1

Temat: Barbarian

Pamietacie stara wersje podpuchy gry Barbarian na male Atari? Podobno krazyla po gieldzie wersja kasetowa gry, ktora miala tylko efektowny screen tytulowy podczas wczytywania a sama gra sie nie uruchamiala. Sluzylo to podobno do wyludzania kasy od napalonych Atarowcow. Ma ktos ta wersje albo chociaz ow screen? Jestem strasznie ciekaw jak to wygladalo bo w tamtych czasach tego nie widzialem tylko czytalem zale, nabitych w butelke osob, w Bajtku.

2

Odp: Barbarian

Ja nie słyszałem, ale przez moje ręce przewinęło się o coś takiego. Też niezły kwas, zwłaszcza że... A sami sprawdźcie!:D

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Barbarian

Gralem w to. Hehe przyjezdza czolg i The End :)
Zapytuje jednak dalej o Barbariana.

4

Odp: Barbarian

Hmm, ja znam tylko wersję z Mirage czy innego Avalonu, nie pamiętam kto tto wydał...

Sikor umarł...

5

Odp: Barbarian

domyślam się, że raczej nie o tę wersję chozzzi...

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Barbarian

było coś takiego potwierdzam,
tylko nie pamiętam czy najpierw wyskakiwała plansza tytułowa z gry barbarian,
czy najpierw trzeba było wpisać jakieś hasełko..//muszę pogrzebać w pamięci..//
w każdym bądz razie było to ta sama plansza co wita nas w wesji na Atari ST czy Amidze.

7

Odp: Barbarian

Taaak bylo jakies haslo ale tez nie pamietam kiedy, co i jak. Wydaje mi sie jednak, ze najpierw byla plansza tytulowa a potem haslo. Kto pamieta wiecej?

8

Odp: Barbarian

Było tak:

Wgrywało się kilka minut, wyskakiwał screen, potem znowu się wgrywało, tym razem kilkanaście minut i pokazywało się zapytanie o hasło. Krążyły pogłoski, że trzeba wpisać FIGHT i gra się miała uruchomić, ale tak naprawdę to co by się nie wpisało to wyskakiwał migający (chyba) tekst "JESTES WSPANIALYM HACKEREM".

W tamtych czasach własnoręcznie chcieliśmy z kumplami z podwórka udusić autorów, bo napaliliśmy się strasznie i wgrywaliśmy całymi dniami (a nuż się trafi hasło).

:D :D :D :D :D :D

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Barbarian

Hmmm No to już wszystko jasne. Sam tego na oczy nie widziałem, ale słyszałem nieraz pogłoski że jest Barbarian na Atari i ktoś go nawet miał tylko mu się nie wczytywał :)

10

Odp: Barbarian

Wiec wlasnie, poszukuje kogos kto to ma :) Moze Stryker, stary kasetowiec ;) Przeszukajcie zbiory, przeciez niemozliwoscia jest, ze to zaginelo :/

Kto to ma???

11

Odp: Barbarian

Hahao kur*:D jakbym tomial na kasecie to bym chyba wykitowal, jak dely pisal - calodniowe loadingi :D nie no pomysl lepszy niz wirus I Love;D. wgryasz 15 minut , wpisujesz "haslo" i ten napis, potem znow wgrywasz 15 minut itd. o.O

12

Odp: Barbarian

To jest lepsze do trenowania cierpliwości niż oglądanie transmisji z maratonu ślimaków winniczków :D

13

Odp: Barbarian

Hehe, jak nie widzialem ani Robocopa ani tamtego Barbariana. Ale ogolnie pomysl na haslo rulez :)

Odp: Barbarian

ja kupilem na grzybowskiej po wgraniu gierki lecialo demo ( walka barbarzyncow )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: Barbarian

autorzy tej podpuchy Barbariana juz dawno nie żyją :P

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: Barbarian

Barbarian byl - dwoch gosci sie lalo.

17

Odp: Barbarian

dely napisał/a:

Było tak:

Wgrywało się kilka minut, wyskakiwał screen, potem znowu się wgrywało, tym razem kilkanaście minut i pokazywało się zapytanie o hasło. Krążyły pogłoski, że trzeba wpisać FIGHT i gra się miała uruchomić, ale tak naprawdę to co by się nie wpisało to wyskakiwał migający (chyba) tekst "JESTES WSPANIALYM HACKEREM".

W tamtych czasach własnoręcznie chcieliśmy z kumplami z podwórka udusić autorów, bo napaliliśmy się strasznie i wgrywaliśmy całymi dniami (a nuż się trafi hasło).

:D :D :D :D :D :D

Pamiętam dokładnie, że hasło brzmiało BETTY.
Potem wyskakiwał napis JESTES WSPANIALYM HACKEREM.

18

Odp: Barbarian

a skąd Ty tak dobrze znasz to hasło, czyżbyś maczał paluchy w tej mega produkcji ;) ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

19

Odp: Barbarian

Skoro nikt nie posiada tej gry podpuchy to moze ma ktos choc ten tytulowy screen? Podobno byl wielce efektowny choc w tamtych czasach to wcale nie musialo oznaczac, ze bedzie fajny dzis ;) Jednak jestem niemilosiernie ciekawy jak wygladal i mysle ze byl smakowity skoro Dely i mu podobni wygrywali program raz za razem przez cale dnie zeby tylko sprobowac czy im sie uda odgadnac kod i zagrac :)

20

Odp: Barbarian

Jak mi przypomnicie na początku lipca - poszukam na kasetach w T2000 - mam ich kilka... (jakieś 150-200?). Może znajdę, ale nie obiecuję...

Sikor umarł...

21

Odp: Barbarian

Sikor: Jest poczatek lipca wiec przypominam!!!
I nie obiecuj tylko postaraj sie, trzeba zaspokoic ciekawosc milionowej rzeszy czytelnikow atariarea

22

Odp: Barbarian

Halo, Sikor! I jak szukales? Juz prawie polowa sierpnia a z Twojej strony cisza. Mialem Cie o to zagadnac na party ale tyle sie dzialo, ze zapomnialem. Jest dlugi weekend wiec moze znajdziesz chwile i poszukasz?

23

Odp: Barbarian

Ups... Trochę zapomniałem po party - przyznaję się... Trza działać...

Sikor umarł...

24

Odp: Barbarian

I co i jak? Innych opierniczasz, ze nie dotrzymuja terminow (obsuwa kilkudniowa) a sam zawalasz. To juz 5 lat jak dzialasz :P

25

Odp: Barbarian

Jak mi załatwisz działający magnetofon pod KSO Turbo 2000 (drugi port joya) - pogadamy. Bo bez tego mogę się najwyżej zesrać, a i tak nie znajdę.
======================================================================================
Poza tym - gratuluję, deko się natrudziłeś ze znalezieniem wątku z 2006 roku :P

Ostatnio edytowany przez Sikor (2011-07-03 21:38:10)

Sikor umarł...