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Atari OS

Lotharek - Draco nie używa Qmega.. ale może się to zmieni hehe

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Atari OS

Raczej wątpię. Miałem kiedys QMEG-a, sparciał cały od nieużywania i musiałem wyrzucić :P

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: Atari OS

No bótowanie z dowolnego napędu to niegłupia rzecz. A QMEG ma jedną wadę, jak się ma tylko partycje SDX to się dosyć średnio przydaje ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Atari OS

widzę, że temat interesuje nie tylko mnie. To oznaka że pomysl ma szanse zostac zrealizowany.

Ale Draco - czy jest realne po resecie ponowne bootowanie z wybranej partycji ?

widze to tak - odpalam sobie kompa z partycji np.  10 - na ktorej mam mase dem z inicjalizrem.Pozniej reset (select+reset) i komp ponownie odpala sie z ww partycji. I tak az do wylaczenia kompa albo nacisnieciu START po resecie ??

a co do trybu ULTRA dla sio2pc - jak nie bedzie miejsca - nic sie nie stanie - sa przeciez sterowniki - Trub dal mi namiar na rewelacyjne XSIO.

BTW: jezeli w sio2ide, stacji lub sio2pc jako naped X bede mial bootowalny dysk, czy DracOS pozwala na zbootowanie wlasnie z napedu X ?? (1-8)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Atari OS

lotharek napisał/a:

ALP -  już nie

czy ta wyrazna zmiana wystapila po "Majowce" 2006?

Atari=stacja ?? IHMO nie dla wszystkich.

Musze sie jednak zgodzic z AS-em. Qmeg bardzo sie przydaje (przydawal), a stacja dyskow to przeciez podstawowa pamiec masowa, dla ktorej przewidziano Atari. :P

Jesli nie dla wszystkich, to na pewno pozostali nie stanowia wiekszosci... ;)

i to EoT ode mnie, w razie czego.

13

Odp: Atari OS

lotharek napisał/a:

Ale Draco - czy jest realne po resecie ponowne bootowanie z wybranej partycji ?

widze to tak ..

A ja to widzę tak: start+option=wybór ATRa (partycji) z całego zakresu na dysku - od tej chwili wybrana partycja staje się partycją D1: - myślę, że po wyrzuceniu magnetofonu tak by było najlepiej, ale to są tylko moje dygawiacje...

Sikor umarł...

14

Odp: Atari OS

Sikorku - IHMO podmiana dysku na d1: nie jest koniecznoscia. Ale nie o taki ficzer mi chodzilo..bardziej przydatna bedzie widocznosc 16 partycji spod OSu. To daje szerokie pole popisu. 5 partycji pod kontrola np. SDX, 2 na sio2pc lub sio2ide, 1 na flopka...

koljene 2-3 wypenione demkami i grami, zainicjalizowane jakims booterem...i boot z niej przy starcie systemu. A jezeli bys chcial miec do niech dostep pod dosem, to tylko swapujesz np 6 z 10.

tylko mam pewna watpliwosc :

- da sie w fdisku swappowac partycje ??
- jezeli nie - to jak to zrobic pod MyDOSEM ?? czy pod SDX polecenie swap obsluzy nr 16 ?? chyba nie...

sam sie zapętliłem....Drac030 -  jak Ty to widzisz zeby bylo optymalnie ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

15

Odp: Atari OS

Lot ty nie pierdziel tyle (he he )
-tylko napisz co i jak z kmk ide+cf ( dostałeś maila? )

16

Odp: Atari OS

lotharek napisał/a:

czy pod SDX polecenie swap obsluzy nr 16 ?? chyba nie...

SWAP z 4.2x nie, ale MAP (by DLT :)) - tak.
Np.
D2:>MAP 16
mapuje partycję 16 na D2: (albo MAP 16 D2:)

Samo MAP wypisuje przypisania dysków fizycznych do logicznych.

17

Odp: Atari OS

As- aleee o ssssoo chodzi ???

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: Atari OS

Piguła/Shpoon napisał/a:

A mnie ciekawi tylko jedna rzecz - czy ktoś kto posiada oryginalne kmk oraz Qmega 4.4 może sprawdzić czy za pomocą komendy Load (L) pod Qmegiem może odpalić jakieś demo/gre/użytek, bo pod Idea by Pasiu jest to niemożliwe (trzeba zbootować np. picodos'a).

Posiadam, albo raczej posiadałem oryginał KMK/JŻ (BIOS v1.2, v1.4) i powiem tylko tyle, żę świstak siedzi i zawija je w te sreberka... bynajmniej u mnie nieteges...

A jakby brakło miejsca na Ultra SIO, to IMHO (zara mi się pewnie oberwie...) można wykożystać obszar $CC00-$CFFF (zestaw znaków międzynarodowych) z którego i tak nikt praktycznie niekożysta...

Ostatnio edytowany przez Casper (2006-05-12 23:04:16)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

19

Odp: Atari OS

Dracon napisał/a:

... a stacja dyskow to przeciez podstawowa pamiec masowa, dla ktorej przewidziano Atari. ...

tak samo jak przewidziano do pracy z każdym urządzeniem typu NewDevice :P:)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Atari OS

Jakby wyrżnąć procedury magnetofonu, to ultra SIO powinno się zmieścić bez tykania zestawów znaków.

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: Atari OS

Magnetofon jest imho pierwszą rzeczą którą powinno się wywalać z OSu jak potrzeba na coś innego miejsca.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Atari OS

self test tez mozna wyp....przeca kazdy widzi czy atarak dziala czy nie...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: Atari OS

Ja bym zostawił przynajmniej shadeboby, znane też jako Memory Test.

Ewentualnie wrzucił ładniejsze shadeboby w to miejsce. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE