1

Temat: dawne zastosowania komercyjne atari

echlo

potrzeba mi informacji na temat dawnych zastosowan komercyjnych atari, w szczegolnosci w polsce.

takie jak np. ze wystepowal w 'pan kleks w kosmosie' czy 'pan samochodzik', albo ze firma x w latach 19xx wykorzystywala atari z przystawka taka-to-a-taka jako automat do polerowania pytona, czy cos w tym stylu. im szczegolowsze tym lepsze, a juz ze zrodlem jakims (wuwuwu, albo jakas prasa) to byloby pieknie, ale sprawdzone pogloski rowniez mile widziane...

--
= krap.pl =

2

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Co do filmów w Polsce - looknij w atarynkę i w historię forum (było). Poza tym - na początku działalności firma Karen (jak zajmowała się jeszcze Atari) prowadziła własne bazy danych na Atari (Home Filing Manager) i korzystała z arkusza kalkulacyjnego do robienia wycen (Syncalc, o ile dobrze pamiętam).  Są to wiadomości uzyskane jeszcze od ś.p. Mariusza Geislera (Karin). Jak sobie jeszcze coś przypomnę - dam znać. Aha, jeszcze niektóre automaty do wyważania kół miały w sobie płyty główne od 800xl (barbarzyństwo, ale jednak)...

Sikor umarł...

3

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

ha, wiedzialem ze to bylo atari! pare lat temu zmienialem opony w warsztacie na ochocie (na tylach skry, za cepeenem sie wjezdzalo w takie krzaczory) i tam jest wlasnie taki awtomat, wszystko pamietam. :) dzieki! a wiesz moze cos blizej, jak sie ten awtomat nazywa, czyja to byla produkcja?

--
= krap.pl =

4

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

zastosowan bylo mnostwo...

- widzialem sklepy motoryzacyjne z ST'kami i SM124 na ktorych dzialy rozne bzy danych i kolesie drukowali faktury i rachunki z nich

- firmy poligraficzne - do tej pory wiem gdzie stoija TT'ki ... z rzadka uzywane - do odczytania starych projektow
najwieksza taka firma bla F.K. Anda w ktorej 'masowo" dzialaly TT'ki i chyba klony  - Hades'y

- muzycy - wielu pomoglem w konfiguracji Stkow - komercyjne wykorzstywanie STkow na weselach :)

- studia nagran, najpierw ST'ki pozniej Falcony z wypasionymi FDI, SPDiF, Jam'ami ....

to w polsce ...

w zagranca szersze jeszcze zatoasoawnia.... vizualizacja koncertow, obsluga koncertow, ST jako kkomputer biurowy itd itd

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

5

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Z filmów to atarka została m.in. użyta w filmie pt.: "Klątwa doliny węży"

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

a ja widzialem XLke jak gosciu w w Warsie (ten w okienku) sobie pogrywał z braku klientów, było to w 96, jak wracałem Silesian Atari Open... k****... tu już 10 lat...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

piter napisał/a:

- widzialem sklepy motoryzacyjne z ST'kami i SM124 na ktorych dzialy rozne bzy danych i kolesie drukowali faktury i rachunki z nich

Na ST był jakiś taki program do robienia faktur wydany przez AtarSystem Wrocław - nie pamiętam w tej chwili nazwy, ale jakaś była dziwna. Co do innych zastosowań, jakoś nic mi nie przychodzi do głowy :/

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Maxim, o ile się nie mylę. Co do wyważarek w wulkanizacji - było tego trochę, fakt.  TT-ki do DTP - piękna sprawa na ówczesne lata ;) Poza tym - sterowniki do kolejek PIKO, sterowniki do lampek choinkowych, doskonały miernik laboratoryjny - to wszystko małe Atari ;)

Sikor umarł...

9

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

ech, zle moze sprecyzowalem, chodzi mi o xl/xe :)

--
= krap.pl =

10

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Nie wiem czy to sie liczy jako komercyjne i nie w polsce, ale krążył kiedyś link jak to w czeskim szpitalu używali 800xl do monitorowania pracy serca. Pogooglalem i oryginalny link (http://www2.asw.cz/~kubecj/aczhwho.htm) nie dziala, ale znalazlem w archiwum, a a obrazki znalazlem na jakims hiszpanskim "mirrorze" :>

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2006-05-21 17:45:59)

11

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

W Polskim Radiu stosowali Mega ST do sterowania mikserem. Było nawet w TV.  A ja kupiłem TT-kę po gościu który używał jej przy produkcji pieczątek ;) i to jeszcze jakieś 2-3 lata temu.

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2006-05-21 19:27:17)

12

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

laoo/ng napisał/a:

w czeskim szpitalu używali 800xl

To nawet nie jest zwykły "czeski szpital", tylko wydział medyczny Uniwersytetu Karola w Pradze, pewnie coś w rodzaju naszej Akademii Medycznej.

Strona, którą wygóglałeś nie działa, bo pan "kubecj" przeniósł się niedawno do realu sprzedawszy całą kolekcję atarynek. Ale mirror jego strony powinien być na zwieraczu.

EDIT: a może i nie. No ale mirrory są: http://www.atariage.com/forums/index.ph … opic=84393

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-05-21 23:54:15)

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

owszem, mirror jest na zwieraczu. tylko tylde z urla trzeba wyrzucic: http://krap.pl/mirrorz/atari/www2.asw.c … czhwho.htm

--
= krap.pl =

14

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

" U.S. Government Property" buahahahahah! :)))
Pieknie wyglkąda na nalepka na 800XL, hihi ;))

15

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Którędy by nie próbować - 404.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Ostatnio (kilka dni temu) przypadkiem trafiłem na program z cyklu jak to jest zrobione (lub coś podobnego) na kanale Discovery Science. Pokazywali tam jak się wytwarza płytki drukowane (karty graficzne) w  sposób przemysłowy. W jednym z ostatnich ujęć (gdy wszystko już było gotowe), widziałem kawałek stojącego portfolio tyle że bez obudowy (chodzi o stanowisko do sprawdzania czy wyprodukowana karta jest sprawna itp.).

Oni często powtarzają swoje programy więc jeśli ktoś z Was ma sokole oko to szczerze mówiąc byłbym wdzięczny gdybyście mnie upewnili w tym moim przeczuciu :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

17

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Na ST był jeszcze jakiś soft dla wypożyczalni video!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

W filmie ?Seksmisja? był wykorzystany jakiś 8bit'owy komputer, zawsze byłem ciekaw jaki :unsure:

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Jesli chodzi o animke w seksmisji, to gdzies czytalem ze to sie liczylo kilka dni na jakims wowczas super sprzecie w jakims osrodku obliczeniowym... to raczej wyklucza ośmiobitowce...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Co ty, mapa była na jakimś klonie speca.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Soft do prowadzenia wypożyczalni video to był nawet na zwykłą 800-kę. Widziałem to coś na przełomie lat 80/90 w jednej ze szczecińskich wypożyczalni, chyba na pl. Lotników.

22

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

hmmm na 8bit nic takiego nie znalazłem.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

23

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Program był polski. Baza klientów zajmowała kilka dyskietek.

24

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

Pamiętam, że kilka lat temu pojawiały się takie automaty do wróżenia (czy czegoś takiego) ? wsadzało się chyba rękę do ?specjalnego otworu? - na 99% w środku siedziało atari.

25

Odp: dawne zastosowania komercyjne atari

- oj, nie polubisz czwartku...

--
= krap.pl =